130 Keyifli Deniz Feneri Dövmeleri – Yolunuzu Yapmaya Devam Edin

Kayalık sahil şeridlerinden ve resiflerden tehlikeli alanlara kadar, deniz fenerleri denizdeki gemiler için uzun süredir kılavuz olarak kullanılmaktadır. Daha tanıdık fenerler için Alexandrian Pharos ile başlayan sembol, şimdi çeşitli anlamlar ile bilinir hale geldi.

Deniz Feneri Dövme 65

Kaynak

Günümüzde denizciler, denizciler ve okyanuslara yakın denizciler, balıkçılar ve topluluklar arasında uzun zamandır favori olan bir deniz feneri dövmesi elde edebilirsiniz. Bu nedenle, denizcilik dışı insanlar arasında yaygın değildirler - bu yüzden dövme topluluğunda göze çarpıyorsanız bir tane almak isteyebilirsiniz.

Deniz Feneri Dövme 70

Kaynak

Bu dövme, geçmişi, anlamları ve yerleştirme fikirleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin:

Deniz feneri dövme 15

Kaynak

Deniz feneri dövme 14

Kaynak

Deniz feneri dövme 13

Kaynak

Deniz Fenerinin Anlamı

Başlangıçta deniz feneri, deniz yolcularını kayalık kıyıya yakınlığı konusunda uyarmak amacıyla kurulmuştur. Bu yönlendirici ışık ya da uyarı iki yoldan geçenlere yardım ediyor:

- Kayalık kıyıların ilerlediğini biliyorlar.

- Işık, geminin veya deniz gemisinin sahile yaklaştığını da gösteriyor ki bu da yoldan geçenlerin kaybolmadığı anlamına geliyor.

Bu amaçla, bir deniz feneri ile dövme ile elde edilen sembolizm, yukarıdaki anlamlara oldukça benzemektedir. Bu şekilde, böyle bir dövme, insan için inanç, ilham ve pozitifliği temsil eder. Ayrıca dövmenin onları gerçek evlerine yönlendiren bir ışık gibi davrandığını da gösterir.

Deniz feneri dövme 17

Kaynak

Deniz feneri dövme 16

Kaynak

Bu tür dövmeler benzersizdir, özellikle de sadece serin tasarımlarda değil, aynı zamanda kişiselleştirilebilirler. Bu, ilham verici sözler, kayanlar, kuşlar, dalgalar, okyanus manzaraları ve bir çapa dahil olmak üzere, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, deniz feneri ile birlikte gelmek için ek öğeler alabileceğiniz anlamına gelir.

Deniz feneri dövme 19

Kaynak

Çoğu durumda, bu dövmeler genellikle orta ila büyük boyutludur. Bununla birlikte, bu sizin yapmanız gereken şeylerin nasıl yapılacağına dair zor kurallar olduğu anlamına gelmez. Yine de, deniz feneri dövmeleri daha büyük olduklarında daha iyi görünme eğilimindedir. Tabii ki, bu sizin kişisel tercihlerinize ve seçtiğiniz tasarımın detaylarına bağlı olacaktır.

Deniz feneri dövme 18

Kaynak

Deniz Fenerleri: Kısa Bir Tarih

Gerçek buluşlarından önce, ilk fenerler tepede kükreyen bir ateşe sahip olan teknik tepe platformlarıydı. Bu yapılar, denizcileri bir limana doğru yönlendirmek için kullanıldı. Bununla birlikte, tasarım zamanla değişerek, yanan kömürden ve odundan meydana gelen ışıldayan ışıldama işaretleri ile yerden yükselen uzun kuleleri kapsayacak şekilde değişti. Bu yeni tasarlanmış yapılar sahil şeridi etrafında görünürlük geliştirdi.

Deniz feneri dövme 21

Kaynak

İsviçreli bir bilim insanı olan Aime Argand, 1782'de, bir deniz feneri içindeki alevin üzerine sallanmak için ünlü Argand lambasını toryum dioksit ile icat etti. Alev yaratmak için deniz feneri bekçileri, bitkisel yağ ve zeytin yağından ana yakıt kaynağı olarak kolza ve balina yağına kadar her şeyi kullandılar.

Deniz feneri dövme 20

Kaynak

Bununla birlikte, Kerosene dünyanın en büyük fenerlerinde alevleri yakmak için en popüler seçenek olarak merkeze gelmeden 1970 yılına kadar değildi. Bu kısa bir süre sonra bir elektrik ateşine yol açan asetilen gazı ile değiştirildi.

Deniz feneri dövme 22

Kaynak

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, günümüzde deniz feneri bekçileri neredeyse yok. Bu, birçok deniz gemisinde kullanılan GPS teknolojisinden (Küresel Konum Sistemi) kaynaklanmaktadır. Ancak, bu zengin geleneği canlı tutan Kanada çevresinde 50'ye yakın personel bulunmaktadır.

 Dövmeleri girin

Bu antik yapıyı tasvir eden dövme ile ilgili olarak, deniz feneri çeşitli anlamlarla gelir. Başlangıçta, insanlar onları arketipsel kamu yararı olarak gördüler, çünkü gemiler bunları kullanmak için bir kuruş ödemek zorunda kalmadı.

Deniz feneri dövme 23

Kaynak

Başkaları da bu dövmeleri seçiyor çünkü sembolizmleri güvenliği gösteriyor. Bu nedenle, tasarım etkiyi, hakikati ve korumayı temsil etmek için alınır. Elbette, bu anlam denizciler ve Denizciler arasında daha yaygındır.

Deniz feneri dövme 25

Kaynak

Böyle bir dövmeyi seçmenin avantajı, dövmecinin, tercih ettiğiniz şeye bağlı olarak onu farklı şekillere, renklere ve boyutlara yönlendirebilmesidir. Bu, tasarımın istediğiniz kadar yeni anlamlar alabileceği anlamına gelir.

Dövmenin doğası tamamen semboliktir. Bazı anlamlar şunları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

- Yön

- Doğru yol

- Kader

- Ev

Özellikle erkekler, özellikle uzun süredir evden uzakta olmaları gerektiğinde bu anlamları tercih ederler. Bir erkek olarak, rolün ailenizi ve evinizi korumaktır. Bu, böyle bir dövmenin kışkırtıcı ve derin doğasını takdir etme olasılığınız yüksek olduğu anlamına gelir.

Deniz feneri dövme 24

Kaynak

Öte yandan, sevdiklerinize göz kulak oluyorsanız, dövmeyi tercih ettiğiniz dövmedir, çünkü aynı zamanda inanç, umut, güvenlik, koruma ve rehberliği de sembolize eder.

İster deniz kenarı, gezgin, ister aile babası olun, bu size sis düdüğü gibi sizi çağırması muhtemel eski okul tasarımlarından biridir. Bununla birlikte, hayatınızdaki ışığın işaretçisi olduğunu ve kalbinize sevgili olanlar için olduğunu gösterebilirsiniz.

 • Deniz feneri dövme 27
 • Deniz feneri dövme 26
 • Deniz feneri dövme 29

Dövme aynı zamanda kendine özgü güzelliği ile çizilmiş ve görülmüş olanların çoğu tarafından kabul edildiği gibi, aynı zamanda romantik. Özellikle, bu, diğer dövme tasarımlarıyla eşleşmesi zor olabilecek bir tür romantizmdir.

En İyi Yerleşim Fikirleri

Bazı fikirlere atlamak için, deniz fenerinin bir dövme için oldukça geleneksel olduğunu bilmek isteyebilirsiniz. Bu yüzden dövmeli birçok insan arasında bu kadar yaygın değildir. Bununla birlikte, hala başka bir tasarımdan türetme olasılığınızın olmadığının derin bir anlamı vardır.

Deniz feneri dövme 31

Kaynak

Bu, küçük ve basit tasarımlardan, silahlı bir geminin klasik sahnesine, denizde bir kılavuz olarak ışık demeti kullanılarak bir gemi ışınının kullanılmasıyla, bu tür dövmeler için tonlarca fikir bulunduğunu söyledi. Aşağıdakileri göz önünde bulundur:

1. Işık Üzerindeki Vurgu

Dövmenizdeki deniz feneri ışığı vurguladığında, sembolizm aşağıdakilerden herhangi biri veya tümü olabilir:

 • Rehberlik
 • Koruma
 •  Umut
 • inanç

Deniz fenerleri denizcilik halkına bir koruma ve güvenlik duygusu sağlar. Okyanusu ve açık denizleri sevebileceğiniz kadar, yüreğiniz her zaman eve dönmek ister - ki bu da karada.

Deniz feneri dövme 8

Kaynak

Bu nedenle, karmaşık deniz haritaları ve ekipmanları ile yolculuğunuza devam ederken, sadece bir deniz fenerinden gelen ışın, kıyı şeridine yakın olduğunuz konusunda güvence verecek ve doğru yoldasınız demektir.

Deniz feneri dövme 7

Kaynak

Bu aynı zamanda ışık ışınlarına daha çok odaklanan dövmelerde de geçerlidir.

2. Deniz Feneri Yapılarında Vurgu

Eğer dövmeniz bir deniz fenerinin yapısına daha çok odaklanmışsa, o zaman bunun bir sembolü olabilir:

 •  Güç
 •  kuvvet
 •  Belki
 •  Uzun yaşam
Deniz feneri dövme 4

Kaynak

Antik Dünya'nın hayatta kalan en uzun 3. harikası İskenderiye Feneri'ydi. Yaklaşık 393 ila 450ft boyunda, bu deniz feneri Ptolemaik hanedanlığı döneminde inşa edilmiştir. Yüzyıllar boyunca, ötekinin yüzündeki en uzun yapay yapılardan biri olarak yüce hüküm sürdü.

Deniz feneri dövme 5

Kaynak

Bu nedenle, dövmeniz deniz feneri yapısını vurguladığında, gücün, gücün ve gücün sembolünü taşıyacaktır.

3. İlham Verici Tırnakların Eklenmesi

Alternatif olarak, deniz fenerini ilham verici bir mesajla birlikte almayı tercih edebilirsiniz. Bu olduğunda, sembolizm aşağıdakilerden herhangi biri etrafında dönecektir:

 •  İlham
 • Anımsama
 •  Motivasyon

Işık, dövme bağlamında kullanıldığında, umut ve ilham sembolize eder. Bu, dövme için deniz fenerine gittiğinizde de geçerlidir. Özel anlam için temaya veya günlük hatırlatıcı olarak bir fiyat teklifi eklemeyi de tercih edebilirsiniz.

Deniz Feneri Dövme 1

Kaynak

Tabii ki, herhangi bir teklif seçebilirsiniz. Bununla birlikte, hayatta kalma ve ilham alanlarındaki bir şeyle gitmeniz şiddetle tavsiye edilir. Böylece, her an, özellikle de en karanlık anlarınızda ışığı görme umudunu her zaman hatırlayacaksınız.

Deniz feneri dövme 2

Kaynak

4. Katılma Tarihleri ​​ve İsimler

Ayrıca dövüşünüzü, hayatınızda yaşanmış olan sevgiye sembolize etmek için isimleri ve tarihleri ​​ile almayı tercih edebilirsiniz. Böyle bir durumda, deniz feneri anma dövmesi olarak hareket edecektir.

Deniz feneri dövme 3

Kaynak

Bu seçenek, denizde yoldaşları ve sevdiklerini kaybedenler arasında yaygındır. Tasarım özellikle uygundur, çünkü yaşamınızı sizinle birlikte sürenleri hatırlamak için kullanabilirsiniz.

Deniz feneri dövme 11

Kaynak

Ancak, bunun için hepsi bu değildir. Birçok durumda, böyle bir dövmeyi sıcaklığın, pozitifliğin ve umudun bir yansıması olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz.

5. Pitoresk Elementlerin Eklenmesi

Tabii ki, deniz fenerini özgürlük, sevgi ve tutku sembolü olarak güzel unsurlarla birleştirebilirsiniz. Bu, kolları, kolları, göğsü ve sırtında tam boyutlu bir seçenek isteyen dövme severler arasında oldukça yaygındır.

Deniz feneri dövme 9

Kaynak

Böyle bir seçim yaparak, özellikle mükemmel bir şekilde kavramsallaştırılmış dövme elde ederseniz, bu eşsiz pitoresk çekiciliği elde edeceksiniz. Dövmeyi daha da belirgin hale getirmek için daha fazla eleman (çapa, kuş, gemi ve dalga gibi) ekleyebilirsiniz.

Deniz feneri dövme 10

Kaynak

Bu seçenek, denizde seyreden gezginlerin yanı sıra, açık denizlerde bulunan özgürlüğe sahip olan herkes için en iyi şekilde çalışır. Doğaya, denize ve deniz fenerine yakın güzel yaşam tarzına olan tutkunuzu göstermek için bu dövmeyi de seçebilirsiniz.

Sonuç Düşünceleri

Deniz feneri dövme temasıyla, hayatınız boyunca yolculuğunuzda kalıcı bir rehber olurken, yaratıcılığınıza ivme katarsınız. Temanın, arzu ettiğiniz tam anlamı göstermek için yeterince yaratıcı bir sanatçı bulabilmeniz için çok büyük bir alanı var.

Dahası, tasarım ve yerleştirme fikirleri, vücudunuzda bir deniz feneri bulundurmaya karar verdiğinizde seçiminiz için şımarık olabileceğiniz kadar geniştir. Bu, diğer birçok faktörün yanı sıra, bu tür tasarımları otantik deniz feneri, deniz ve dövme tutkunları için benzersiz bir şekilde nitelendiren şeydir.

Deniz feneri dövme 30

Kaynak

Deniz feneri dövme 6

Kaynak

Deniz feneri dövme 32

Kaynak

Deniz feneri dövme 33

Kaynak

Deniz feneri dövme 34

Kaynak

Deniz feneri dövme 35

Kaynak

Deniz feneri dövme 36

Kaynak

Deniz feneri dövme 37

Kaynak

Deniz feneri dövme 38

Kaynak

Deniz feneri dövme 39

Kaynak

Deniz feneri dövme 40

Kaynak

Deniz feneri dövme 12

Kaynak

Deniz feneri dövme 41

Kaynak

Deniz feneri dövme 42

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 43

Kaynak

Deniz feneri dövme 44

Kaynak

Deniz feneri dövme 45

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 46

Kaynak

Deniz feneri dövme 47

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 48

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 49

Kaynak

Deniz feneri dövme 50

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 51

Kaynak

Deniz feneri dövme 52

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 53

Kaynak

Deniz feneri dövme 54

Kaynak

Deniz feneri dövme 55

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 56

Kaynak

Deniz feneri dövme 57

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 58

Kaynak

Deniz feneri dövme 59

Kaynak

Deniz feneri dövme 60

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 61

Kaynak

Deniz feneri dövme 62

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 63

Kaynak

Deniz feneri dövme 64

Kaynak

Deniz feneri dövme 66

Kaynak

Deniz feneri dövme 67

Kaynak

Deniz feneri dövme 68

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 69

Kaynak

Deniz feneri dövme 71

Kaynak

Deniz feneri dövme 72

Kaynak

Deniz feneri dövme 73

Kaynak

Deniz feneri dövme 74

Kaynak

Deniz Feneri Dövmesi 75

Kaynak

Deniz Feneri Dövmesi 76

Kaynak

Deniz Feneri Dövmesi 77

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 78

Kaynak

Deniz feneri dövme 79

Kaynak

Deniz feneri dövme 80

Kaynak

Deniz feneri dövme 81

Kaynak

Deniz feneri dövme 82

Kaynak

Deniz feneri dövme 83

Kaynak

Deniz feneri dövme 84

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 85

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 86

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 87

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 88

Kaynak

Deniz feneri dövme 89

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 90

Kaynak

Deniz feneri dövme 91

Kaynak

Deniz feneri dövme 92

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 93

Kaynak

Deniz feneri dövme 94

Kaynak

Deniz feneri dövme 95

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 96

Kaynak

Deniz feneri dövme 97

Kaynak

Deniz feneri dövme 98

Kaynak

Deniz feneri dövme 99

Kaynak

Deniz feneri dövme 100

Kaynak

Deniz feneri dövme 101

Kaynak

Deniz feneri dövme 102

Kaynak

Deniz feneri dövme 103

Kaynak

Deniz feneri dövme 104

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 105

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 106

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 107

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 108

Kaynak

Deniz feneri dövme 109

Kaynak

Deniz feneri dövme 110

Kaynak

Deniz feneri dövme 111

Kaynak

Deniz feneri dövme 112

Kaynak

Deniz feneri dövme 114

Kaynak

Deniz feneri dövme 113

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 115

Kaynak

Deniz feneri dövme 116

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 117

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 118

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 119

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 120

Kaynak

Deniz feneri dövme 121

Kaynak

Deniz feneri dövme 122

Kaynak

Deniz feneri dövme 123

Kaynak

Deniz feneri dövme 124

Kaynak

Deniz feneri dövme 125

Kaynak

Deniz feneri dövme 126

Kaynak

Deniz feneri dövme 127

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 128

Kaynak

Deniz feneri dövme 129

Kaynak

Deniz Feneri Dövme 130

Kaynak

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
  Loading...
  Like this post? Please share to your friends:
  Leave a Reply

  + 38 = 48

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: