85+ İnanılmaz Anubis Dövme Tasarımları – Mısır’ın Korunması Sembolü

anubis tattoo1

Kaynak

Anubis dövmesi, ölülerin köpek başlı tanrısının imgesidir. Anubis'in, öbür dünyaya geçmiş olan ruhları gözetlemesi gerekiyor. Tipik olarak, Anubis'in bir piramit gibi çeşitli yapıların önüne yerleştirildiğini göreceksiniz.

Anubis'i birilerinin üzerine takarak dövmeyi, onları gözetlemede de görebiliyordunuz. Bu türden bir dövmenin en yaygın yerleştirilmesi, birinin sırtında olduğunu gösterir, çünkü sırtınızı her zaman izleyen birini temsil eder.

Anubis Dövme 66

Kaynak

Sembolün Tarihi

Yunanca kullanıldığında, Anubis adı, ölü Mısır ve Mısır'ın Mısır tanrısı olarak yorumlanır. Antik mitolojide, Anubis Mısır'daki en esrarengiz ve gizemli tanrılardan biri olarak kabul edildi. Onun görevi, görevde iken öbür dünyaya gidecek olan insanları korumaktı.

anubis tattoo2

Kaynak

anubis dövme3

Kaynak

anubis tattoo4

Kaynak

anubis tattoo5

Kaynak

Ancak, bizim için bırakılan sembolleri yorumlamanın birçok yolu var. Vücudunun üst yarısı bir çakal ve vücudun alt yarısı insan olarak tasvir edilen yarı insan yarı yarıktı.

Hiyerogliflerde hem oturmak hem de ayakta durmak olarak görülmüştür, bu da gerçek statüsünü belirsiz kılarken, oturduğu zamanki gibi, bir köpek gibi bir duruş gibiydi.

Anubis Tattoo_

Kaynak

Anubis Tattoo 67

Kaynak

Bazı insanlar klasik Mısır mitolojisinde neredeyse hiç rol oynamışken, diğerleri de bu sembolü mezar koruyucusu, embalmer, Yeraltı dünyasının efendisi ve / veya ruhların taşıyıcısı gibi konularda görmüşlerdir.

anubis tattoo6

Kaynak

anubis dövme7

Kaynak

anubis dövme8

Kaynak

anubis tattoo9

Kaynak

anubis tattoo10

Kaynak

Dövmenin Anlamı

Anubis dövmesini gören çoğu insan, onu öbür dünyaya gidenlere bakan bir tanrı olarak yorumluyor. Bu sembolün bir yorumu, Yeraltı Dünyasının tanrısı olduğu gibi, kelimenin tam anlamıyla birisinin kalbi olacaktır.

Kalbin ağırlığı, her bir ruhun onu sonraki yaşamda yapıp yapamayacağını belirler.

 • Anubis Tattoo 85
 • Anubis Tattoo 87
 • Anubis Tattoo 86
anubis tattoo11

Kaynak

anubis tattoo12

Kaynak

anubis tattoo13

Kaynak

anubis tattoo14

Kaynak

anubis tattoo15

Kaynak

Eski Mısır'da bu rol oldukça önemliydi, zira tüm Mısırlılar o zamana kadar alabilecekleri en iyi armağanın, öbür dünyaya bir geçiş olduğuna inanıyordu.

Anubis Tattoo_

Kaynak

Anubis Tattoo 68

Kaynak

Bunun aksine, Anubis'in sembollerini, hayattaki kapıyı kapatmak yerine bir şeyin önünü açan bir şey olarak yorumlayabileceğine inanan bazı tarihçiler var.

Bu, Mısır dönemlerinde Anubis'in rolünün ne olduğu ve bugünün kültüründe gerçekten neyi sembolize etmesi gerektiği üzerine tartışmalara yepyeni bir hayat getiriyor.

anubis tattoo16

Kaynak

anubis tattoo18

Kaynak

anubis tattoo19

Kaynak

anubis dövme20

Kaynak

Anubis Dövme 69

Kaynak

Bugünün Kültüründe Anubiler Ne Temsil Etti?

Bugün toplumda, Mısırlılar gibi, bir türden bir sonraki yaşam tarzına inanan birçok insan var. Birilerinin onları hayatlarından izlediklerini ve dünyadaki hayatlarında bazı şeyleri gözetlediklerini düşünmek istiyorlar.

Anubis dövmesi en çok bu algıya sahip insanlarda görülür. Onlara göre, belirli koşullardan kurtulmalarına yardımcı olacak belirli bir sevgiyi temsil eder.

 • Anubis Dövme 84
 • Anubis Dövme 83
 • Anubis Dövme 82
Anubis Tattoo_

Kaynak

Anubis Tattoo 70

Kaynak

Anubis Tattoo 71

Kaynak

Anubis Dövme 74

Kaynak

İnsanlar da bu dövmeyi kendileri için bir motivasyon olarak kullanırlar, onları ne kadar zor olursa olsun, asla pes etmeyecekleri bir yere götürürler.

Bu insanlar, daha sonraki yaşamdan birisinin onları izlediğine ve onlara günlük yaşamın mücadeleleri ve mücadeleleriyle güçlerini ve enerjisini sağladığına dair köklü bir inanca sahiptir.

anubis tattoo21

Kaynak

anubis tattoo22

Kaynak

anubis tattoo23

Kaynak

anubis tattoo24

Kaynak

anubis dövme25

Kaynak

Anubis Dövme 72

Kaynak

Anubis Tattoo 73

Kaynak

Anubis Dövme 75

Kaynak

Anubis'in aslında bir kapıyı açmak yerine kapı açabileceğine dair yeni düşüncesiyle, bu düşünce sürecini yeni bir ışık haline getiriyor. Bu sembol, yaşamınızda her zaman yeni fırsatların olacağı fikrini temsil edebilir; Tek yapmanız gereken kapıdan yürümek.

Bu, bazı insanların hayattaki rotayı önemli ölçüde değiştirmesi, ya da yeni bir kariyere başlaması ya da sadece hayattaki yeni bir yaprağı devretmesi için motivasyon sağlayabilir.

anubis tattoo26

Kaynak

anubis tattoo27

Kaynak

anubis tattoo28

Kaynak

anubis tattoo29

Kaynak

anubis tattoo30

Kaynak

Bugünün toplumunda, hangi sembolün temsil edeceği önemli değil, bu sembolü seçenler için büyük bir anlam sağlar.

anubis tattoo31

Kaynak

anubis tattoo33

Kaynak

anubis dövme34

Kaynak

anubis tattoo35

Kaynak

Köpek Sahibi için Dövme

Köpek sahibi iseniz, ilişkinizi temsil etmenize ve evcil hayvanınızla bağ kurmanıza yardımcı olması için bir köpeğin dövmesini isteyebilirsiniz. Anubis dövmesi, köpek sahipleri arasında popüler olan dövme. Bu dövme, birkaç farklı özelliği yansıtır.

Birincisi, korunmadır; çünkü, algı çoğu köpek, sahiplerini herhangi bir tehlikeye karşı koruyacak, onları koruyacak ve koruyacaktır. İkincisi vasiliktir, yani, köpek sahibi olmadığı zaman bile köpeklerin bir evi koruyacağı anlamına gelir.

Üçüncü ve son kalite sadakattir, köpek sahibinin nereye gideceğini ve sahibinin ne yaptığını yerine getirecektir.

anubis tattoo17

Kaynak

anubis dövme32

Kaynak

anubis tattoo57

Kaynak

anubis tattoo41

Kaynak

anubis tattoo43

Kaynak

anubis tattoo42

Kaynak

Bütün bu özelliklerin tüm köpeklerde ortak olduğu düşünülmektedir. Bazı sahipleri, bu dövmeyi, evcil hayvanlarının dünyadan sonraki yaşamlarına kadar güvenli geçişini sağlamak için bir yol olarak bile alabilirler, böylece evcil hayvanlarının onlarla birlikte yaşamlarını sürdürebilirler.

Dövme hala diğer dövmelere benziyor, ama kafa bir köpek ya da çakalın olduğu yer ve daha sonra formun geri kalanı insan vücudu.

Bu dövmeyi yaparak, sahipler tipik olarak köpekleri ve kendileri arasında oyun sahibi ve evcil hayvan arasındaki bağı derinleştiren bir manevi güç olduğuna inanırlar.

anubis tattoo36

Kaynak

anubis dövme37

Kaynak

anubis dövme38

Kaynak

anubis tattoo39

Kaynak

anubis tattoo40

Kaynak

 • Anubis Dövme 80
 • Anubis Tattoo 79
 • Anubis Tattoo 81

Anubis dövmesine bağlı çok çeşitli derin ve manevi anlamları vardır, bunların hepsi çeşitli şekillerde yorumlanabilir. Hem geçmişte hem de günümüzde, tüm insanlar arasında derin bir arzu vardır, bu hayatın şu anda göründüğünden daha fazlası vardır.

Çoğu insan, eğer bir yaşam sonrası bir yaşam varsa, onları hem insan hem de köpekleri sevdiklerini görebilmeleri için öbür dünyaya kazandırmak için yeterince iyi şeyler yapacaklarına inanmak ister.

Sadece sizin için doğru dövmeyi belirleyebiliyorsunuz ve vücudunuzun en iyi yerinin sizin için anlamı olduğunu gösterecek şekilde.

anubis tattoo44

Kaynak

anubis tattoo45

Kaynak

anubis tattoo46

Kaynak

anubis tattoo48

Kaynak

anubis dövme49

Kaynak

anubis tattoo50

Kaynak

anubis tattoo51

Kaynak

anubis dövme52

Kaynak

anubis tattoo53

Kaynak

anubis tattoo54

Kaynak

anubis tattoo55

Kaynak

anubis tattoo56

Kaynak

anubis tattoo58

Kaynak

anubis tattoo59

Kaynak

anubis tattoo60

Kaynak

Anubis Tattoo_

Kaynak

Anubis Tattoo_

Kaynak

 • Anubis Dövme 77
 • Anubis Dövme 76
 • Anubis Dövme 78

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

44 − = 37

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: