65+ Çağdaş Çöp Polka Dövmeleri – Tarzını Anlama

Dövmeler sürekli olarak yaygın hale geliyor. Bu durumda, sanatın pek çok taraftarı, onlara daha belirgin ve dikkat çekici olanları verebilecek sanatçıları arıyor. Bu arzu, yeni dövme stilleri veya türlerinin icat edilmesinin ve geleneksel olanların bazı göz alıcı ve çağdaş vücut sanatı yaratmalarının ardındaki nedendir.

Çöp Polka Dövme 41

Kaynak

Pek çok sanatçı, dövme konusunda farklı bir yaklaşım benimsemeyi tercih ediyor ve Çöp Polka dövmelerinin geliştirilmesinden sorumlu olan bu zihniyet.

Çöp Polka Dövme 9

Kaynak

Eğer bir dövme tutkunu değilseniz, şansınız nispeten yeni olduğu için Çöp Polka stili hakkında bilmediğinizdir. Bununla birlikte, dövme severlerin çoğu için bir şeydir ve çoğu, farklılığı, özgünlüğü ve geleneksel dövme parametrelerine uymadığı gerçeğinden dolayı bunu sever.

Çöp Polka Dövme 11

Kaynak

Diğer dövme türlerinde olduğu gibi, bazı insanlar bundan hoşlanmazlar, gerçek şu ki hala bazı benzersiz görüntüler yaratıyor. Yeni bir dövme çizmeyi veya farklı bir şey denemeyi düşünüyorsanız, Çöp Polkasının neyle ilgili olduğunu anlamak, bir sonraki toteminiz için uygun bir seçim olduğuna ikna edebilir.

Çöp Polka Dövme 13

Kaynak

Çöp Polka Dövme 12

Kaynak

Çöp Polka Dövme 10

Kaynak

Çöp Polka Tarihi

Çöp Polka, Volko Merschky ve Simone Plaff'un beyni olan bir tarz veya dövme tarzıdır. Volko ve Simone Almanya'nın Würzburg kentinde doğdu ve büyüdü. Sanattaki ilgileri genç yaşta başladı ve her ikisi de sanat okuluna farklı sanatla ilgili dersleri takip etmeye katıldı.

Çöp Polka Dövme 42

Kaynak

Simone kolejde grafik tasarım eğitimi alıyordu ama daha sonra dövme yapmaya ilgi duyuyordu. Volko ise dövmeci olmaya başlamadan önce iç mimarlık ve mimari fotoğrafçılığını sürdürüyordu.

Çöp Polka Dövme 14

Kaynak

İki büyük sanatçı 90'lı yıllarda buluştular ve dövme işine profesyonel bir düzeyde birlikte girmeden önce çıkmaya başladılar. Dövmenin yanı sıra, aynı zamanda ressamlar, fotoğrafçılar ve müzisyenler de var ve bu farklı işleri yaklaşık otuz yıldır sürdürüyorlar. Ancak, dövme yetenekleri ve benzersiz tarzı, diğer yetenekleri veya tutkularından daha ünlüdürler.

Çöp Polka Dövme 15

Kaynak

1998 yılında Simone ve Volko, halen faaliyet gösterdikleri dövme stüdyosu “Buena Vista Tattoo Club” ı başlattı. Stüdyoya başladıkları zaman, her ikisi de zaten profesyonel olarak dövüşüyorlardı ve memleketlerinde nispeten biliniyorlardı.

Çöp Polka Dövme 43

Kaynak

Ayrıca, geleneksel tarzları yaparak başladılar ve müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde farklı tarzlar çizecekler. Ancak, her zaman kendi renk seçimi ve dövmeler için tema ile benzersiz bir şey olmuştur.

Çöp Polka Dövme 16

Kaynak

Çöp Polka stili, 2000'li yılların başlarından itibaren yavaş yavaş gelişti ve hatta sanatçılar bile, bu tarzda ortaya çıktıkları yıl veya saate işaret edemezler. Bu aşamalı bir süreç oldu ve stillerini mükemmelleştirmek ve onu farklı ve çok tanınabilir kılmak için uzun yıllar aldı.

Çöp Polka Dövme 44

Kaynak

Yıllarca süren çalışmaların ardından, stilleri artık benzersiz bir dövme türü olarak görülüyor ve birçok dövme tutkunu ve uzmanı, teknik olarak mükemmel ve çok yenilikçi bir stil olarak tanımlanıyor.

Çöp Polka Dövme 17

Kaynak

Diğer herhangi bir dövme tarzı gibi, Çöp Polka her zaman evrim geçiriyor ve sanatçılar daha yaratıcı hale geliyor ve bazı yeni fikirler ortaya koyuyor. Ancak, belirli özellikler Çöp Polka olarak nitelendirilebilecek herhangi bir totem için orada olmalıdır.

Temel özellikleri

Çöp Polka dövme tarzı güzel sanat kolajlarına benzemeye eğilimlidir, çünkü parçalara kaotik ve uyumsuz bir görünüm getirmek için bazı gerçekçi görüntüleri lekeler, lekeler ve kinetik tasarımlarla birleştirir. Bu dövmeler bazen bir veya daha fazla kelimeyi hatta bazı cümleleri ve tırnakları da içerecektir. Ancak sözcükler olduğunda, kaligrafisi ve mürekkep seçimi görüntünün geri kalanıyla uyum içinde olmalıdır.

Çöp Polka Dövme 18

Kaynak

Çöp Polka her zaman gerçekçi görüntüden leke ve lekelere kadar her şeyi yaparken siyah ve kırmızı mürekkep kullanarak gerektirir. Bununla birlikte, bazı varyasyonlar ayrıca bazı siyah-gri mürekkebi kullanacaktır. Ancak, bu dövmeler bu renklerin farklı tonlarına sahip olabilir.

Çöp Polka Dövme 19

Kaynak

Volko ve Simone, renk seçimini ve farklı zıt elemanları gerçekçi bir çöp olarak birleştirmek için dövmelerini nasıl kullandıklarını anlatıyor. Örneğin, doğa ve soyut, şimdiki ve geleceğe geçmiş, teknoloji ve insanlık ve belirli bir dövme temasına bağlı olarak diğerleri. Ve bunu basitçe söylemek gerekirse, Çöp Polka, bir dövmede karşıtları kullanacak ve onları bedenle uyumlu hale getirmeye çalışacaktır.

Çöp Polka Dövme 20

Kaynak

İşte bu vücut sanatını en iyi tanımlayan diğer üç özellik.

# 1 Çöp Polka Bold

Çöp Polka tarzı dövmeler, siyah ve kırmızı mürekkeplerle çok iyi birleşerek cesur ve ince çizgiler kullanır. Bu mükemmel kombinasyon her zaman dövmeye dramatik bir görünüm kazandıracaktır, ancak bu sadece taze olduğu zaman doğrudur çünkü tıpkı diğer dövme gibi renkler de yaşlandıkça ve görünümünü değiştirdiğinde kaybolur.

Çöp Polka Dövme 45

Kaynak

İnce çizgiler de uzun vadede bu kadar iyi yapmazlar ve bu yüzden dövmeler bir süre sonra daha yumuşak bir görünüm elde etme eğilimindedir. Bu totemleri alırken, onları öne çıkaran cesur görünüm ve keskin kontrastın sonsuza kadar sürmeyeceği gerçeğini aklınızda bulundurmalısınız.

Çöp Polka Dövme 21

Kaynak

# 2 Çöp Polka Nadir Bir Tarz

Nadir bir çağdaş dövme arayışı içindeyseniz, Çöp Polka sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. Bu dövme tarzı nispeten yeni ve modern dövme trendleri ile çok istekli değilseniz, bunun olduğunu bile bilmiyor olabilirsiniz. Diğer dövme stillerinin çoğu gibi, bu eğilim her zaman bu dünyanın diğer bölgelerinde yaygınlaşmadan önce Almanya'da bulunan merkez üssünden yayılır.

Çöp Polka Dövme 22

Kaynak

Ve bu nedenle, Almanya dışında olan herhangi biriyle orijinal stili görmek nadirdir çünkü uluslararası bir uçak bileti için ödeme yapmak anlamına gelir. Würzburg'daki Buena Vista Dövme Kulübünde sadece orijinal Çöp Polka'yı alabiliyor olmanız, diğer birçok stile göre daha da nadirdir.

# 3 Çöp Polka Benzersiz Estetik Has

Diğer çağdaş dövme stilleri, hayranlardan ve dövme sanatçısından Çöp Polka'dan daha güçlü bir tepki verebilir. Çoğu insan bunu görüntülerin ve renk seçiminin tam karşıtlığına borçlu olsa da, vücut sanatının yarattığı eşsiz estetiğin de bir rolü vardır. İlgili olmayan görüntülerin ve resimlerin kullanımı, bu dövmelerin temel öğelerinden biri ve aynı zamanda eşsiz estetiğin yarattığı şeylerden biridir.

Çöp Polka Dövme 23

Kaynak

Bu görüntüler ayrıca sahip ile zayıf bir ilişki yaratır. Bazı dövme hayranları için bu iyi bir şeydir, diğerleri için ise bu vücut sanatı tarzının olumsuz özelliklerinden biridir.

Çöp Polka Stilleri Sembolizmi

Yüzeyden Çöp Polka herhangi bir sembolizm olmadan anlamsız ve kaotik bir stile benziyor. Ancak, bu kesinlikle doğru değildir çünkü başka türlerde olduğu gibi bu totemlerle ilişkilendirebileceğiniz birkaç şey vardır. Çoğu insan için, bunlar bir huzursuzluk ve isyankârlık sembolüdür. Bu özellikler kalın ve parlak resimlerle veya bazı örneklerde bazı kaba olanlarla temsil edilir.

Çöp Polka Dövme 24

Kaynak

Her ne kadar dövmeniz sembolize edilse de ya da Çöp Polkasının istediği herhangi bir şeyi ifade etmesine rağmen, ironiyi göstermeyi, toplumu protesto etmeyi ve başkalarının, monotonluğun ve ortaklığın beklentilerine uymayı reddetmeyi hedefleyecektir.

Ortak çöp polka tarzı sembolleri

Çöp Polka dövmeleri kaos ve zıt unsurlar üzerinde var olacak. Ve böylece, stilin mucitleri ve onu çizen diğer sanatçıların dövmelerinin çoğunda kullanacağı bazı semboller vardır ve bunlar içerir.

# 1 Kafatası

Kafatasları, tehlike, kötülük ve ölümün ünlü sembolleridir. Dövme içindeki bir kafatasının imgesi her zaman umutsuzluk ve kasvet getirecektir ve bu yüzden Çöp Polka stili bu ve diğer yaşam öğelerini simgelemek için kullanacaktır.

Çöp Polka Dövme 4

Kaynak

# 2 Zar Oyunu

Zar oyununda kazanma hayat verirken bir kayıp ölümüne sebep olur. Ölüm ve yaşam arasındaki kontrast bu sembolü bu dövmeli dövüş için uygun hale getirir. Dövmenize bir zar eklemek de kötülük, şans veya fırsatı temsil edebilir.

Çöp Polka Dövme 6

Kaynak

# 3 Saatler

Bir saat her zaman talep halinde olacak dövme sembollerinden biridir. Bu geçişi temsil edecek geleneksel bir dövme sembolü, ancak Çöp Polka'da, totem sahibinin sonsuza dek hatırlamak istediği bir anı simgeleyecektir. Çoğu durumda, daha sembolik hale getirmek için bozuk bir kadran veya bazı kuşlar içerecektir.

Çöp Polka Dövme 5

Kaynak

# 4 Yüzler

Yüzler bu dövmelerde öne çıkan bir özelliktir. Bunları temsil etmenin birçok yolu vardır, ancak en yaygın olanlar gözü olmayan, yarı kanlı yüzü ve yarı çürümüş yüzü ile karşı karşıyadır. Volko ve Simone da ünlü yüzleri sıra dışı şekillerde betimleyecek ve göze ve dudaklara detay eklemek için parlak aksanlardan faydalanacaktır.

Çöp Polka Dövme 1

Kaynak

Çöp Polka Dövme Fikirler

Çöp Polka dövmelerinin türlere veya kategorilere sınıflandırılması kolay değildir çünkü her görüntü benzersizdir ve çoğu zaman resmin gösterilmesini istediğiniz şeye bağlıdır. Ama burada bir tane almayı düşünürseniz göz alıcı bir tasarım seçmenize yardımcı olacak bazı fikirler vardır.

# 1 Kanlı Polka Çöp Kutusu

Bu parça, bir saat ve şeker kafatası özellikleri ve dövme geri kalanı için kan ve siyah mürekkep benzeyen kırmızı mürekkep kullanır. Kafatası ölümü temsil ederken, saat yaşam değerlerinden birini hatırlattığı için sembolik bir vücut işaretidir.Çöp Polka Dövme 8Kaynak

İki unsur arasındaki karşıtlık ve yarattıkları görüntünün mükemmel bir uyum içinde olması, bu vücut sanatı tarzının temel özelliklerinden biridir. Bu dövme hem bayanlar hem de erkekler için mükemmel bir omuz parçası olacak.

# 2 Nokta Tarzı Çöp Polka

Bu totem cesur çizgilerin kullanımıyla ünlü olmasına rağmen, diğer dövme stilleri ile kaynaştırmak için her şeyi hazır hale getirmek hala mümkündür. Dot stili bunun için en iyi seçeneklerden biridir, ancak yine de kafatasları ve portreler gibi görüntü serilerini eklemeniz ve genel Çöp Polka temasını korumak için kırmızı ve siyah mürekkep kullanmanız gerekir.

Çöp Polka Dövme 7

Kaynak

# 3 Çöp Polka Çiçeği

Birçok dövme sanatçısının, çiçekleri çizmek için siyah mürekkebi kullanması yaygın değildir, ancak bu çağdaş tarz için durum böyle değildir. Önkoldaki siyah bir çiçek ve yan ya da arka plandaki bazı kırmızı desenler, hem kadın hem de erkeklerin alabileceği zarif ve modaya uygun bir dövme yaratır.

Çöp Polka Dövme 2

Kaynak

# 4 Aslan ve Kurt Dövmeleri

Kurtlar ve aslanlar gibi hayvanlar, herhangi bir dövme stiline dahil edilmeleri kolaydır ve ayrıca çok semboliktirler. Bu tür için, güç ve özgüven göstermek için agresif bir kurt ya da aslan çizmelisiniz. Ayrıca Çöp Polka'nın parlak dokunuşlarını da eklemeniz gerekiyor ve bu fikri vurgulamak için bazı yazı veya kelimeler kullanabilirsiniz.

Çöp Polka Dövme 3

Kaynak

Bu dövmeleri nereden alabilirim?

Bu dövmeler nispeten yeni bir üsluptur ve bu yüzden onları elde etmek biraz zorlayıcı olabilir ve orijinal olanları Volko ve Simone tarafından istiyorsanız bu daha fazladır. Tarzını seviyor ve en iyi dövmeyi elde etmek istiyorsanız, Würzburg, Almanya'ya Buena Vista Dövme Kulübüne gitmeniz gerekebilir. Bununla birlikte, son birkaç yılda, bazı deneyimli dövmeciler ve bazı gelecek olanlar stili öğreniyorlar.

Çöp Polka Dövme 25

Kaynak

Çöp Polka stilinde mükemmel görüntüler yaratabilecek sanatçıların sayısındaki artış, onları ABD'de ve Avrupa'da birkaç başka ülkede (Almanya'nın yanı sıra) elde etmenin mümkün olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte, sanatçı hakkında yeterince araştırma yapmalı ve bu özel vücut sanatı stilini ne kadar iyi çizdiklerini belirlemek için geçmişteki dövmelerinin kanıtlarını görmelisiniz.

  • Çöp Polka Dövme 26
  • Çöp Polka Dövme 27
  • Çöp Polka Dövme 28

Sonuç

Herhangi bir dövme fanı, her zaman zamanlarla hareket etmek ve tipik dövme tasarımlarından ve temalarından kurtulmak isteyen bazı çağdaş stilleri denemek isteyecektir. Bu meraklılardan biriyseniz ve dikkat çekici ve tartışmalı bir şey arıyorsanız, Çöp Polka dövmesi sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.

Çöp Polka Dövme 46

Kaynak

Ancak, bir tane almadan önce, bu tarzın ne olduğunu ve kökenlerini anlamak önemlidir. Bazı önemli özelliklerini ve nereden alınacağını bilmek de iyi bir fikir olacaktır.

Çöp Polka Dövme 29

Kaynak

Çöp Polka Dövme 30

Kaynak

Çöp Polka Dövme 31

Kaynak

Çöp Polka Dövme 32

Kaynak

Çöp Polka Dövmesi 33

Kaynak

Çöp Polka Dövme 34

Kaynak

Çöp Polka Dövme 35

Kaynak

Çöp Polka Dövme 36

Kaynak

Çöp Polka Dövmesi 37

Kaynak

Çöp Polka Dövme 38

Kaynak

Çöp Polka Dövme 39

Kaynak

Çöp Polka Dövme 40

Kaynak

Çöp Polka Dövme 47

Kaynak

Çöp Polka Dövme 48

Kaynak

Çöp Polka Dövme 50

Kaynak

Çöp Polka Dövme 49

Kaynak

Çöp Polka Dövme 51

Kaynak

Çöp Polka Dövme 52

Kaynak

Çöp Polka Dövme 53

Kaynak

Çöp Polka Dövme 54

Kaynak

Çöp Polka Dövme 55

Kaynak

Çöp Polka Dövme 56

Kaynak

Çöp Polka Dövme 57

Kaynak

Çöp Polka Dövme 58

Kaynak

Çöp Polka Dövme 59

Kaynak

Çöp Polka Dövme 60

Kaynak

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 7 = 9

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: