Dövme Enfeksiyonundan Nasıl Korunma: Doğru Bakım

Dövmenizin bakımıyla ilgilenmezseniz, enfeksiyon, kabarcıklanma, mürekkep solması ve kanama riskiyle karşı karşıya kalırsınız - kimsenin karşılaşmak istemediği bir şey değil! Dövmeler cildi açtığı için, taze mürekkebin aslında açık bir yara olduğunu ve buna göre davrantığını unutmamalısınız. Nasıl olduğunu gösterecek ipuçlarımız var.

Dövme yaptırmayla ilgili en önemli özelliklerden biri, dövme enfeksiyonu riskinden kaçınmak için nasıl düzgün bakılacağını öğrenmektir. Çoğu dövme sanatçısı, takip etmenizi istedikleri uygun dövme sonrası bakım konusunda size çok ayrıntılı ve özel talimatlar verecek olsa da, birçoğu mağazaya gelene kadar birkaç merhem uygulamasıyla size tedarik ederek size bir başlangıç ​​verecektir. daha fazla kendi arzınız. Bununla birlikte, bu bakımdan sonraki önemli bir konu, enfeksiyon, kızarıklıklar ve cilt keloidleri gibi karşılaşabileceğiniz olası sorunları anlamaktır. Kendinizi “ne olursa olsun” konusunda eğitmek, fazladan yollarla size yardımcı olabilir. Bir konuyu yalnızca kontrolün dışına çıkmadan önce tanımlayamayacaksınız, aynı zamanda tamamen başlamasını önlemek için gerekli önlemleri alabileceksiniz!

Tattoo1

Bir problemi hızlı bir şekilde fark ederseniz, şekil bozukluğu veya rengârenk dövme yapmaktan kaçınmanız daha olasıdır. Bir dövme enfeksiyonu aldığınızda bile, hemen ele alınır ve ele alınırsa, enfeksiyonu temizleyebilir ve dövmeyi koruyabilirsiniz. Aşağıdaki örneklerden de görüleceği gibi, eğer bir dövme enfeksiyonu kontrolden çıkıp çıkmazsa, vücudunuzda dövme yaptığınız yerde bir yara izi bırakmanız mümkün olabilir. Bu, özellikle, dövmelerin genel olarak ucuz bir hobi olmadığı için, deneyimlemek isteyeceğiniz son şeydir. Mürekkep işiniz için büyük olasılıkla iyi para ödediniz, niçin ona özen göstermeyerek harap ediyorsunuz?

1

Dövme yaptırdığınız alanı her zaman nemlendirir ve temiz tutmak, uygun iyileşme için hayati önem taşır. Cildiniz mürekkebe uyum sağlarken, düzgün bir şekilde yerleşmesine ve gerilmesine yardımcı olmak için neme ihtiyaç duyacaktır. İlk birkaç gün boyunca, bölgede ve dövme şeklindeki cildin uzaması tamamen normaldir - çoğu insan, dövmesi ciltlerinde markalanmış gibi göründüğünü itiraf eder. Bu, cildin alt katmanlarındaki mürekkebin neden olduğu doğal bir şişliktir. İlk birkaç gün boyunca, fazla mürekkep, cildin dışına doğru ilerler. Merhem sürdüğünüzde, mürekkebin elinize geçeceğini fark edeceksiniz. Yine bu normaldir.

2vjpndk

Dövmenin üstünde veya üstünde kırmızı lekeler veya döküntüler fark etmeye başlarsanız, bu bir enfeksiyonun geliştiğine işaret edebilir. Dövme sanatçınızı hemen aramalısınız, böylece bunun bir reaksiyon veya enfeksiyon olup olmadığını belirleyebilirler. Bazı tepkiler, olduklarından daha kötü görünebilir. Hassas bir cildiniz varsa, bu büyük olasılıkla tahriş olabilir ve mutlaka bir dövme enfeksiyonunuz olduğu anlamına gelmez.

18

Bir dövme enfeksiyonu, cildinize veya enfeksiyonun ciddiyetine bağlı olarak birçok farklı şekilde görünebilir. Birçok insan cildinde çatlak, çatlak bir yumruya hızla dönüşen cilt keloidlerini tecrübe eder. Bu, dövme alanının üzerinde veya etrafında olabilir ve gözetimsiz bırakılırsa, aslında dövme mürekkebinin bulunduğu veya artık görünmeyeceği bir noktaya kadar büyüyebilir.

hqdefault

Dövme enfeksiyonunun ilk aşamalarında, dövmenin renk değiştirebileceğini fark edebilirsiniz. Bu, bir şeyin yanlış olduğunun ilk işaretidir. Çok kısa bir süre sonra sabunla yıkamak veya mürekkebi ilk 8 hafta içinde güneşe maruz bırakmak gibi uygun bir bakım yapılmazsa renk mürekkebi soluklaşsa da, bu renk bozulmamalıdır. Renk değişimi, bu bağlamda yeşil mürekkebin sarı mürekkebe veya kahverengiye dönüşeceği anlamına gelir.

Görüntüler

Dövme enfeksiyonunun bir diğer yaygın şekli, dövmeyi çevreleyen derinin kaba ve kırılgan hale gelmesidir. Bölgeyi sıkılaştırabilir ve deri benzeri bir yüzeye benzeyebilirsiniz. Bu, cildin nemi tutmadığı ilk kesin işaretidir. Cilt çok kuru olduğunda, mürekkebi reddedebilir ve vücudunuz savaşmaya çalışacaktır ve cildin altında yabancı bir nesne olduğunu düşündüğü şeyi içerecektir.

images5

Doğru Dövme Sonrası Bakım

  1. Dövmeyi sadece yaptıktan sonra ilk iki saat boyunca kapalı tutun. Mürekkebin nefes alabileceği odaya sahip olduğundan emin olmak için bandajı veya ambalajı 1-2 saat sonra çıkarın. Doğal hava iyileşme sürecinin başlamasına yardımcı olacak
  2. Bölgeyi her zaman temiz ve nemlendirilmiş tutun. Sadece dövme sanatçınızın önerdiği merhem veya Tattoo Goo gibi dövme sonrası bakım için özel bir krem ​​kullanın.
  3. İlk birkaç gün için, su veya sabunun dövme alanına doğrudan dokunmasına izin vermeyin. Bölgeyi geçmek ve temiz tutmak için sıcak bir bez kullanabilirsiniz.
  4. Güneş, klor veya tuzlu suya en az 6-8 hafta boyunca doğrudan maruz kalmaktan kaçının.
  5. En az 4 hafta boyunca ya da çevresinde alkollü ürünler kullanmayın
  6. Dövme üzerindeki cildi almayın veya aşındırıcı sürmeyin
  7. Merhem uygularken, tüm alan kaplanana kadar yumuşak, dairesel hareketlerle ovun.

PRinc_rm_photo_of_henna_tattoo

İşaretler-of-an-enfekte-dövme

Dövme-Enfeksiyon

En kötü dövme enfeksiyon-sürekli L-DoZE0B

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 6

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: