40 Inšpirácia Hakuna Matata Symbol Tetovanie a jeho význam – život bez obáv

Hakuna Matata 6

zdroj

Symbol tetovanie Hakuna Matata má globálnu príťažlivosť a môžete ju nájsť na telách ľudí z rôznych spoločností a kultúry. Je to jeden z mála symbolov, ktorý väčšina ľudí bude mať napustené na svojom tele bez toho, aby vedel jeho význam len preto, že to vyzerá roztomilý.

Tiež je však veľmi jednoduché atramentovať, a tak ho môže vytvoriť každý umelec, a to je ďalšia vec, ktorá ho robí veľmi atraktívnou. Toto tetovanie má veľa variácií a nové sa vždy objavujú, ale predtým, než sa dostanete, je dobré zistiť viac o tom tým, že poznáte jeho históriu a tri dostupné typy.

História Hakuna Matata

Len málo tetovanie, ak vôbec nejaké majú lepšiu alebo zaujímavejšiu históriu než Hakuna Matata. Fráza bola vždy tam a pôvodné svahilské rečníčky vo východnej Afrike ju používali už celé generácie.

Hakuna Matata symbol tattoo_

zdroj

Prvá pozoruhodná zmienka o tejto slávnej fráze však bola v roku 1982, keď sa v piesni "Jambo Bwana" objavila keňská skupina, ktorá sa nazývala "Them Mushrooms". Táto skladba bola myšlienkou vedúcej kapely John Katany.

Katana používa túto frázu ako súčasť zboru a napriek tomu, že táto pieseň je stará viac ako tri desaťročia, je stále dosť populárna vo východnej Afrike, kde bolo niekoľko vydavateľstiev a moderné kapely ju využívajú na prijímanie a zábavu turistov v hoteloch.

Hakuna Matata1

zdroj

Táto fráza sa objavuje aj v roku 1983 pieseň, ktorá sa podobá nemeckej skupine (Boney M). Piesne však bola len anglická verzia piesne Huby, ktorá prišla pred rokom.

Ale nebolo to tak populárne, ako dúfali, a tak to ani neuviedlo do svojho albumu, čo bol ich pôvodný zámer pre pieseň. Avšak popularita tejto svahilskej vety výrazne vzrástla, pretože anglická verzia ju predstavila novým publiku.

Hakuna Matata2

zdroj

Hakuna Matata 3

zdroj

Dokonca aj pri dvoch skladbách, ktoré obsahujú slová, sa nestalo tak populárne, ako je dnes. V skutočnosti by ste sotva počuli, kto by o ňom rozprával mimo Východnej Afriky, ale veci sa zmenili nesmierne, keď Walt Disney vydal v roku 1994 "The Lion King".

Hakuna Matata 4

zdroj

Obľúbenosť tohto filmu bola obrovská s divákom miliónov po celom svete. Vďaka tejto svahilskej frázke v popredí filmu filmu a venovanie pieseň na to znamenalo, že čoraz viac ľudí by prirodzene vyvíjalo nejaký záujem.

Vo filme Timon a Pumba použite túto pieseň na výučbu Simby, trápiaceho sa lvíča, ktoré by mal zabudnúť na svoje minulé starosti a zamerať sa iba na súčasnosť. Pieseň pre film je kompozícia Tim Rice, ktorý prišiel s texty a Elton John, ktorý Walt Disney Kredity s hudbou.

Hakuna Matata 5

zdroj

Fráza Hakuna Matata sa objavuje aj v niektorých komických knihách z 80. rokov, z ktorých najznámejší je Bamse švédsky komiks od Andréassona Runeho. V tomto komikse fráza vytvára prvé slová, že hlavná postava Bamseovej dcéry, Brumma, povedal medveď.

Existuje mnoho ďalších zmienok o tejto fráze v post-Lion King King v knihách a komiksoch s posledným jeden je v nedávnej televíznej show "Lion Guard" Ford Riley.

Hakuna Matata symbol tattoo_

zdroj

Symbol Hakuna Matata

Rovnako ako skoro všetko ostatné týkajúce sa tohto tetovania, symbol Hakuna Matata pochádza z filmu "The Lion King" a je to obrazová reprezentácia tejto obľúbenej frázy.

Avšak to, čo väčšina ľudí nevie, je, že symbol nepochádza zo svahilly, pretože jazyk nemá žiadnu obrazovú formu reprezentovania slov alebo fráz. Tento slávny symbol používa latinskú abecedu a určitú umeleckú tvorivosť vo svojom vývoji.

Avšak každý, kto to vidí, vie, že to znamená Hakuna Matata.

Hakuna Matata 8

zdroj

Tento symbol poskytuje vynikajúcu alternatívu konzervatívnym ľuďom, ktorí nechcú mať skutočnú frázu na svojom tele alebo kresbu Simba, ktoré majú rovnaký význam.

Je tiež veľmi ľahké ho kresliť v porovnaní s ďalšími dvoma spôsobmi, ako reprezentovať túto frázu, a tak je tiež ideálny pre každú osobu, ktorá nemôže odolávať veľa bolesti, keď tetovanie ich telo.

Hakuna Matata 7

zdroj

Väčšina ľudí to bude mať aj ako malé tetovanie na zadnej časti krku alebo v miestach, ako je horná časť ramena alebo spodná časť chrbta, kde ju môžu ľahko skryť, ak si to želajú.

Hakuna Matata 10

zdroj

Umiestnenie tohto symbolu by nemalo byť problémom, pretože jeho význam a vzhľad ho robia ideálnym na to, aby ho získal na akomkoľvek mieste, ktoré chcete. Avšak, prísť s dizajnom pre váš symbol môže byť zložitejšou časťou, najmä ak chcete, aby to vyzeralo odlišne.

Môžete mať jednoduchú verziu v tradičnom čiernom atramente alebo prísť s niečím viac kreatívnym ako mať v bielom atramente alebo 3D.

Hakuna Matata 9

zdroj

Je tiež dobré ho kombinovať s inými značkami, ako je inšpiratívna citácia alebo dokonca držať sa frázy "Hakuna Matata" tým, že ju nad symbolom, aby ste sa uistili, že každý, kto to vidí, môže povedať, čo vaše tetovanie znamená.

Fráza Hakuna Matata

"Hakuna Matata" je tradičná svahilská fráza, ktorá znamená "žiadne problémy" alebo žiadne obavy a je populárna na ostrove Zanzibar a Keňa.

Hakuna Matata symbol tattoo_

zdroj

Avšak na rozdiel od toho, čo väčšina ľudí očakáva, že v Tanzánii nie je veľmi obvyklé, čo je domovom jednej z najvyšších svahilských obyvateľov. Tanzánčania radšej ísť s "hamna taabu" alebo "hamna shida" vyjadriť rovnaké sentiment.

Hakuna Matata 11

zdroj

Hakuna Matata 12

zdroj

Táto fráza má celosvetovú príťažlivosť a je to jedna z najpopulárnejších tetovanie, najmä s ľuďmi, ktorí vyrastali v deväťdesiatych rokoch, kedy na scénu prišiel "Lví kráľ". Táto fráza bola prvá, ktorá sa dostala na ľudské telo medzi tromi.

Hakuna Matata 19

zdroj

Hakuna Matata 20

zdroj

Väčšina ľudí má radšej slová v Svahilčine, ale anglický preklad je tiež veľmi populárny.

Taktiež nie je nezvyčajné, aby ho ľudia mali vo svojom materinskom jazyku a preklad do čínštiny sa stáva populárnym kvôli fantastickému vzoru, ktorý tvoria slová, keď ich atramentom používate čínsku kaligrafiu.

Hakuna Matata 13

zdroj

Hakuna Matata 14

zdroj

Ak radšej chodíte s frázou, potom jediná vec, ktorú musíte urobiť, je vybrať vhodnú kaligrafiu a písmo. A kvôli tomu sú možnosti neobmedzené, pretože existujú rôzne tetovacie kaligrafie, ktoré môžete použiť na napísanie dvoch slov na vaše telo.

Je však tiež dôležité zvážiť veci, ako je veľkosť a umiestnenie vášho totemu. Napríklad, ak chcete, aby to bol váš polovičný rukáv, musíte ísť s fontom ako Pentagon, pretože to robí obrovské tetovanie ľahko čitateľné.

A ak chcete niečo jedinečné, môžete ísť o písmo Crux, ktoré nahrádza písmená so symbolmi, aby vaša fráza bola zaujímavejšia.

Hakuna Matata 15

zdroj

Hakuna Matata 16

zdroj

Hakuna Matata 17

zdroj

Hakuna Matata 18

zdroj

Hakuna Matata 21

zdroj

Hakuna Matata 22

zdroj

Hakuna Matata 23

zdroj

Hakuna Matata 24

zdroj

Hakuna Matata 25

zdroj

Hakuna Matata Simba kresba

Malé lvíčikové kreslenie kdekoľvek na vašom tele postačuje nikomu povedať, že chcete hovoriť Hakuna Matata. Tento kreslený lev je obrazom Simby, ktorá bola hlavnou postavou "The Lion King" a každý fanúšik tohto populárneho filmu by rád mal toto úžasné tetovanie.

Hakuna Matata 26

zdroj

Hakuna Matata 27

zdroj

Môžete mať jednoduchý náčrt, ktorý väčšina umelcov vie, ako kresliť takmer bez námahy, pretože to nebude trvať veľa času a jeho jednoduchosť tiež znamená, že to nie je ani veľmi bolestivé.

Hakuna Matata 28

zdroj

Hakuna Matata 29

zdroj

Ak chcete držať krok s trendom, môžete vždy okořeniť svoje tetovanie s niektorými modernými písma a štýly. Pre obrázok Simba to môže znamenať niečo ako kreslenie v realistickejšom 3D dizajne a používanie rôznych farieb, ktoré prinášajú rôzne fyzické atribúty leva.

Hakuna Matata 30

zdroj

Hakuna Matata 31

zdroj

V súčasnosti tiež nie je nezvyčajné, aby ľudia mali Simba v džungli alebo s inými postavami z filmu namiesto toho, aby mali tradičný náčrt. Kombinácia kresby s frázou je tiež populárna, a ak to chcete urobiť, môžete ju mať nad alebo pod obraz.

Hakuna Matata symbol tattoo_

zdroj

Najbežnejší štýl však zahŕňa slovo "Hakuna" nad levom a "Matatu" pod ním.

Hakuna Matata 32

zdroj

Hakuna Matata 33

zdroj

Vaše Lion King Tattoo môže byť pekné so všetkými farbami a vzormi, ktoré definujú krásne tetovanie, ale ak ho neumiestíte do správnej oblasti, nebude to ohromujúce. Aj keď oblasť umiestnenia závisí väčšinou od vašich osobných preferencií, niektoré lokality vyzerajú dobre s určitými typmi tetovania.

Hakuna Matata 34

zdroj

A pre kreslenie Simby horné rameno, zápästie, spodná časť chrbta a tiež ramená sú ideálnym miestom pre to. Záleží však aj na vašom pohlaví, pretože dámy a muži budú mať radšej svoje Simba na rôznych miestach.

Hakuna Matata 35

zdroj

Rozmer totemu môže ovplyvniť aj miesto, kde ho umiestňujete, ale najdôležitejšia vec je mať to miesto, na ktorom sa cítite najpohodlnejšie.

Život je príliš krátky, aby nebol šťastný, ani ho neznepokojoval, a preto by ste mali žiť bezstarostný život. Aby ste zaistili, že vždy žijete podľa tejto filozofie, mali by ste mať symbol Hakuna Matata, frázu alebo kresbu Simby.

Hakuna Matata symbol tattoo_

zdroj

Môžete tiež kombinovať dve z nich, alebo dokonca všetky tri na rôznych častiach tela. Dobrá vec, o týchto tetovanie je, že sú k dispozícii v mnohých variáciách, a môžete dokonca prísť s svojim unikátnym dizajnom, ktorý stále zachováva rovnaký význam.

A tak každý, kto hľadá nádherné moderné tetovanie s hlbokým a inšpirujúcim významom, by mal vyskúšať jedno z týchto tetovanie Hakuna Matata.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

74 − = 67

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: