Sanatçılar için 30 Farklı Popüler Dövme Tabancası

dövme tabancası

Çoğu durumda mürekkep almak, dövme makinesi olarak da adlandırılan dövme tabancası kullanmayı içerir. Dövme sanatçılar, bu cihazı cildinizde en çok çeşitli boyamalar oluşturmak için kullanır.


dövme tabancası

dövme tabancası

dövme tabancası

dövme gun_-3

dövme gun_-4

Dövme tabancası nedir?

Bir dövme tabancası, genellikle mürekkebin silinmesinde veya genellikle silinmez bir mürekkeple cilt üzerinde kalıcı bir işaretlemede kullanılan el tipi bir cihazdır. Modern makineler, bir armatür çubuğunu yukarı-aşağı hareket ettiren elektromanyetik bobinlere sahiptir.

dövme tabancası

Ayrıca armatür çubuğuna bağlı bir çubuklu iğne gruplaması vardır ve amacı silinmez mürekkebin insan derisine itilmesidir. Dövme sanatçılar dövme makinasına bir makine veya bir demir gibi atıfta bulunurlar.

Profesyonellerin çoğunun beğenmediği halde “silah” kelimesinin kullanımı yüksektir. Sargılı olanlara ek olarak, elektromanyetik bobinler değil, düzenlenmiş motorlarla güçlendirilmiş döner dövme makineleri vardır.

dövme tabancası

dövme tabancası


Mucit kimdir?

İlginçtir ki, Thomas Edison (ampul adam) dövme makinesini icat etti. Bu cihaz 1876 yılında ABD'de, ancak o zamanlar bir otomatik yazıcı olarak patentlendi. Daha sonra 1891'de Samuel O ’Reily, iğne sistemini ve dövme silahını oluşturmak için bir tüpü ekledi.

dövme tabancası

dövme tabancası

dövme tabancası

Bu, bir toplumun ilk başta niyet etmediği Edison'un icatlarından biri için daha iyi bir kullanım bulduğu ilk zaman değildi. Yazıcıyı kullanan kişilerin vücutlarında mürekkebi yaratmak için tasarladıklarını veya bu buluşun bir varyasyonunun çok uzun bir süre kullanılmaya devam edeceğini düşündüğü şüpheli.

dövme tabancası

dövme tabancası


Farklı dövme makineleri

Birkaç dövme tabancası vardır. En yaygın olanı teknik bakış açısından gölgelendiriciler ve gömleklerdir. Mekanik bakış açısında, pnömatik olarak da adlandırılan bobin makineleri ve döner veya lineer olanlar vardır.

dövme tabancası

  • Döner dövme makinesi

Bu, Samuel O ’Reily tarafından icat edilen döner teknolojiye dayanan orijinal cihaz. İğneleri sürmek için bir elektrik motoru kullanır. Bu aygıtın en yeni yükseltmeleri, bir bobin makinesi özelliği olan daha etkili hale getirmek için bir armatür çubuğu içerir.

dövme tabancası

dövme tabancası

dövme tabancası

  • Bobin makinesi

Bu, bu cihazların en yaygın türü. İğne gruplarını hareket ettirmek için bir elektromanyetik devre kullanır. Cihaz, tek sarmalı makine ve üçlü bobin makinası dahil birçok türde gelir.

dövme tabancası

Ayrıca, üreticiler bu cihazları çeşitli malzemelerden ve birçok farklı şekil ve boyutta yaparlar. Çift sargılı makineler standarttır ve bobinleri genellikle 8 ile 10 sarım arasındadır.

Bu bobinler, tabancanın gücünü ve hızını düzenleyen direnci veya empedansı yaratır. Bu ciltte azalmış travmaya yol açar.

dövme tabancası

  • Liner dövme tabancaları

Astar makinesinin ana amacı, baskın bir çizgi yapmak için silinmez mürekkebi tek geçişte bırakmaktır. Bu cihaz yaklaşık 1,5 mm ila 2 mm arasında kısa bir kontak devresi kullanır. Bu, cihazın döngülerini daha hızlı hale getirir.

dövme tabancası

dövme tabancası

dövme tabancası

  • Shader dövme makinesi

Sanatçılar genellikle siyah veya siyah mürekkep varyantlarını gölgelendirmek için gölgelendirici makinesini kullanır. Ayrıca, bu tür bir cihazla siyahtan başka renkler de kullanabilirler. Makine çok düşük bir doyma seviyesine sahiptir ve kullandığı temas boşluğu bir astarınkinden daha büyüktür.

dövme tabancası

dövme tabancası

2 mm ile 3,5 mm arasındadır ve bu döngüleri daha yavaş hale getirir. Ek olarak, sanatçılar bu makineyi çizgileri şekillendirmek için kullanıyorlar. Makine cilde çok fazla travmaya neden olmaz ve çizgilerin geri çekilmesine izin verir ve bu nedenle sanatçılar bunu yaygın olarak kullanır.

dövme tabancası

  • Pnömatik dövme makinesi

Bir hava kompresörü, bu pnömatik dövme makinesine güç verir ve diğerlerine kıyasla çok hafiftir. Tabanca, makine iğnelerini yukarı ve aşağı hareket ettirmek için sıkıştırılmış hava kullanır. Geleneksel silahlardan farklı olarak, bu makine tamamen otoklavlanabilir.

Sanatçı bir otoklav içine yerleştirebilir ve parçalarına ayırmadan tamamen sterilize edebilir.

dövme tabancası


Bu silah nasıl çalışır?

Tabanca, ekipman iğnesini yukarı ve aşağı hareket ettiren elektromanyetik bobinleri kullanır. İğne mürekkebi veya pigmenti insan derisine sürüyor. Bu iğne saniyede 80 ila 150 kez arasında bir hızda yukarı ve aşağı hareket eder.

dövme gun_-1

Bu, sanatçının mürekkebin eline geçmeden cilde nüfuz etmesine izin verir. Bazı dövme makineleri iğnenin derinliğini herhangi bir dereceye kadar kontrol edebilir ve bir sanatçı yaptığı iğneleme türüne bağlı olarak farklı iğneler kullanır.

Ayrıca, sanatçı, iğne varyasyonlarının çoğunu almak için bir ayak pedalı kullanır.

dövme tabancası

Tüm dövmeler deri alt tabakasına girmeli ve ayrıca dermis tabakası olarak adlandırılmalı ve cildin yağ tabakasına girmemelidir. Bu nedenle, tabanca pullu tabakayı ve epidermis tabakasına nüfuz etmeli ve mürekkebi dermis tabakası içinde bırakmalıdır.

Bu iğne ciltte çok sayıda küçük delik açar ve mürekkebi bunlara bırakır. Bu mürekkep, derileri dermis tabakasından çıkar ve cildinizin zaman zaman yenilenmesini sağlamalısınız.

dövme tabancası


Dövme dövecek mi?

Dövme silahının ucunda olmak acı verici olabilir ama raporlar ne kadar acı yaşayacağınıza göre değişir. Ağrı seviyesi, sanatçının yeteneğine, ağrı eşiğinize ve vücudunuzun dövme yaptırdığı vücudunuzun tam noktasına bağlıdır.

Ağrının, bir eşekarısı tarafından sokulduktan sonra ya da bir dövme yapmak için yapacağı tam olarak aynısı olan birden fazla enjeksiyona maruz kaldıktan sonra yaşayabileceğiniz şeye benzeyen bazı insanlar vardır. Bu hissi çok güçlü bir karıncalanma hissi olarak tanımlayan diğerleri var.

dövme tabancası


Dövme salonu temizlik

Mürekkepleme ekipmanının, özellikle tabancanın otoklavda temizlenmesi çok önemlidir. Sanatçı, her yeni kullanıcı için yeni iğneler, maskeler ve eldiven kullanmalıdır. Bu nedenle, sanatçının onları önlerinde açmasını sağlamalısınız.

Eğer tesis içinde bir otoklavı kaçırırsanız veya ekipmanın bazı noktaları varsa, mürekkeplenmenizi sağlamak için başka bir yere gitmeniz tavsiye edilir.

dövme gun_-1

Kirli bir iğnenin kullanılması, başka bir bireyle birlikte bir hipodermik iğneyi paylaşmaya benzer, bu da kanla bulaşan hastalıkların ve HIV gibi hastalıkların yayılmasını etkileyebilir.

dövme tabancası


Dövme silahı yapımı

Dövme silahı yapmanın çeşitli yolları vardır. İnternette nasıl kurulacağına dair talimatları da bulabilirsiniz. Ancak, çok saygın bir tedarikçiden dövme makinesi satın almak tüm durumlarda tavsiye edilir.

dövme gun_-2

Silahı, daha önce bir çalışma modeli yapmış olan bir kişiden nasıl inşa edeceğinizi de öğrenebilirsiniz. Bir dövme salonundaki bir sanatçıyla konuşarak başlayın.

Dövme silahları hakkında Wikipedia makalesini okuyarak konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: https://en.wikipedia.org/wiki/Tattoo_machine

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

98 − 92 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: