70+ Kutsal Hindu Dövme Fikirleri – Renk ve Anlam ile Paketlenmiş İnanılmaz Tasarımlar

hindu tattoo45

Kaynak

Hindistan'da ortaya çıkan Hindu inancı, bazı tarihçilerin 500 bin civarında Hinduizm'i uygulamaya başladıklarına inanan dünyadaki bilinen en eski dinlerden biridir. Bugün büyük bir din olmaya devam ediyor ve dünya çapında en büyük 3. sınıf olarak sınıflandırılıyor.

Hindu’nun birçok tanrıya, tanrıçaya ve tanrıya inanması ve zamanla bu inanılmaz görüntülere yol açmıştır. Bu çoklu tanrılar parlak renkli render resimlerinde, heykellerde ve dini metinleri süslüyor.

Hindu’nun vücut sanatını seven (ve bazen imanı uygulamayanlar bile) bu tanrılar ve tanrılar anlam bakımından zengin sıra dışı dövme konularını oluştururlar.

Hindu Tattoo_

Kaynak

Hinduizmi uygulayanlar, inançlarına çok özel bir şekilde ayrılmışlardır ve öğretilerine ve talimatlarına adanmıştır. Bu dinin temaları arasında, sadece birkaçını isimlendirmek için görev, sıkı çalışma, sabır ve kendini koruma yer alıyor.

Hindu Tattoo 51

Kaynak

Tasarımlar ve Anlamları

Hindu dövmeleri ve anlamları, seçilen konuya büyük ölçüde bağımlıdır.

hindu tattoo2

Kaynak

Hindu Tattoo 52

Kaynak

Lord Vishnu - Bu tanrı, Hinduizm'de bazen Naravana ya da Hari olarak da bilinen en önemli erkek figürlerden biridir. Bir koruyucu olarak görülür ve çoğunlukla soluk mavi bir cilde ve dört koluna ve lotus çiçeği, kabuklu ve discus gibi nesneler taşıyan tasvir edilir.

Yaygın bir dövme konusu ve güçlü bir güvenlik sembolüdür.

hindu tattoo3

Kaynak

hindu tattoo4

Kaynak

hindu dövme5

Kaynak

Lakshmi - Lakshmi zenginliğin ve iyi bir servetin yanı sıra maddi ve manevi refahın Hindu tanrıçasıdır. Lord Vishnu'nun karısı ve büyük bir lotus çiçeğinin üzerinde duran ya da ayakta duran dört kollu dövmelerde tasvir edilmiştir.

hindu tattoo6

Kaynak

hindu tattoo7

Kaynak

hindu tattoo8

Kaynak

salikorn - Kali, zamanın, yaratılışın, yıkımın ve gücün tanrıçası olarak kabul edilir. Kötülüğe karşı savaşır ve ilahi bir koruyucusu olarak görülür. Onun dövmesi sık sık onun konsorsiyumu Shiva üzerinde ayakta gösterir. Genellikle mavi bir yüz ve uzun, sivri bir dil ile tasarlanmıştır.

hindu tattoo9

Kaynak

hindu tattoo10

Kaynak

hindu tattoo11

Kaynak

hindu tattoo12

Kaynak

hindu tattoo13

Kaynak

hindu tattoo14

Kaynak

 • Hindu Tattoo 63
 • Hindu Tattoo 62
 • Hindu Tattoo 61

Ganesha - Bu Hindu kültüründe en popüler ve yaygın olarak ibadet edilen tanrılardan biridir. Bir filin başı ve bir insan bedeni ile tasvir edilmiştir. Engelleri kaldırmaya da yardımcı olabilecek yeni başlangıçların Tanrısı olarak kabul edilir.

Dövme tasarımı için onu seçenler, yeni bir başlangıcı veya iyi bir servetin sembolü olarak bunu yapabilirler.

hindu tattoo15

Kaynak

hindu tattoo16

Kaynak

hindu tattoo17

Kaynak

hindu tattoo18

Kaynak

hindu tattoo19

Kaynak

hindu tattoo20

Kaynak

 • Hindu Tattoo 65
 • Hindu Tattoo 66
 • Hindu Tattoo 64

Nandi - Nandi, Lord Shiva'nın dağıttığı boğa. İsim mutluluk ya da sevinç anlamına gelir ve pek çoğu onun imgesinin iyi bir şans ve tatmin getireceğine inanır.

O yarı boğa ve yarı adam ve bu en popüler tasarım olmasa da, onun tam renkli yorumlamalar inanılmaz görünebilir.

hindu tattoo21

Kaynak

Krishna - Bu Lord Vişnu'nun tam reenkarnasyonu olduğuna inanılan yüce bir tanrıdır. Hindu tanrıları ve tanrıçaları arasında en popüler figürlerden biridir. O sarı dhoti ve tavus kuşu tüy taç giyen siyah veya mavi deri ile genç bir çocuk ya da erkek olarak tasvir edilmiştir.

Onun özellikleri diplomasi, oynaklık ve korkusuzluk içerir ve Krishna genellikle dövme tasarımlarına dahil edilir.

hindu tattoo22

Kaynak

hindu tattoo23

Kaynak

hindu tattoo24

Kaynak

Flüt ve tavuskuşu tüyü - Krishna genellikle flüt çalmaya başlar ve bu, tavus kuşu tüyü ile birlikte Krişna'yı da temsil eden popüler bir dövmedir.

Hindu dövme25

Kaynak

hindu tattoo26

Kaynak

Rama - Rama başkaları için inanılmaz bir şefkati, cesareti ve dini görevlerine olan bağlılığıyla tanınan bir tanrıdır. İki kolu ve mavi bir vücudu var ve bazen uzun bir yay ve ok tutan tasvir ediliyor. O erdem ve iyi yönetişimin sembolü olarak görülür.

hindu tattoo27

Kaynak

Saraswati - Kadın tanrıça Saraswati'nin dört kolu vardır ve sıklıkla beyaz ve altın giyinmiş, veena'yı (eski Hindistan'dan kopmuş bir yaylı çalgılar) çalmaktadır. Genellikle bir kuğu ya da nilüfer üstünde oturur.

Sanatı sevenler (ve dövme sanatı!) Için, o, öğrenme, müzik ve sanat tanrıçası olarak kabul edildiği için mükemmel bir konudur.

hindu tattoo28

Kaynak

hindu tattoo29

Kaynak

Om sembolü - Bu Hinduizm'de kutsal bir kelime ve sembol. Yüce varlığa, ruha, evrenin ve bilginin anlaşılmasına atıfta bulunur. Sembol, inanmayanlar arasında bile sıkça talep edilen bir dövme. Sık sık siyah, kırmızı veya mavi renkte mürekkeplenir.

hindu tattoo30

Kaynak

hindu tattoo31

Kaynak

hindu tattoo32

Kaynak

hindu tattoo33

Kaynak

hindu dövme34

Kaynak

Lotus - Çamurdan yetişen bu çiçek, Hindu inancında kutsal bir çiçeğidir ve ilahi güzellik, saflık ve aydınlanma ile ilişkilidir.

Farklı renk çiçeklerinin farklı anlamları olduğu söylenir, ancak dövmelerde popüler renk tonları pembe, leylak rengi ve açık turuncu renktedir.

hindu tattoo35

Kaynak

hindu tattoo36

Kaynak

hindu tattoo37

Kaynak

hindu tattoo38

Kaynak

hindu tattoo39

Kaynak

 • Hindu Tattoo 68
 • Hindu Tattoo 67
 • Hindu Tattoo 69

Hindu Stili Dövmeleri için Kullanılan Teknikler

Eski okul dövme tarzı, kalın hatlar ve basit renkler içeren Hindu dövmeleri için oldukça popüler. Popülerlik kazanmaya devam eden suluboya stili, özellikle tanrıların temsilleri için de harika bir seçimdir.

Hindu Tattoo_

Kaynak

Hindu Tattoo 55

Kaynak

Bunun gibi siyah ve gri dövmeler bazen siyah yerine beyazla kaplıdır, bu da dövmeyi üç boyutlu bir görünüm verir, tıpkı ciltten çıkmış gibi.

hindu tattoo40

Kaynak

Hindu Tattoo 56

Kaynak

Hindu Esintili Dövmeler için Kullanılan Renkler

Bu dövmelerden bazıları siyah ve gri görünmekle birlikte, çoğu kişi renk dövme tasarımlarını tercih ediyor. Bu renk tonları genellikle göz kamaştırıcıdır ve büyük ölçüde parlak mavi ve mor gibi renkler ile elektriksel pembe, yeşil, ayçiçeği sarısı ve portakalın zıt kombinasyonlarını içerir.

hindu tattoo41

Kaynak

Hindu Tattoo 53

Kaynak

Hindu Tattoo 54

Kaynak

Yerleşim için En İyi Alanlar

Küçük bir Hindu tarzı dövme istiyorsanız, muhtemelen bir lotus veya Om sembolü ile gitmek istiyorum. Çeşitli tanrıların dövme tasarımları her zaman daha büyük ölçekte daha iyi görünecek ve çoğu kişi dövmelerini üst kollarını, sırtlarını, omuzlarını ve göğüslerini seçecek.

Ellerde Hindu dövmeleri de daha yaygın hale geliyor. Bu tasarımlar genellikle Om sembolü veya Ganesha'yı içerir.

hindu tattoo42

Kaynak

Hindu Tattoo 58

Kaynak

Hindu Tattoo 59

Kaynak

Kısacası…

Hindu dövmeleri çeşitli nedenlerle seçilir. Dinleri uygulayanlar ve ikonografiyi kalplerine yakın tutmak ve inançlarını sergilemek isteyenler var. Diğerleri Hinduizm'e mutlaka inanmayabilir, ancak yine de konuyu takdir ederler.

Hindu Tattoo_

Kaynak

Hindu Tattoo_

Kaynak

Hindu Tattoo_

Kaynak

Hindu Tattoo 57

Kaynak

Hindu Tattoo 60

Kaynak

Bir insan nadiren Hindu tarzı dövme yaptırır, çünkü tasarımı beğendikleri için, bu dövmeleri tercih edenlerin genellikle oldukça derin düşünürler oldukları anlamına gelir. Ve bu inanılmaz tanrılar ve sembolizm ile gerçekten klasik ve güzel dövmeler yaparlar.

hindu tattoo44

Kaynak

hindu tattoo43

Kaynak

hindu tattoo1

Kaynak

 • Hindu Tattoo 72
 • Hindu Tattoo 70
 • Hindu dövmesi 71

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 4

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: