55+ Najlepšie Maori tetovanie vzory a významy – silný kmeňový vzor (2018)

Maori tetovanie

Zdá sa, že maorské tetovanie pochádza z Nového Zélandu. Začali z milostnej záležitosti medzi veľmi mladým mužom Mataorou a princeznou, ktorej meno bolo Niwareka, ktorý bol z podsvetia.

Hovorí sa, že Mataora porazila Niwareku, čo spôsobilo, že Niwareka sa vrátila do svojho otca.

Mataora zostala sama a počas tohto obdobia sa zarmútil, keď zasiahol Niwareku a rozhodol sa ju hľadať. Šiel a prosil o odpustenie a Niwareka to prijal.

Maori-tattoos_-1

Niwareka otec, ktorý bol z maorského kmeňa, sa rozhodol učiť Mataoru tetovacie umenie, ktoré sa naučil a vzal ho do ľudského sveta.

Mataora vytetovala túto podobu tetovania Mario ako pripomienku, aby sa vyhla zlým činom poraziť svoju ženu.

Maori Tattoo 36

zdroj

Maori tetovanie

Maori tetovanie

Maori tetovanie

Maori Tattoo 37

zdroj

Maori Tattoo 38

zdroj

 • Maori Tattoo 56
 • Maori Tattoo 57
 • Maori Tattoo 55

Význam Maori Tattos

Maorské tetovanie mali veľký význam medzi maorským kmeňom. Jedným z hlavných významov tohto typu tetovania je svet mimo. Maorské tetovanie, ktoré sa skladá zo symbolu korytnačky, slúži na to, aby ľuďom na svete pripomínal život mimo neho na zemi.

Maori Tattoo_

Maori Tattoo_

Maori Tattoo_

Maori Tattoo_

Maori Tattoo_

Korytnačka opúšťa more v mori iné miesto, odkiaľ ľudia žijú, a preto sa používajú na vyzdvihnutie tohto významu. Táto forma tetovania sa tiež používa na symbolizáciu rovnováhy medzi harmóniou a prvkami.

To je vyvedené pomocou marquesovho kríža, ktorý je v maoriovom kmeni veľmi symbolický.

Maori-tattoos_-4

Maori Tattoo 39

zdroj

Maori Tattoo 40

zdroj

Navyše, tento typ tetovania môže byť tiež použitý na symbolizáciu zdroja prírodného bohatstva alebo jasu. Toto sa prináša použitím slnka v maorskom tetovaní. Slnko symbolizuje tieto prvky, ktoré robia tetovanie používané pre ten istý význam.

Maorské tetovanie môžu byť použité aj na vyzdvihnutie Boha ako postavy. To je veľmi dôležité pre niektorých ľudí, ktorí veria tým, že majú takúto symboliku vo svojom tele, ochráni ich pred chorobami alebo akoukoľvek katastrofou, ktorá sa ich môže vyskytnúť. Maorské tetovanie sú navrhnuté s použitím tvorov, ako je gecko, verí, že prinášajú Boha ako postava.

Maori tetovanie

Maori tetovanie

Maori tetovanie

Maori tetovanie

 • Maori Tattoo 53
 • Maori Tattoo 52
 • Maori Tattoo 54

Ďalším významom, o ktorom sa predpokladá, že je reprezentovaný maorským tetovaním, je silou, silou alebo odvahou. Zuby žralokov sa bežne používajú v maorskom tetovaní. Niektoré kultúry veria, že žraločie zuby symbolizujú silu, ktorá robí maorské tetovanie takisto rovnaké.

Maorské tetovanie môžu byť tiež použité na zastupovanie vzťahov alebo sobášov. Toto je hlavne vyvedené použitím ľudského symbolu v tetovaní. To možno rozšíriť tak, aby znamenalo život a skúsenosti, s ktorými sa stretávajú ľudia v každodennom živote.

Maori-tattoos_-5

Maori Tattoo 41

zdroj

Maori Tattoo 42

zdroj

Je však dobré poznamenať, že to nie sú jediné významy tohto druhu tetovania. Každé tetovanie môže mať iný význam v závislosti od symbolu, ktorý bol použitý ako hlavný prvok tetovania.

Maori tetovanie

Maori tetovanie

Maori tetovanie

Maori tetovanie

Maori tetovanie


Umiestnenie maorských tetovanie

Tieto tetovanie môžu byť umiestnené v rôznych častiach tela. Avšak na rozdiel od ostatných, postavenie, ktoré sú umiestnené, by tiež mohlo prispieť k významu tetovania. Napríklad tetovanie umiestnené blízko úst ženy by mohlo predstavovať právo hovoriť.

Hlavné umiestnenia týchto tetovanie sú tvár, rameno, chrbát, horná časť ramena, boky, nohy a hrudník.

Maori tetovanie

Maori tetovanie

Maori Tattoo 43

zdroj

Maori Tattoo 44

zdroj

 • Maori tetovanie 49
 • Maori Tattoo 50
 • Maori tetovanie 51

Typy maorských tetovanie

 • Sun Maori tetovanie. Tento dizajn je veľmi bežný u ľudí, ktorí sa usilujú o vedenie a bohatstvo. Konštrukcia obsahuje tvar slnka s dekoráciou viacerých farieb. Môže sa nosiť na ľubovoľnej časti tela. Je to dizajn, ktorý vyzerá veľmi dynamicky a veľmi výnimočne z hľadiska jeho vzhľadu.

Maori-tattoos_-3

 • Oštepová hlava Maori tetovanie. Toto tetovanie, ako naznačuje názov, zahŕňa oštepovú hlavu v tetovaní. Hlava kopí sa skladá z línií, ktoré sú určené na vytvorenie tvaru. Hlavne oštepová hlava je spojená s bojovníkmi, a preto sa tetovanie používa na symbolizáciu sily a odvahy.

To je bežné medzi mužmi a dnešnej doby vojaci prijímajú tento druh tetovania.

Maori-tattoos_-2

 • Ľudské maorské tetovanie. Je to iná forma tetovania, ktorá je veľmi bežná. Je navrhnutý s použitím tvaru človeka. Je umiestnený hlavne na tvári hrudníka. Môže sa použiť na uvedenie rôznych významov uvedených vyššie, ako je napríklad zobrazenie života a jeho skúseností.

Toto jedno z tradícií maorského tetovania.

Maori tetovanie

Maori tetovanie

Maori tetovanie

 • Kvetinové Maori tetovanie. Toto je typ maorského tetovania, ktorý je bežný medzi dámami. Je umiestnený hlavne na bokoch a páči sa im, pretože je veľmi pekné v dôsledku kombinácie mnohých farieb dohromady na vytvorenie maorského tetovania.

Pozostáva z a kvetina obklopený niekoľkými kmeňovými vzormi. Vyzerá to tak pekné a veľmi obdivuhodné.

Maori tetovanie

Maori Tattoo 45

zdroj

 • Žralok zuby Maori tetovanie. To bolo veľmi časté medzi maorským kmeňom. Tento dizajn zahŕňa žraločie zuby. Zuby žralokov sa používajú na zviditeľnenie aspektov moci aj odvahy. Sú nosené hlavne na hornej časti ramena.

Maori tetovanie

 • Lizard Maori tetovanie. Toto je ďalší príklad maorských tetovaní. Tento dizajn zahŕňal ešte jašterice alebo gecko. Ako sa uvádza v časti Význam, tento typ tetovania slúži na zastupovanie Boha ako postavy.

Takže ľudia by ich mohli nosiť ako symbol ochrany a prekvapujúco, ľudia stále nosia tento typ, pretože vyzerá v pohode.

 • Ryby Hook Maori tetovanie. ryby hák bol dôležitým symbolom medzi maorským kmeňom. Predstavoval prosperitu a bezpečnú jazdu nad vodou. Je to dobrý typ tetovania a vyzerá to krajšie kvôli prítomnosti ryby a rybieho háku v rovnakom tetovaní.

Maori tetovanie

Maori tetovanie

Maori tetovanie

 • Toki čepeľ Maori tetovanie. Pri tomto type tetovania je tokí čepel zabudovaný tak, aby priniesol význam pevnosti. V minulosti sa toky používali na rezanie stromov. Toto tetovanie je umiestnené hlavne na krku.
 • Manaia Tattoo. Manaia je kombináciou mnohých tvarov. Zahŕňajú chvost rýb, telo človeka a chvost vtáka. Používa sa ako posol medzi mŕtvymi a živými. V minulosti to bolo bežné, pretože verili, že ponúka ochranu.

Maori tetovanie

Ako bolo uvedené, tieto tetovanie majú veľa kultúrnych významov, a preto pred nosením jedného, ​​je dôležité pochopiť význam pre každý dizajn. Rozdiel medzi tradičnými maorskými tetami a modernými je spôsob, ako ich robiť.

Tradične boli vytvorené vyseknutím časti kože na rozdiel od teraz, keď je tetovanie namaľované.

 • Maori Tattoo 47
 • Maori tetovanie 46
 • Maori tetovanie 48

/

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 6 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: