55 Seni Harekete Geçirecek Tutkulu Dini Dövmeler

Dini Dövme Tasarımları dövme severler arasında en iyi seçimlerdir. Onlar sadece bir görüntüden çok daha fazlasını temsil ediyorlar. Bir insanın dinleri hakkında ne hissettiğini ve onlara ne ifade ettiğini anlatır. Bunu görüntülerle göstermek için pek çok yol var ve nefes kesici, yoğun ve düşündürücü düşündüren inanılmaz güzel görüntülerin bir kısmını derledik. Göreceğiniz gibi, bir görüntüyü kelimelerle veya şarkı parçalarıyla eşleştirebilirsiniz, gerçekten tüm vücut bir başyapıt yaratmak için boş tuvalinizdir. Bazı dinler, dövmelere sahip olmanın saygı ve onur gösterdiğine inanır. Ne düşünüyorsun? Dövmelerinizin dininiz için anlamlı bir anlamı var mı?

Eğer bir şeyleri yoğun olarak hisseden ve dünyanın bunu bilmesi gerektiğini düşünen biriyseniz, bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Bunun hakkında yazabilirsin, konuşabilirsin ya da sadece mürekkeple doldurabilirsin. Tek kelimeyi bile söylemeden fikrinizi paylaşmanın güzel bir yoludur. Bir resmin bin kelimeye değdiğini söylerler ve bedeninizi duygu ve inançlarınızı ifade etmek için bir tuval olarak kullandığınızda fark edilmeyecektir. Bu kalın bir ifadedir ve önceki bloglarda tartıştığımız gibi, dövmeler sosyal engelleri yıkmakta ve daha popüler hale gelmektedir.

  1. Bu özel dini dövme doğu dinden ve bir fil. Filler, belirli dinin savaşta cesaretini sembolize eder. Tanrı benzeri niteliklere sahip oldukları ve nesiller için saygı duyulduğu düşünülmektedir. Buradaki detay çok etkileyici. Filleri saran pelerini göz atın. Gerçek görünüyor. Bunun her bir parçası hayat gibidir. Sırtında akmasını ve kaburgalarına daha yakınlaşıp, serin ve gerçekten akmasını sağlıyor. Bu çok zaman ve beceri aldı. Kesinlikle harika.

Dini Dövme Tasarımları (28)

2) Bu gölgeleme kesinlikle çok etkileyici. Onun tuttuğu kutsal kalbe denir. Gözler çok çekicidir ve renk kullanımı noktadır. Tüm sırtını kapsar. Kuşlar, kalp, kadın, hepsi bu kadar sembolik.

Dini Dövme Tasarımları (5)

Güçlü ruhani ve dinsel eğilimlere sahip insanlar, bir kelimeyi çok çekici bir şekilde ifade etmeden yüksek ve net bir ifade verme fikrini bulacaklardır. Dövmeyi güncel bir trend olarak düşünebiliriz, ama gerçek şu ki, vücut sanatı, özellikle inancınızın inancını yapmak için yüzyıllar boyunca tarihin bir parçası olmuştur. Roma döneminde bile, insanlar ibadet ettikleri her hangi bir putta kendilerini saygıyla kucakladılar. Eski günlerde mürekkebin nasıl hissedildiğini hayal edebiliyor musunuz? Bir şey bize şu anki kadar temiz olmadığını söylüyor.

3) Bu renklendirme muhteşem. Detaylara dikkat kusursuz. Parlaklık nedeniyle muhtemelen oldukça yeni. Bu size hitap ediyor mu? Bu yapacak çok sayıda seans almıştı. Muhtemelen omurganın aşağı inmesine ve kaburgalarının etrafına sarıldığı için oldukça acı vericiydi. Kırmızı çiçeklerin dibinde başladığı ve daha sonra yolunu açtığı yol, hareket olduğu gibi görünür.

Dini Dövme Tasarımları (8)

4) Bu Yerli Amerikanın bilge yüzü öyle gözüküyor ki. Kırmızı ve mavinin cesur kullanımı gerçekten göze çarpıyor. Bu adam sırtına ve kollarına bağlı olarak görünüyor. Dininin Yerli Amerikan mirasına bağlı olduğunu mu düşünüyorsun? Siyah, biraz iş gerektirecekti. Bu portre ile harika bir iş çıkardılar. Arkasındaki siyah, Amerikan Yerlilerinin imajını öne çıkarır.

Dini Dövme Tasarımları (4)

Tarihsel olarak manevi dövmelere bir bakış: Gerçek şu ki, dövmeler ve vücut sanatı, eski kültürlerin çoğunda birçok dini ritüel ve törenin bir parçası olmuştur. Fakat modern zamanlarda dövmeler sanat olarak kabul edilir ve vücut sanatını sarsan dinsel törenler neredeyse yıkılır hale gelmiştir. Daha önce de söylediğimiz gibi, bedeninizi bu dinler işaretleriyle işaretlemek bir saygı ve onurdu. Günümüzde, genellikle daha fazla bir sembol. Ne düşünüyorsun? Bir Haç ile cildinin üzerine mürekkeplenmiş birini gördüğünüzde, tıpkı bir Buddha gördüğünüzde, onların bir Hıristiyan olduğunu düşünürsünüz, onların Budist olduğunu düşünüyorsunuz. Dövmeler, bir zamanlar olduğu gibi dini törenlerle yakından ilişkili olmasa da, doğada hala çok semboliktirler.

5) Tüm sırt sırta ait çok fazla dini dövmenin gözüktüğünü fark ettiniz mi? Kişinin tamamen kararlı olduklarını söylediği gibi. Sanat eseri, sadece bu dine bağlı insanların tam anlamıyla anlaşılabileceği anlamına gelir. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Bu renk dolu ve çok yaratıcı. Bu onun boyun çizgisini uzatır bu yüzden bunu kapatmak zor olurdu.

Dini Dövmeler Kadınlar

6) Cesur ve güzel renklendirme. Burada seçilen tonlar gerçekten çok etkileyici. Bu çok geleneksel bir tarz ve parça. Bize Japon tarih müzesinde göreceğiniz sanat eserlerini hatırlatıyor.

Japon sırt dövme tasarımları

7) Siyah beyaz gerçekten bir açıklama yapar. Muhteşem gölgeleme ve çizgi detayı.

Dini Dövme Tasarımları (16)

8) Bu sanat gücü ve cesareti somutlaştırır. Bu biraz şiddetli ve korkutucu. Zeus'un temsilcisi ve halkın koruyucusu olarak davranıyordu. Akan saçlar ve dalgalar ileriye doğru kürek çekiyor gibi görünür ve bu parçanın hareketini gösterir.

Dini Dövme Tasarımları (9)

9) Vay canına! Bu mükemmel gölgeleme örneğine bir bakın! Davlumbazı tam anlamıyla onun vücudundan çıkıyor gibi görünüyor. Bu çalışmanın kalitesi oldukça etkileyici. Bu sanatçı delicesine yetenekliydi. Yüzünü bu şekilde yakalamak için aşırı beceri alır. Vücudunu akar ve doğrudan kollarına bağlanır gibi görünüyor. Davlumbaz kol kolunun bir parçası gibi görünüyor.

Dini Dövme Tasarımları (17)

Yerleştirme: Dini dövme yaptırdığınız yer tamamen size kalmış. Bu fotoğraflara dayanarak, mürekkeplenecek tek yerin arkanızda olduğunu düşünürdünüz, ancak durum böyle değil. Aralarından seçim yapabileceğiniz sayısız yer var. En popüler yerlerden bazıları sırt, omuz, kol ve bacaklardır. Birinin kulağının arkasındaki balığı fark ettin mi? Gizli yerler de, dövmelerini dünyayla paylaşmak istemeyenler için popülerdir. Diğer insanlar, çatılarına inandıkları şeyden bağırmak için bir araç olarak kullanıyorlar. Nerelerini yerleştireceksin?

Dövmenizi yerleştirirken düşünmeniz gereken birkaç şey var. Eğer sırtınıza alırsanız, taşınabilir bir aynaya sahip olmadığınız sürece, istediğiniz zaman keyfini çıkaramayacaksınız. Bazen insanlar sırtlarında harika parçalar alırlar ve daha sonra düzenli bir şekilde görebilmeleri için farklı bir yerleşim seçtikleri için dileklerini dile getirirler. Öyle söyleniyor ki, dövmeler son derece popüler ve tamamen harika görünüyor, bu yüzden size ve tercihinize bağlı. Ayrıca, elementlerin içinde sürekli olarak bulunan bir alanın (güneş, çok miktarda sürtünme, giyim vb.) Dövülmesinin akılda tutularak daha fazla korunan alanlardan daha hızlı düşebileceğini unutmayın. Son olarak, iş yerinizde dövmelerin kabul edilebilir olduğunu doğrulayın. Son yıllarda bu kadar yaygınlaşıyorlar, muhtemelen bir sorun olmayacak, ancak her zaman çift kontrol etmeye değer.

10) Onlar mürekkep liferindir! Buradaki ana renk, bedenlerine çizdikleri görüntüleri canlandırmak için diğer renklerin tonları ve tonları ile siyah renktedir. Sizce her şey neyi temsil ediyor? Şaşırtıcı bir şekilde, baş dövmeleri o kadar acı verici değildir, dirseğindeki renklendirme miktarı çoğu erkek gözüne gözyaşı dökebilir.

Dini Dövme Tasarımları (22)

Dini dövmeler hakkında ilginç gerçekler:

Uzun zamandır dövmelerle ilgili bir damgalama oldu. Bir bütün olarak topluma yapılan ilerlemeler sayesinde dövme, daha popüler ve yaygın olarak kabul görüyor. Vücudunu dinsel nedenlerle dövmemeleri gerektiğine inanan birçok insan var, bu yüzden günün sonunda, size ve mahkumiyetinize bağlı. Bazıları, vücudunuzu sallamamanız gerektiğini söyleyecektir, diğerleri ise sonsuza dek orada olacak bir şey yazmanın onurunu gösterecektir. Her bir argümanın artıları ve eksileri vardır ve her iki şekilde de destekleneceksiniz.

Her şey söylendiğinde ve yapıldığında, sanat sizin vücudunuzda olacak! Dövmeler oldukça kararlı ve dikkatli bir şekilde düşünülmelidir. Belli ki onları lazerli hale getirebilirsin ama bu duyduğumuzdan pahalı ve oldukça acı verici. Bunu mürekkeplenmeyi caydırmak için söylemiyoruz, ancak yalnızca insanların tüm sonuçları değerlendirmeden önce bunları değerlendirmeye teşvik etmek istiyoruz. Dövmeler, sanatçının derin iç hislerini ifade eden güzel, eşsiz bir sanattır. Bu muhteşem dinsel dövmelerin tadını çıkarmaya devam edeceğinizi umuyoruz.

Biliyor musun…

Uzun zaman önce, birçok Hıristiyanın vücutlarında haç dövmesi vardı. Bu sadece dini inançlarını değil, aynı zamanda bir Hıristiyan cenazesi aldıklarını da gösterir.

11) Yüzü çok çekildi ve deforme olmuş görünüyor. Belki de sanatçının bu türden bir çizim için bir sebebi vardı ama sadece onlar biliyor! Mavi renk gerçekten sarı renk tonlarına karşı açılır.

Dini Dövme Tasarımları (26)

12) Tam vücut dövmeleri, kişinin inandıkları şeye hapsetmek istediği mesajını veriyor gibi görünüyor. Çeşitli dini görüntüleri gördüğümüzde tekrar tekrar ortaya çıkıyor.

 Dini Dövme Tasarımları (30)

Diğer dinlerin dövmeleri

Budizm ve dövmeler: Huzurlu ve sakin bir din olan Budizmin, dövme tasarımları için doğru olan birçok yönü vardır. Nitekim Budizm ile ilgili birçok tasarım ve dövme temaları vücut sanatı alanında bir hit haline gelmiştir. Bu dinde, beden sanatının dini sembolizmle ortaya çıkmasına karşı ya da buna karşı güçlü argümanlar yoktur. Ama bilinen bir gerçektir ki, Taylandlı pek çok Budist rahip, bazen tüm vücutta bile dövmelere sahiptir.

13) Altın Buda, huzur ve dinginliği temsil eder. Mürekkep geniş ve hatta saç çizgisini geçiyor. Bu dövme sanatçısının cildi zemin rengi olarak kullandığını fark edebilirsiniz. Bulutlar için deri ile birlikte beyaz ekledi. Beyaz, görüntüleri parıltılı gibi gösteriyor. Buradaki sanatçı, resmin altın gibi görünmesini sağlamak için sarı ve beyazı kullandı.

Dini Dövme Tasarımları (25)

14) Renk dizisi, altın heykelin merkez odağını tamamlar. Bu konuda en sevdiğin bölüm hangisi? Buradaki ejderha, bu kadar ayrıntı dolu. Mor, kraliyetin rengi. Görünen çok şey var gibi görünüyor ama dövmenin ortasında bir barışın sembolü gibi görünüyor.

Dini dövme tasarımları (2)

Boyama:

Dini dövmelerin renklendirilmesi, bu dinin inançlarına göre biraz değişir. Parlak ve canlı renkler oldukça tipiktir, ancak bazı yönleri vurgulamak için çok fazla siyah çizgi ve gölgeleme vardır. Tipik olarak, görüntülerin, onlooker'ın görmesini istedikleri merkezi bir odak noktası vardır ve daha sonra her yerde renkli, daha küçük görüntüler vardır. Harika bir örnek yukarıdaki resim. Merkez odak, sırtının ortasındaki idol ve etrafındaki birçok görüntü var.

15) Orkide bulunan yarım yüz, gizemli bir görünüm yaratır. Gözleri biraz korkutucu. Çok uzak bir bakışları var.

Dini dövme tasarımları (3)

16) Bu çok güzel ve neredeyse görkemli bir görüntü. Onun headdress rüzgarda akıyor gibi görünüyor. Pırıltılı tonlar nefes kesici. Pektoral kasın içi gerçekten acı verici olur. Pembeleri ve moru çok iyi karıştırdı. Headdress'deki detay gerçekten çok iyi.

Dini Dövme Tasarımları (11)

 Hinduizm aslında birkaç alt mezhep şemsiyesidir. Sanat, kesinlikle din ile iç içe olan bir şeydir. Hinduizm, hoşgörüyü ve kabulü destekleyen bir din olduğu için, bu dilde dövmelerin kapsamı çok geniş. Bu Tanrılar ile ilgili farklı tanrı ve sembollerin sayısı göz önüne alındığında, dövme tasarımları için asla seçimleriniz bitmeyecektir. Vişnu koruyucunun, muhalif Shiva ve sert tanrıça Kali'nin dünyanın en popüler dövme motifleri arasında olduğunu göreceksiniz.

Bakınız: Size ilham verecek 33 ikonik Hindu dövmesi

17) Renklendirmeye göz atın! Bu, uzun zamandır gördüğümüz en canlı ve gerçekçi renklendirme örneklerinden biridir. Bir resme benziyor, vücuda mürekkeplenmiş bir şey değil. Cidden, bu sanatçıya sahne. Bu taş. Filin yüzünün tüm bu renkte kaybolmasını beklersiniz ama gerçekten tamamlar ve onu öne çıkarır.

Dini dövme tasarımları (2)

Cinsiyet:

Dini önem taşıyan dövmelerin bir cinsiyete veya başka birine özgü olmadığını fark etmiş olabilirsiniz. Hemen hemen her ırk, erkek veya dişi kendilerini gizlemeye açıktır. Kendi dinlerini kendi bedenlerinde temsil etmeyi seçtikleri, kendi ayrıcalıklarıdır, ama çoğunlukla dövmeler genelde herkes tarafından kabul edilir. Güzel sanatlarını vücutlarını örten kadınlarla yaptığın kadar çok erkek göreceksin.

18) Rahatlamak ve yaşatmak için kullanılan kelimeler. Üst omuz, bunun için popüler yerleştirme.

Dini Dövme Tasarımları (6)

19) Bu neredeyse doğada eklektik görünüyor. Ne düşünüyorsun?

Çekici dövmeli kadın.

20) Koyu siyah renklendirme, tam bir açıklama yapar. İlk bakışta biraz korkutucu, ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyorsunuz, sadece koyu ve koyu. O yılanlar iç içe mi?

Dini Dövme Tasarımları (18)

21) Gölgeleme, daha yoğun hale getirir. Cildimizin burkulmasına neden olan korkunç bir özü vardır.

Dini Dövme Tasarımları (19)

İslam - İslam'ı takip eden insanlar, dininin ilkelerine göre dövmelere izin verilmediğini düşünmektedir. İslam dinine göre, bedeni görünüşü geliştirmek için dekore etmenin kabul edilemez olduğuna inanılmaktadır. Buna rağmen devam eden ve dövme yaptırmış olan bazıları var, ancak dövme eğilimi Müslümanlar arasında popüler değil.

22) Basit hatırlatma.

Dini Dövme Tasarımları (23)

İşte başka resimler Güzel Dini Dövme Tasarımları. Umarız aşağıdakiler sizi çok korkutmaz. Görüntülerinde oldukça canlılar.

23) Mükemmel çizgiler ve genel görünüm. Tehdit edici ve yoğun, bu adam iş demektir. Bu kabile ve boynun arkasına doğru giden yol, saklanamayacağını gösteriyor ki, bu muhtemelen oldukça cesur bir ahbap anlamına geliyor. Omurgada çok fazla mürekkep var ki bu dövme muhtemelen çok acı verici. Dolgu ve siyah miktarından dolayı, muhtemelen dokunuşlar için içeri girmesi gerekecek, çünkü bedeni reddedecek ve aslında çok fazla rengi zorlayacaktır.

Dini Dövme Tasarımları (1)

24) Aklın gerçekten merak ettiği ve sanatçının neyi aktarmaya çalıştığıyla uğraştığı birçok görüntüye sahip Güzel Haç. Renkler gücü ve ciddiyeti gösterir. Göğüs kasından bele kadar uzanan geniş bir görüntü. Gökyüzündeki bulutlar çok yaratıcı ve soyut. Haçın önce orada olduğunu ve görüntüyü geliştirmek için etrafına eklediğini söyleyebilirsin. Çevredeki görüntüler bu resimdeki haçtan çok daha canlı, ama gerçekten hepsini bir araya getiriyor. Ve bu adama haykırmak çünkü kaburgalara mürekkep bulaşmak oldukça acı verici!

Dini Dövme Tasarımları (1)

25) Oldukça açıklayıcı bir parça. Bu biraz korkutucu. Ne düşünüyorsun? Kanat, boyun ve kaslardaki detay çok açıklayıcıdır. Simetri çok iyi yapılmış. Bu gerçekçi bir görünüm ve neredeyse bir Yunan heykelini hatırlatıyor.

Erkekler için Melek Kanat Dövmeler

26) Bu ilginç bir 3D açının bir örneğidir. Kavrama görüntüsü, neyi temsil ettiği için ümit dolu ama umut dolu.

Dini dövme tasarımları (13)

27) Bu çok büyük bir yaratıktır. Ne anlama geldiğini düşünüyorsun? İki resmi bir araya getirme şekli gerçekten harika. İlk bakışta burada iki tane olduğunu fark etmeyebilirsiniz. Hat çalışması mükemmel.

Dini Dövme Tasarımları (14)

28) Çiçek umut ve huzur sunuyor. Çiçekin altındaki yazıların ne anlama geldiğini bilen var mı? Bu görüntüdeki moru çok seviyoruz. Mavilerin ve mavilerin birbirlerini iltifat etme şekli gerçekten göz alıcıdır. Sarı küçük pop gerçekten hepsini bir araya getiriyor.

Dini Dövme Tasarımları (15)

29) Bir kelime: Canlı. Pelerin kapağındaki detay çok gerçekçi. Bu aynı zamanda heykelsi bir his verir. Yüzdeki detaylar gerçekten çok iyi. Yüzler yapmak zor ve portreler yapmak için gerçekten çok yetenekli olmalısın. Bir hata ve her şey mahvoldu.

Dini Dövme Tasarımları (20)

30) Mükemmel çizgi çalışmaları ile Mısır esin kaynağı. Bu muhtemelen tamamlanması biraz zaman aldı. Simetri harika. Yüzünde ve vücutta sadece siyahı yeterince iyi detay vermek için değil, sizi bunaltmak için yeterince siyah var.

Dini dövme

31) Bu sanat sana hangi duyguları uyandırıyor? Kanatların akış şekli, onu rüzgâr gibi gösteriyor. Saçtaki detaylar gerçekten hayata geçiyor.

Dini Dövme Tasarımları (27)

32) Her zaman dua etmek için tutkulu bir hatıra. Bu klasik bir parça. Tesbih, haç ve dua eden eller, bunun bir anıt parçası gibi görünmesini sağlar. Ne düşünüyorsun?

Dini Dövme Tasarımları (29)

33) Foo köpeği başka bir görünüm kazandırır. Gülümsüyor gibi görünüyor ve çok korkutucu görünmüyor. Bunun tamamlanması çok uzun sürecek. Üst ve alt sırtları ve omurgasında oturmak için oldukça yoğun olurdu. Simetri harika ve her parçanın detayı eşsiz ve çok ustaca yapılmış.

Dini Dövme Tasarımları (31)

34) Büyüklük ve temsil açısından oldukça yoğun ve ezici. Akan saçlar gerçekçi ve kanatlardaki gölgeleme çok iyi yapılmış. Görüntünün arkasındaki ışık gerçekten onu pop yapar ve hayata geçer. Genel parçaya eylem ekler.

Dini Dövme Tasarımları (32)

Bunların hepsi çok güzel ve detaylara dikkat oldukça büyük. Dövme yaptırmak, kendinizi ifade etmenin bir yolu olarak hüküm giymekten çekiniyorsa, o zaman bunu yapın. Ama eğer hoşlanmıyorsanız ya da hissetmemeniz gerektiği hissine kapılmıyorsanız. Mürekkeplenmek herkes için uygun değildir, bu yüzden baskı hissetmeyin. Sadece fotoğrafların tadını çıkar ve eğlen.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

40 + = 47

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: