105+ symbolické mayské tetovanie vzory – spojenie starovekého umenia s modernými tetovaním

mayan tetovanie1

zdroj

Ak nemáte mayské tetovanie alebo ste nikdy nepomysleli na to, že ste sa dostali na jeden z najmodernejších typov umenia tela. Mayovia sú jedným z najviac hovoril o civilizáciách z antického sveta.

Podľa historických textov boli v tom istom období veľmi rozvinuté rasy v porovnaní s inou civilizáciou, ale aj napriek tomu mali stále veľa úcty k svojim tradíciám a kultúre.

Tetovanie bolo jednou z ich mnohých foriem modifikácie tela a bolo presvedčené, že kresba obrázkov na vašom tele by potešila bohov.

Mayský tettoo_

zdroj

Okrem tetovania by tiež podávali zuby, prepichli svoje telo av niektorých prípadoch deformovali lebku dieťaťa, aby vytvorili pretiahnutý tvar.

To všetko bolo súčasťou ich kultúry, ale tetovanie stále vystupovalo, pretože by ich mali len odvážni ľudia, pretože nielenže boli bolestiví, ale aj kvôli infekciám boli nebezpečné. A ak máte na sebe tupé obrázky napustené v tele, všetci v spoločnosti vás budú rešpektovať.

Mayské tetovanie 86

zdroj

História Mayského tela Umenie

Mayovia sú starodávnou civilizáciou, ktorá existovala pred 3000 až 5000 rokmi. Historici sa domnievajú, že sú to veľmi pokročilé preteky v tom čase s poznaním a pochopením rôznych vecí.

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Dokonca vynašli svoje kalendáre a niektorí ľudia si tiež myslia, že by mohli predpovedať budúcnosť pomocou nejakej tajomnej vedy. Umenie tetovania bolo vždy súčasťou ich kultúry a mužov i žien by ich mali mať.

Chlapci by počkali, kým sa nebudú oženiť s tetovaním svojho tela, zatiaľ čo dievčatá budú mať od raného veku. Avšak, dámy bolo dovolené len tetovanie hornej časti tela, ale nie ich prsia.

mayan tetovanie2

zdroj

Mayské tetovanie 87

zdroj

Mayské tetovanie 88

zdroj

Tetovanie bolo spôsob, ako páčiť bohov, pretože väčšina obrazov, ktoré by Mayovia mali, by symbolizovali ich bohov. Boli to tiež znakom odvahy a statočnosti, pretože každý, kto by odolal bolestiam a nebezpečenstvu, ktoré prichádzajú s týmito značkami tela, bude mať veľa rešpektu.

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Niektoré typy tetovania by boli tiež symbolom sociálneho postavenia, pretože pre mladých bojovníkov existovali niektoré staršie a iné. Existuje niekoľko typov tetovania, ktoré môžu Mayovia ukázať prechod z jednej etapy života na druhú.

mayan tetovanie3

zdroj

Mayské tetovanie 89

zdroj

Mayské tetovanie 90

zdroj

Keď Mayovia po bitke zachytili svojich nepriateľov, mohli by ich tetovať ako spôsob, ako varovať ostatných, aby sa ich nepokúšali napadnúť. Bolo to tiež spôsob, ako prejaviť svoju silu alebo nadvládu nad svojimi nepriateľmi.

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Zlodeji by tiež dostali trvalý totem na čelo, aby všetci vedeli, čo sú. Moderné Mayské tetovanie poňatie je relatívne nové, a jeho popularita je výsledkom rôznych objavov na mayskej civilizácie, ktoré sa dejú v priebehu rokov.

mayan tattoo4

zdroj

Mayské tetovanie 91

zdroj

Mayské tetovanie 92

zdroj

Význam a symbolizmus mayského totemu

Väčšina ľudí dostane mayské tetovanie práve preto, že si myslia, že je to trendy a tak málo sa obťažuje poznať jeho významy a symboliku.

Tieto označenia tela sú niektoré z najznámejších symbolov, ktoré môžete kedy dostať, a preto je dôležité robiť nejaký výskum a zistiť, čo váš konkrétny obrázok symbolizuje, pretože to bude príťažlivejšie.

 • Mayské tetovanie 105
 • Mayské tetovanie 107
 • Mayské tetovanie 106
Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Hoci sa významy budú líšiť v závislosti od konkrétneho totemu, ktorý máte, stále existujú niektoré bežné významy, ktoré sa môžu spájať s týmito totemami. Oddanosť je jedným z týchto významov, pretože Mayovia by vždy museli ukázať svoju vernosť svojim bohom a ich kultúre.

Mayovia by tiež používali svoje označenie tela na to, aby symbolizovali jednotu všetkých foriem života kvôli ich úcte k všetkému v tomto svete, a tak mať jeden z ich tetovanie môže tiež znamenať to isté.

mayan tetovanie5

zdroj

Mayské tetovanie 93

zdroj

Mayské tetovanie 94

zdroj

Ostatné významy, ktoré môžete spájať so symbolmi, budú závisieť od typu alebo dizajnu, ktorý máte. Ak chcete mať Jaguar, môže to znamenať silu, tajomstvo a statočnosť.

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Orlík je na druhej strane symbolom letu a predvídavosti, zatiaľ čo ošúchaný had predstavuje múdrosť, duchovnosť a boha Kukulkan. Obraz démona dýchajúceho ohňa, ktorý je tiež veľmi populárny, symbolizuje krutosť, zastrašovanie, zlo a nerovnováhu moci.

Mayské označenie tela môže mať nekonečné významy a tak predtým, ako sa rozhodnete, na čo sa má kresliť, je dôležité čítať trochu histórie o ich kultúre, aby ste sa uistili, že ste pochopili, čo dostanete.

mayan tetovanie6

zdroj

mayan tattoo8

zdroj

mayan tattoo9

zdroj

Typy mayských totemov

Všetko, čo sa týka májskej civilizácie, je zaujímavé a to zahŕňa aj ich formu komunikácie s ich spôsobom života. A ak viete o nich aj málo, existujú nekonečné veci, ktoré môžete nakresliť, s ktorými sa stále môžete spájať.

 • Mayské tetovanie 103
 • Mayské tetovanie 104
 • Mayské tetovanie 102
Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Avšak, niektoré vzory zdajú zachytiť pozornosť väčšiny ľudí, a tak sú to, čo väčšina milovníkov tetovanie radšej kresliť. Aj keď existuje veľa slávnych mayských tetovacích návrhov, mali by ste vám dať niekoľko nápadov na to, čo môžete vyskúšať.

mayan tetovanie7

zdroj

Hunab Ku Symbol

Hunab Ku bol dôležitým symbolom mayskej civilizácie, a preto je súčasťou ich kalendára a kolies času. Je dôležité, aby ste pochopili ich mýty a životný cyklus a to je to, čo z neho robí atraktívne označenie tela.

Tento symbol je tiež veľmi symbolický, pretože ľudia z Mayov ho videli ako reprezentáciu cyklu života a nekonečnej moci života.

mayan tetovanie10

zdroj

mayan tattoo11

zdroj

mayan tattoo12

zdroj

Mayský kalendár

Mayoví ľudia boli jednou z mála civilizácií v dávnych dobách, ktoré rozvíjali kalendáre. Čo je ešte zaujímavejšie, je skutočnosť, že bola veľmi presná a podrobná. Má neobvyklé vzory, ktoré reprezentujú rôzne nebeské telá, ako sú hviezdy a planéty.

Vzory v kalendári sú tiež veľmi zložité a to je to, čo z neho robí vynikajúcu voľbu pre tetovanie.

mayan tetovanie13

zdroj

mayan tetovanie14

zdroj

mayan tetovanie15

zdroj

Mayan tattoo16

zdroj

Mayské tetovanie 95

zdroj

Mayský cisár

Mayovia mali veľa rešpektu voči svojmu cisárovi, pretože verili, že bol menovaný ich bohmi, aby ich sledovali. Tetovanie cisára v jeho kráľovskom odeve alebo oblečené ako bojovník je znakom úcty k svojej kultúre.

Ak získate dobrého umelca, ktorý dokáže presne zobraziť cisára, môžete si byť istý fantastickým totemom.

mayan tattoo17

zdroj

mayan tetovanie18

zdroj

mayan tetovanie19

zdroj

mayan tetovanie20

zdroj

mayan tetovanie21

zdroj

mayan tattoo22

zdroj

Slnko Boh

Mayovia mali veľa bohov, ale tiež uctievali slnko, pretože verili, že je to darca všetkého života. Videli toto nebeské telo ako všemocný darca života, ktorý mal moc nad všetkým ostatným vo svete, a tak by ho tiež kreslili tetovaním.

Tento dizajn je tiež obľúbený tetovanie nadšencov dneška, ale najradšej upraviť jeho vzhľad tým, že má lebku v stredu slnka miesto jednoduchý kruh.

mayan tetovanie23

zdroj

Mayan tattoo24

zdroj

Ouroboros

Ouroboros je slávny Mayský symbol tetovania, ktorý je had alebo drak, ktorý jedie jeho chvost. Je to symbol regenerácie alebo znovuzrodenia a ľudia z Mayov by to mohli použiť, aby ukázali proces, ktorý ľudia prechádzajú, keď sa chcú prispôsobiť novým situáciám alebo okolnostiam.

Je ideálny pre každého, kto verí v neustálu duševnú alebo obrazovú úpravu. Hoci ľudia v dnešnej dobe čerpať v rôznych farbách, to vyzerá najlepšie v čiernom atramente, a to je tiež viac symbolické ako kreslenie v farbách.

Mayan tattoo25

zdroj

mayan tetovanie26

zdroj

mayan tetovanie27

zdroj

mayan tattoo32

zdroj

jaguár

Jaguari majú špeciálne miesto v mayskej kultúre a sú jedným zo zvierat, ktoré tí starí ľudia veľmi rešpektovali. Podľa ich kultúry bolo toto majestátne zviera vládcom podsvetia a noci.

Keď máte tento symbol ako svoje tetovanie, môže to znamenať veľa vecí vrátane sily, božstva, života a plodnosti. V starých časoch by ľudia nakreslili len obrysy Jaguar, ale moderná technológia umožňuje kresliť realistický pohľad alebo dokonca ho mať v 3D.

mayan tetovanie28

zdroj

mayan tetovanie29

zdroj

mayan tetovanie30

zdroj

mayan tetovanie31

zdroj

Kde ich umiestniť

V májskej civilizácii je vaše pohlavie, vek a postavenie v spoločnosti také, čo by určovalo umiestňovanie tetovania. Dámy by mali mať svoje tetovanie na hornej časti tela, zatiaľ čo muži by mali mať na chrbte, nohách, rukách a dokonca aj na tvári.

Avšak v tejto modernej dobe je umiestnenie tetovania otázkou osobnej voľby, ale veci, ako je dizajn a veľkosť Vášho totemu stále ovplyvňujú jeho polohu.

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Mayský tettoo_

zdroj

Zatiaľ čo väčšina mužov bude radšej mať svoje totemy na hornej časti ramena, iné sú pohodlné mať na chrbte a na hrudi, pretože to môže byť obrovské.

Dámy sú stále konzervatívne a zdá sa, že uprednostňujú zápästie, za ucho, zadnú časť krku a ich členky, pokiaľ ide o umiestnenie ich mayského tetovania.

 • Mayské tetovanie 99
 • Mayské tetovanie 100
 • Mayské tetovanie 101
mayan tattoo33

zdroj

mayan tetovanie34

zdroj

V skratke…

Keď sa staré umenie spája s tetovaním, môžete si byť istí úžasným telesným umenie. Mayské telo značky sú úcty-inšpirujúce, a tiež ponúkajú vám možnosť vybrať si z desiatok vzorov.

A tak, ak hľadáte štýlový symbol s tradičným dotykom, mali by ste vyskúšať značku tela inšpirovanú Mayou.

mayan tattoo36

zdroj

mayan tattoo37

zdroj

mayan tattoo38

zdroj

mayan tetovanie39

zdroj

Mayan tetovanie40

zdroj

mayan tetovanie41

zdroj

mayan tattoo42

zdroj

mayan tetovanie43

zdroj

Mayan tattoo44

zdroj

mayan tattoo45

zdroj

mayan tetovanie46

zdroj

mayan tattoo47

zdroj

mayan tattoo48

zdroj

mayan tetovanie49

zdroj

mayan tattoo50

zdroj

mayan tattoo59

zdroj

 • Mayské tetovanie 96
 • Mayské tetovanie 97
 • Mayské tetovanie 98

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: