55+ Soğuk Barış Burcu Dövme Tasarımları ve Anlamları – Savaş Karşıtı Hareketi Sembolü (2018)

barış işareti dövmeler

Dünya çapında popüler bir dövme tasarımı arıyorsanız, o zaman dünyanın dört bir yanındaki en iyi tasarımlar arasında yer alan barış işareti dövmesini düşünmelisiniz. Dünyanın dört bir yanından gelen insanlar, huzur ve huzurun temsil edilmesinde uzun bir süre barış işaretleri kullandılar.

Onlar da T-shirt, çıkartmalar, anahtar zincirleri, takı ve posterler aracılığıyla işaret pazarladılar. Barış işareti, 1960'ların ve 1970'lerin hatırlatıcısı olmaya devam ediyor.

Barış işareti dövme 36

Kaynak


barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

Barış işareti dövmelerinin tarihi

Yaygın olarak bilinen bir dünya barış amblemi olmanın ötesinde, barış burcunun başka birçok kullanımı var. Savaş karşıtı hareket sembolü oldu. 1960'lar ve 1970'ler savaş zamanlarını denediler ve savaş karşıtı taraftarlar gösterileri sırasında işaret kullandılar.

Dahası, bu dönemde ilk defa “seviş, savaş değil” gibi ifadeler ortaya çıktı. O zaman, barış sembolü, hippi kültürüyle ilgili bir işaretti. Saçlarını uzun süre giydiler, dünya barışı için baskı yaptılar ve “groovy” gibi hippi kelimelerini kullandılar.

barış işareti dövmeler

Barış Burcu Dövmesi 37

Kaynak

Barış Burcu Dövmesi 38

Kaynak

 • Barış Burcu Dövme 56
 • Barış Burcu Dövmesi 55
 • Barış Burcu Dövmesi 57

Hippi kültüründe yaşayan ya da yaşayan insanlar, barış işareti dövmelerini çok severler. Baby Boomer döneminin 60 yaş ve üst yaşlarına ulaştığı bir zamanda, eğer bir dövme yapmayı düşündüyseniz, belki de barış işareti tasarımlarını düşünmelisiniz.

Kültür boyunca yaşayanların çoğu, dövmeyi seçtikleri için dövmeyi seçerler. Çoğu, hippi döneminin yaşamlarında en büyük dönem olduğunu söylüyor. Barış işareti dövmeleri, harika anlara ve hatıralara daha iyi bir bağlantı kurar.

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

Barış Burcu Dövmesi 39

Kaynak


Barış işareti dövmeleri türleri

Hem erkekler hem de kadınlar için uygun çeşitli barış işareti tasarımları vardır. Barış işareti, bir dairenin içinde aşağı doğru bakan üç uzatılmış bir sembole sahiptir. Bu şekilde dövme geleneksel tasarım olarak bilinir ve tüm dünyada en yaygın olanıdır. Diğer barış tasarımları şunları içerir:

barış işareti dövmeler

Barış Burcu Dövme 40

Kaynak

Barış Burcu Dövmesi 41

Kaynak

 • Çin barış dövmeleri

Batı ülkelerinde Çin sembolü dövmeler, Çin'de yaygın olmasalar da çok yaygındır. Çoğunlukla, Çin sembollerini dövmeler olarak alan insanlar onları Tayvan, Hong Kong ve Macau'nun yazılı dili olan geleneksel Hanzi biçiminde alırlar.

barış işareti dövmeler

 • Barış işareti dövme 54
 • Barış Burcu Dövme 53
 • Barış Burcu Dövme 52

Dövme tasarımları, Çince karakterler kullanılarak kaligrafi tarzında yerleştirilmiştir. Vücudunuzdaki dövmeyi kullanmadan önce, anlamını araştırmalı ve anlamalısınız. Çeviriyi yaparken çevrim içi çevirmenleri kullanabilirsiniz.

Barış anlamına gelen Çince karakteri seçmelisiniz. Ardından dövmeyi karakter çevresinde tasarlayın ya da tek başına kullanın.

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

 • Japon barış dövmeleri

Japon barış işareti stilleri Çin barışı dövmelerine çok benziyor ve barışa dönüşen Japonca karakterleri kullanarak sadece hat sanatında kalıyor. Bu tasarımlardan herhangi birini almadan önce, anlamını ve çoğunlukla Japonca dilini anlamıyorsanız anlamalısınız.

Online olarak sunulan çevirmenleri kullanabilir veya dövmecinize danışabilirsiniz.

barış işareti dövmeler

 • Kalp barış işareti dövmeler

Barış işareti, yaygın olarak tanınan bir semboldür ve ona çeşitlilik katabilir ve daha kişiselleştirilmiş bir görüntü haline getirebilirsiniz. Bir kalp barış işareti dövme oluşturmak için barış işareti daireyi bir kalp ile değiştirebilirsiniz. Hem barışı hem de sevgiyi göstermek isteyen insanlar için çok yaygın bir tasarım.

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

 • Çiçek dövmesi ile barış işareti

Çiçek dövmeleriyle yapılan barış işaretleri ya çiçekler ve papatyalar gibi çiçeklerin yer aldığı geleneksel dairesel barış işaretidir.

barış işareti dövmeler

 • Iç barış işareti dövmeler

İç barış dövmeleri sakinleştirici ve rahatlatıcı ve çeşitli anlamlara sahiptir. Genel iç barış, ruhsal ve zihinsel bir barış durumunu temsil eder. Burada yaşamak için tek bir tasarım ya da kural yoktur. Barışı temsil etmek için kullanabileceğiniz bazı semboller Ying Yang, Buda, lotus, barış ve çiçekleri içerir.

Siz ve evcil hayvanlarınız arasındaki mevcut bağ büyük iç barış tasarımını oluşturabilir.

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

 • Barış Burcu Dövme 50
 • Barış Burcu Dövmesi 49
 • Barış Burcu Dövmesi 51
 • Kabile barış işareti dövmeler

Tribal barış işareti dövmeler en popüler barış işareti tasarımları arasındadır. Dövmeler çoğunlukla tek başına tasvir edilen veya diğer elementler ve sembollerle işaretlenmiş birçok varyasyonda mürekkeplenir. Erkekler spor yapan kadınlara rağmen çoğunlukla dövmeleri takarlar.

Çoğunlukla, bir dövme uzmanı, tasarımları sürekli çizgilerle yapılmış katı siyah mürekkeple veya sanatsal tasarımlar oluşturan tasarımlarla boyayacaktır. Başlangıçta, tasarımlar sadece siyah mürekkep özellikliydi, ancak bugün dövme uzmanları diğer renkleri birleştirebiliyorlar.

barış işareti dövmeler

 • Tiz nota anahtarı barış işareti dövmeler

Müzik, barışı desteklemenin harika bir yoludur. Bu amaç için barış hakkında şarkı söyleyen veya rap yapan birçok müzisyen var. Müzik daha geniş bir tabana sahiptir ve çok fazla insan tarafından duyulur. Bu nedenle, titremeli bir clef ile birleşen bir barış işareti, mükemmel bir barış tasarımı yapar.

barış işareti dövmeler

barış işareti dövmeler

 • Erkekler için barış işareti dövmeler

Erkekler için barış dövme tasarımları çeşitli varyasyonlarda mevcuttur. Aşiret sanatında veya temel bir formda bir barış işareti alabilirsiniz. Aşiret sanat formunda, alt ve üst katmanlar olarak sağlam jilet bantları içeren barış sembolünü deneyebilirsiniz.

barış işareti dövmeler

Bir dövme uzmanı, barış işaretini birkaç farklı şekilde mürekkepleyebilir. Geleneksel tasarımlar, aşağıya doğru bakan üç dallı bir sembole sahiptir ve bir daire çevreler. Geleneksel tasarımda yaratıcılığını ifade etmeye çalışan dövme uzmanlarının bir sonucu olarak değişse de en yaygın tasarımdır.

Daha önce, mürekkebin tasarımına karar verdikten sonra, tüm mevcut varyasyonları dikkate almalısınız.

barış işareti dövmeler

Barış işareti dövmeleri hem erkekler hem de kadınlar için de uygundur. Çeşitliliği nedeniyle, herhangi bir cinsiyette tercih yoktur. Erkeklerde ve kadınlarda görülen bir birincil fark, bu farklılık küçük olmasına rağmen tasarımlar için renk seçimidir.

Erkekler çoğunlukla mor ve pembe gibi yumuşak renkleri seçerken, erkekler renkleri çok önlüyor.

Çekici bir vücut sanatı oluşturmak için, tek bir renkte yapılan ortak tasarıma aykırı olarak renkli bir tasarım ve farklı renk türleri seçmelisiniz. Doğru bir şekilde mürekkeplendiğinde, tasarımlar ister küçük ister büyük olsun, harika görünür ve bu yüzden onu herhangi bir vücut parçasına yerleştirebilirsiniz.

barış işareti dövmeler

Barış Burcu Dövme 42

Kaynak

Barış Burcu Dövme 43

Kaynak

Daha büyük bir dövme arzu ederseniz, sırtınıza, kollarınıza, bacaklarınıza veya omuzlarınıza boyayabilirsiniz. Büyük tasarımlar için diğer olası yerler göğüs ve mide içerir. Ancak, küçük bir dövme tasarımına ihtiyacınız varsa, vücut parçasını mürekkeple doldurmak için herhangi bir probleminiz olmayacaktır; herhangi bir vücut parçasına yazabilirsiniz.

Barış Burcu Dövme 44

Kaynak

Barış Burcu Dövme 45

Kaynak

 • Barış Burcu Dövme 46
 • Barış Burcu Dövme 47
 • Barış Burcu Dövme 48

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 4 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: