75+ farebné dekoratívne tetovanie vzory – tradičný symbol šťastia

shamrock tattoo22

zdroj

Tetovanie tetovanie Shamrock je tetovanie z mladého klinca ďateliny, ktorý sa používa hlavne ako symbol Írska. Symbol shamrock sa používa skorým írskym patrónom známym ako svätý Patrick ako reprezentatívny symbol kresťanskej Najsvätejšej Trojice.

V skutočnosti je názov shamrock odvodený z írskych slov seamrog, čo je zmenšené slovo seamair, čo znamená ďatelina.

Shamrock, ako botanický druh, sa môže vzťahovať buď na druh Trifolium repens, ktorý je bielou ďatelinou alebo Trifolium dubium, ktorý je menšími ďatelinami.

Shamrock Tattoo_

zdroj

Treba tiež poznamenať, že môžu existovať ďalšie rastliny trojlisté, ktoré môžu byť niekedy označované ako tribody alebo ďateliny. Patria sem Oxalis acetosella, Medicago lupulina a Trifolium pratense.

Chalúpka bola pôvodne používaná kvôli jej liečivým vlastnostiam a bola tiež obľúbeným motívom počas viktoriánskej doby.

Shamrock Tattoo 56

zdroj

Pôvod konštrukcie Shamrock

Shamrock tetovanie sledujú cestu pôvodu späť do Írska. V ranej írskej literatúre sa slovo "shamrock" používa s odkazom na kvitnúcu ďatelinovú rovinu.

V tomto ohľade je nespočetné množstvo citátov, napríklad v stredovekých básňach o miestach ako Metrical Dindshenchus a Co Kildare miesta, o ktorých sa hovorilo, že sú nádherné pláne pokryté kvitnúcimi ďatelinami.

 • Shamrock Tattoo 76
 • Shamrock Tattoo 75
 • Shamrock Tattoo 74
shamrock tetovanie1

zdroj

shamrock tattoo2

zdroj

shamrock tattoo3

zdroj

Shamrock Tattoo 57

zdroj

Treba však poznamenať, že skoré odkazy na írsku literatúru nerobia rozdiely medzi štítom a ďatelinou a iba v anglických definíciách sa slovo "shamrock" objavilo ako zreteľné slovo.

shamrock tattoo4

zdroj

shamrock tetovanie5

zdroj

shamrock tetovanie6

zdroj

shamrock tattoo9

zdroj

shamrock tetovanie10

zdroj

V anglickom jazyku sa slovo shamrock prvýkrát spomína v roku 1571, ako sa uvádza v dielach Edmunda Campiona, alžbartinského učenca. Učenec je považovaný za odkaz na slovo shamrock prostredníctvom jeho senzačných tvrdení, že írsky jedol rastlinu.

Shamrock Tattoo_

zdroj

Shamrock Tattoo_

zdroj

Shamrock Tattoo_

zdroj

Shamrock Tattoo_

zdroj

Shamrock Tattoo_

zdroj

Hoci neexistuje skutočný, konkrétny dôkaz o skutočnosti, že Íri skutočne jedli škriatkovia, práve vďaka týmto tvrdeniam Campionu sa teória rozvinula po celej histórii, čím sa slovo takmer synonymum írskej kultúry a neoddeliteľnej súčasti írskej identity ,

shamrock tattoo11

zdroj

shamrock tattoo12

zdroj

shamrock tattoo13

zdroj

shamrock tattoo14

zdroj

Shamrock Tattoo 58

zdroj

Možno aj ďalšia teória naznačujúca pôvod populácie trojlístek je spojená so svätým Patrickom. Predpokladá sa, že svätý použil tento symbol na ilustráciu kresťanskej náuky o Najsvätejšej Trojici.

Shamrock Tattoo_

zdroj

Shamrock Tattoo_

zdroj

Shamrock Tattoo_

zdroj

Shamrock Tattoo_

zdroj

Shamrock Tattoo 59

zdroj

Konajúci ako kresťanský misionár v Írsku, svätý patrí medzi prvých z misionárov, ktorí pokročili v doktríne Najsvätejšej Trojice.

Použil symbolizmus šamotku na ilustráciu, že zatiaľ čo existuje len jedna najvyššia bytosť, existuje v troch formách: Boh, Otec, Boh, syn a Boh, Duch Svätý.

shamrock tattoo15

zdroj

shamrock tattoo16

zdroj

shamrock tattoo17

zdroj

Je to na pozadí tohto učenia, že tetovacie vzory vychádzajúce z trojlístek mali taký veľký duchovný význam pre mnohých ľudí k dnešnému dňu.

shamrock tattoo18

zdroj

shamrock tattoo19

zdroj

shamrock tattoo20

zdroj

Shamrock Tattoo 60

zdroj

Tetovanie jaskyne a jeho významy

Shamrock tetovanie majú rôzne významy pre rôznych ľudí. Ako už bolo spomenuté, tetovanie sú zástupcom Najsvätejšej Trojice, doktrína pokročila medzi mnohými kresťanskými veriacimi, čo naznačuje existenciu Boha ako troch bytostí.

Možno by sa malo spomenúť aj to, že nie všetci kresťania, ktorí tieto tetovanie umiestňujú na svoje telo z duchovného spojenia, to robia s odkazom na doktrínu o Trinite, pretože samotná doktrína bola predmetom neustálej diskusie medzi rôznymi kresťanskými denomináciami.

 • Shamrock Tattoo 72
 • Shamrock Tattoo 73
 • Shamrock Tattoo 74
shamrock tetovanie21

zdroj

shamrock tetovanie23

zdroj

shamrock tattoo24

zdroj

shamrock tattoo25

zdroj

Shamrock Tattoo 61

zdroj

Takisto na duchovnom spojení sa trojlístek považuje za predstaviteľa troch najušľachtilejších znakov - viery, lásky a nádeje.

Tí, ktorí umiestňujú tetovanie na svoje telo, veria, že existuje nadprirodzená bytosť, ktorá nás bezpodmienečne miluje a ku ktorej by sme mali vždy dávať pozor vo viere a nádeji.

Tieto atribúty mohli byť v podstate ďalej rozpracované na Najsvätejšej Trojici, ale s rôznym stupňom pridruženia k nej.

shamrock tattoo26

zdroj

shamrock tattoo27

zdroj

shamrock tattoo28

zdroj

shamrock tattoo29

zdroj

Ďalším významom týchto návrhov tetovania je rešpektovanie rodinnej histórie a tradícií.

Zatiaľ čo dizajny tetovania sú prevažne používané na zobrazenie írskeho dedičstva, mnohí ľudia sa naučili spájať ich s ich rodinnou históriou, pretože prichádzajú ako najlepší spôsob, ako sa dotknúť základne s jeho pôvodom.

shamrock tattoo30

zdroj

shamrock tattoo32

zdroj

shamrock tattoo33

zdroj

Shamrock Tattoo 62

zdroj

Tetovanie môže byť tiež použité na ilustráciu množstva Matky prírody, vďaka skorým zobrazeniam, ktoré ukazujú, že je to jasná plná kvitnúcich ďatelín. Aj v tomto ohľade sa mnohí ľudia spájajú s bohatou povahou svojich bohov a bohyní.

V závislosti od toho, aké je hlboké prepojenie jednotlivca s prírodou, môžu byť tetovacie návrhy tiež použité ako rovnováha medzi všetkými energiami a bohatstvom kurzu.

shamrock tattoo34

zdroj

Shamrock Tattoo 63

zdroj

Možno, že jeden z najsvitnejších významov dizajnov tetovania spojených s tribúnikom je šťastie, najmä ak je predmetom šamorkového konštrukcia štvorlístok.

V podstate je to rarita štyroch listov variácie trojan, ktorá ho robí s vysokým spojením so šťastím.

Shamrock Tattoo_

zdroj

Shamrock Tattoo_

zdroj

Shamrock Tattoo_

zdroj

Shamrock Tattoo_

zdroj

Shamrock Tattoo_

zdroj

Mohol by sa preto používať ako symbol vzácneho plemena, unikátnej duše a byť niekým, kto nasleduje neporazené cesty v živote.

S odvolaním sa na Najsvätejšiu Trojicu ukazuje človeka ako doplnok k trojici, čím ho zobrazuje ako jednu z najšťastnejších bytostí, keď sa zmieril so svojím tvorcom po niekoľkých rokoch odsúdenia.

shamrock tattoo35

zdroj

Shamrock Tattoo 64

zdroj

Vzhľadom k tomu, že väčšina z týchto návrhov tetovanie sú prevažne zelené, mnohí sa tiež naučili spájať ich s rastom a finančným ziskom, ako aj s dosiahnutím životných cieľov a dobrého zdravia.

To je dôvod, prečo je zelená známa ako mozgový spúšť pre pocity zdokonaľovania, spokojnosti a wellness. Títo ľudia, ktorí chcú vyvolať pocit kľudu a relaxácie, budú tiež vidieť s týmito tetovaním ako symbolom sladkosti vône škvrnitosti.

shamrock tattoo7

zdroj

shamrock tattoo8

zdroj

Shamrock Tattoo 65

zdroj

Nápady na umiestnenie

Shamrock tetovanie môže byť umiestnené na akejkoľvek časti tela v závislosti na preferencii jednotlivca. Avšak, brucho je známe, že je najobľúbenejšie miesto pre tých, ktorí spájajú tieto tetovanie s plodnosťou a veľkorysosťou.

 • Shamrock Tattoo 71
 • Shamrock Tattoo 69
 • Shamrock Tattoo 70
shamrock tattoo31

zdroj

Ak sa rozhodnete, že ich budete mať na svojom tele na základe vašej duchovnej pripútanosti, potom by bolo najvhodnejšie miesto na hrudník alebo prsia, pretože človek je známy tým, že spája svoju spiritualitu s týmto orgánom.

Celkovo sa môžete rozhodnúť, že ich budete mať na ľubovoľnej ploche alebo oblasti svojho tela, pokiaľ sentimentálny význam zostane vo vašej mysli.

shamrock tattoo36

zdroj

shamrock tattoo38

zdroj

V skratke…

V priebehu rokov sme sa dostali do niekoľkých návrhov tetovania a zamilovali sme si ich na základe našich rozdielnych vnímaní toho, čo symbolizujú v našich individuálnych životoch.

Ak tam bol niekedy tetovanie dizajn, ktorého význam je tak prepletený s náboženstvom a spiritualitou, je to tričko tetovanie vzory.

shamrock tattoo37

zdroj

shamrock tattoo39

zdroj

Zatiaľ čo mnohí ľudia ich môžu vidieť len ako kresbu symbolizujúcu exotické rastlinné druhy, kresťanské spoločenstvá majú tieto tetovacie vzory v úžase, pretože sú najbližšie, aké by sme mohli získať, aby sme odhalili tajomstvo za Najsvätejšiu Trojicu.

shamrock tattoo40

zdroj

 • Shamrock Tattoo 66
 • Shamrock Tattoo 67
 • Shamrock Tattoo 68

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

71 + = 73

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: