75+ Serin Krizantem Dövme Tasarımları – Mesajınızı Boyunca Geçmenin Harika Yolu

krizantem dövme1

Kaynak

Krizantem dövme, krizantem çiçeğinden büyük bir ilham kaynağıdır - basit ve egzotik arasında değişen renk ve stillerden oluşan karmaşık ve güzel bir çiçek. Japon kültüründe birçok nesiller için kullanılmış olan sembolik dövme.

Bununla birlikte, bu dövmenin çok yönlülüğü ve güzelliği, dünyadaki diğer kültürler tarafından benimsenmiştir. Bu yazı, bu dövmenin kısa bir tarihçesini sunmakta ve tasvir ettiği çeşitli anlamları özetlemektedir.

Bu tür bir dövme ile ilgili olarak sizin için nelere dikkat ettiğimi öğrenmek için birkaç dakikanızı ayırın.

Krizantem Dövme 56

Kaynak

Sembol Tarihçesi

Bu dövmenin birkaç efsanede örtülü bir geçmişi vardır. Ancak, kökeni antik Japon kültüründen izler. Irezumi'nin altına düşer - geleneksel bir Japon dövmesi formudur ve deriye takılan karakterleri spor eder.

Krizantem dövmeler Edo döneminde başladı (1600-1868AD). Japon dövmelerinin çoğu biçimi gibi, çoğunlukla ruhsal ve dekoratif amaçlı kullanılmıştır. Dövme işlemi el ile yapıldı ve kurbanların çok acı çekmesi gerekiyordu.

 • Krizantem dövmesi 77
 • Krizantem Dövme 76
 • Krizantem Dövme 75
krizantem dövme2

Kaynak

krizantem dövme3

Kaynak

krizantem dövme4

Kaynak

krizantem dövme5

Kaynak

Krizantem çiçeği pek çok farklı renk ve stilde geldiği gibi, bu dövme her birinin kendine özgü bir anlamı olan birçok farklı varyasyonda yapıldı. Tasarımlar, keseler ve oyuklar kullanılarak ete basıldı.

Bu, dövmeyi imkansız kılan kalıcı bir baskı yarattı. Kasımpatı türü dövmeler, hem zengin hem de fakir olan tüm sınıfların insanları tarafından giyildi. Modern çağda hala hissedilen büyük bir popülerliğe sahipti.

krizantem tattoo9

Kaynak

Kasımpatı tattoo6

Kaynak

krizantem dövme7

Kaynak

krizantem dövme8

Kaynak

krizantem tattoo10

Kaynak

Dövmenin Anlamı

Neredeyse her dövmenin bir anlamı vardır ve krizantem dövmesi istisna değildir. Mum dövmeleri veya ponpon dövmeleri gibi birçok isimle bilinir. Bu dövme söz konusu olduğunda farklı insanların farklı ihtiyaçları vardır.

Bu nedenle, bir kültürden diğerine değişen farklı anlamlar taşıması sürpriz değildir. Bu çiçek dövmesiyle ilgili bazı anlamlara bakalım.

krizantem tattoo11

Kaynak

Krizantem Dövme 57

Kaynak

Krizantem Dövme 58

Kaynak

imtiyaz

Japon kültüründe, bu çiçek dövmesi bazen kraliyetle ilişkilendirilir. Ve bu durumda, krizantem tahtında oturan imparator. Japon ailesinin imparatorluğun mührü ve amblemi olarak benimsenmesi şaşılacak bir şey değildir.

Chrysanthemum Tattoo_

Kaynak

Krizantem Dövme 59

Kaynak

Yaygın olarak “güneş çiçeği” olarak adlandırılan bu güneşten yayılan yayılan alevlerin yanılsamasını yaratmak için kullanılır. Bu nedenle bazı sembolik otorite sahibi olmak istiyorsanız, krizantem dövmeleri yapmanın yolu.

Kasımpatı tattoo12

Kaynak

krizantem dövme13

Kaynak

krizantem tattoo14

Kaynak

krizantem dövme15

Kaynak

Sevinç, İyimserlik ve Umut

Kasımpatı türü dövmeler, şekil ve renklerde tam bir regaliaya dönüşür. Bu dövmelerin, onları neşe, iyimserlik ve umut gibi olumlu duygularla ilişkilendiren çekici doğasıdır.

Günlük yaşamda yaşanan olumlu duyguları sergilemek için daha pratik bir çözümdür. Günümüzün Japonya'sında bile, bir Ulusal Krizantem Günü var - Mutluluk Festivali'ni kutladıkları bir gün.

Bu, dövmeyi düğünler veya doğum günleri gibi mutlu durumlar için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Kasımpatı tattoo16

Kaynak

krizantem dövme17

Kaynak

Kasımpatı tattoo18

Kaynak

krizantem tattoo19

Kaynak

Kasımpatı tattoo20

Kaynak

Meditasyonun Amacı

Bu dövme çekilme ve geri çekilme sembolize etmek için kullanılabilir. Çince olarak, “bekle” veya “oyalanmak” anlamına gelir. Bu iki anlam, dövmeyi uzun yaşamın sembolü yapar. Bunun yanı sıra, hayattan ölüme ya da kişinin yaşam ile ölüm arasında olduğu bir durumdan sembolik bir geçişe sahiptir.

krizantem dövme25

Kaynak

krizantem tattoo21

Kaynak

krizantem tattoo22

Kaynak

krizantem dövme23

Kaynak

krizantem tattoo24

Kaynak

Sadelik ve Mükemmellik

Çin'de, sonbahar kasımpatı çiçeğinin mevsimi. Ve bu nedenle, bu dövme normalde Taoizm ile ilişkilidir. Bir hasatı takip eden huzur, bolluk ve bütünlüğü sembolize eder.

krizantem dövme31

Kaynak

krizantem dövme32

Kaynak

Kasımpatı tattoo33

Kaynak

krizantem dövme34

Kaynak

krizantem tattoo35

Kaynak

Aşk

Kasımpatı türü dövmeler, farklı renk tonlarında çiçeklerin gelmesi gibi birçok farklı renkte gelir. Renklerin bir kısmı sevgi ya da şefkat için semboliktir, beyazlıkla gelen bir krizantem dövmesi saf sevgiyi sembolize eder.

 • Krizantem Dövme 72
 • Krizantem dövmesi 73
 • Krizantem Dövme 74
Chrysanthemum Tattoo_

Kaynak

Krizantem Dövme 60

Kaynak

Krizantem Dövme 61

Kaynak

Bu, size büyük bir sadakatin garantisini verir. Kırmızı gülleri hayatımızın sevgisine sunduğumuz gibi, kırmızı bir krizantem sevgi mesajını göndermenin pratik bir yoludur. Bu aşkın havada olduğu anlamına gelir. Hafif aşk sarı bir krizantem tarafından sembolize edilir.

Bu nedenle, bir dahaki sefere hayatınızda erkek ya da kadına sevgi ve sevgi göstermek istiyorsanız, bunu krizantem dövmeleriyle yapmayı seçebilirsiniz.

krizantem tattoo26

Kaynak

krizantem dövme27

Kaynak

Kasımpatı tattoo28

Kaynak

Kasımpatı tattoo29

Kaynak

Kasımpatı tattoo30

Kaynak

cesaret

Günümüz çağından farklı olarak, antik uygarlıkta dövme yapmak acıyı acı verici bir süreçti. Onları giymek isteyenlerden çok cesaret gerektiriyordu.

Bu nedenle, Krizantem çiçeği de dahil olmak üzere, dövmeli spor yapan herkes, büyük cesaret ve cesur bir kişi olarak görülüyordu. Çoğunlukla savaşçıların alabilecekleri acı miktarını göstermek için kullanıldı.

krizantem dövme37

Kaynak

krizantem tattoo36

Kaynak

krizantem dövme38

Kaynak

krizantem dövme39

Kaynak

Dövme Nasıl Yapılır?

Bu çiçek dövmesi, çıplak gözle görülebilen bölgelere yerleştirilir. Çoğu insan dövmeyi sırtlarına, omuzlarına ve kollarına koymayı seçer. Ancak, amaçlandığı amaca hizmet ettiği sürece onu nereye koyduğunuz önemli değildir.

Ve bu dövmeyi saf formuna koymanız şart değildir. Ejderha dövmesi veya başka tür çiçek dövmeleri gibi diğer resimlerle eşleştirme seçeneğiniz vardır.

krizantem tattoo41

Kaynak

krizantem tattoo45

Kaynak

krizantem tattoo44

Kaynak

krizantem dövme49

Kaynak

Dövme kim için?

Bu dövmenin kime ait olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Krizantem tipi dövmeler herkes, çocuklar ve yetişkinler, erkekler ve kadınlar için tasarlanmıştır.

 • Krizantem Dövme 69
 • Krizantem Dövme 70
 • Krizantem dövmesi 71
Chrysanthemum Tattoo_

Kaynak

Chrysanthemum Tattoo_

Kaynak

Krizantem Dövme 62

Kaynak

Bu nedenle bu dövmeyi takabilecek kişilerin türü ile ilgili bir sınırlama yoktur. Sadece dövmeyi koymak istediğiniz amacı bulun ve gitmek için iyi bir şey.

krizantem tattoo40

Kaynak

Krizantem Dövme 63

Kaynak

Krizantem Dövme 64

Kaynak

Kısacası…

Krizantem dövme eski medeniyete kadar uzanan uzun bir geçmişi vardır. Birçok farklı anlamlar sağlamak için tasarlanmış karmaşık ve sembolik bir dövme.

Bu çiçek dövmesi, güzelliği ve farklı mesaj çeşitlerini iletmek için kullanılabileceği gerçeğinden dolayı popülerlik kazanmıştır.

Chrysanthemum Tattoo_

Kaynak

Krizantem Dövme 65

Kaynak

Diğer dövmeler formlarında olduğu gibi, krizantem çiçeği için bir sevgiye sahip olan herkesin seçeceği ve takılabileceği birçok farklı formda gelir. Mevcut farklı seçenekleri keşfetmek için zaman ayırın ve hangisinin size en iyi şekilde görüneceğine karar verin.

krizantem dövme43

Kaynak

krizantem tattoo42

Kaynak

krizantem tattoo46

Kaynak

krizantem tattoo47

Kaynak

krizantem tattoo48

Kaynak

krizantem dövme50

Kaynak

 • Krizantem Dövme 66
 • Kasımpatı dövme 67
 • Krizantem Dövme 68

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 55 = 56

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: