Gurur sizi yapan 40 Kızılderili Dövme Tasarımları!

Yerli Amerikan dövmeleri, yerlilerin miraslarını tanıdıkları için kültürlerinden keyif almaları için harika bir yoldur. ABD'deki en eski yerleşimciler, bugüne kadar tanımladıkları sembolik dövmelerle tanınıyor. Yerli Amerikalılar derinden manevi ve eski kabile dövmeleri genellikle dini pratiğin bir parçası olarak yapıldı. Yaygın Amerikan Yerlilerinin dövme tasarımları, takılan kişinin klan adıyla dövülmüş olan hayvanları, kuşları ve sürüngenleri içeriyordu.

Yerli Amerikan kültüründe, düş kapanı, popüler bir simge ve popüler bir sembol ve hayatın her kesiminden insanların dikkatini çeken bir dövme tasarımdır. Örümcek ağları, boncuklar ve tüyleri karmaşık ve anlamlı bir tasarım desenine dahil eden, renkli, bir tür motiflerden biri. En iyi yanı, bir düş kapanı dövmesinin izlediği özel bir desene sahip olmamasıdır, böylece çok farklı şekillerde yaratılabilir. Bununla birlikte, düş kapanı, tüm farklı kültürlerde yıllardır popüler olan tek Yerli Amerikan dövme tasarımı olmaktan çok uzaktır.

Kızılderili dövme tasarımları (19)

Yerli Amerikan dövme tasarımının sembolleri, farklı kabilelerin farklı Yerli Amerikan dövmeleri tarafından tanımlandığı bir kabile diğerine farklılık gösterebilir. Bazı durumlarda savaş kazandıktan sonra, kazananlar zaferi simgeleyen bir sembol olarak dövüleceklerdi.

Kızılderili dövme tasarımları (31)

Yaygın Amerikan Yerlilerinin dövme tasarımlarından biri, kabilenin çocuklarında kullanılan rüya yakalayıcıdır. Rüya yakalayıcı kötü rüyalar ve kabuslarda görünen kötü ruhlardan korunma sağladığına inanılıyor.

Kızılderili dövme tasarımları (20)

Yerli Amerikan dövmeleri, rüya yakalayıcıları, Kızılderili yüzleri, kartallar ve diğer sembolik Amerikan yerlileri gibi yerli Amerikan dövmeleriyle kendilerini tanımlamayı tercih eden birçok dövme tutkunu ile diğer kültürlerin yanı sıra yaygınlaşmıştır.

Kızılderili dövme tasarımları (5)

Yerli Amerikan dövme tasarımları, genellikle kabile tottemleri olarak adlandırılan güç hayvanlarının kullanımını içeriyordu. Güç hayvanları, Yerli Amerikalıların, hayvanın özünü ve ruhunu yansıttıkları gerçek hayvanlardan daha büyük olduğuna inanıyorlar. Böyle bir dövmeye sahip olmak, hayvanın karakteri ve anlamı ile tanımlamanız anlamına gelir.

OLYMPUS DİJİTAL KAMERA

Amerikan yerlilerinin dövme sembolleri Kuzey Amerika'daki bir kabileden diğerine ve kültür gruplarına göre değişir. Çoğu durumda, semboller göksel cisimlerin geometrik tezahürünü tasvir eder. Kuşlar ayrıca, Yerli A mercan dövmelerinde sıklıkla daha yüksek bir ekme yeteneği verilen bir özgürlük duygusunu sembolize ettikleri için kullanılır.Kızılderili dövme tasarımları (32)

Native America'nın dövme tasarımlarının çoğu güzel ve çok geniş, vücudun sırt, kol, göğüs ve bacak gibi geniş kısımlarına iyi uyum sağlamasının şeklidir. Aşağıdaki Yerli Amerikan dövmesi, kolun tamamını kaplayacak kadar büyüktür ve oldukça dikkat çekicidir.

Kızılderili dövme tasarımları (10)

Yerli Amerikan dövmelerinde, onları takanlara manevi ya da mistik anlamlar da vardır. Kullanıcının Kızılderili dövmesine sahip olmasının onları doğaüstü güç veya bazı ilahi güçlerle donatması gerektiğine inanıyordu.

Kızılderili dövme tasarımları (8)

Tüyler, Yerli Amerikan kültüründe karmaşık bir rol oynarlar, yeryüzünden gerçekte yaşamış bir kültür ve toprak, doğa ve buradaki denge, Hint kabileleri için hayatın günlük bir parçasıydı. Hayvanlar sadece yiyecek için değil, hayatta kalma ve sıcaklık için kullanıldı. Avcılık ve toplanma, tüm kabile üyeleri için günlük yaşamın bir parçasıydı. Hayvanlarla ve doğa ile ilgili her şeyi kültür için yaşamanın önemli bir parçası haline getirdi. Bugün, kültürü, etrafımızdaki dünyasal elementlere değer, kültür ve gurur gösteren çeşitli unsurları tasvir eden çok sayıda Yerli Amerikan dövmesiyle onurlandırıyoruz.

Kızılderili dövme tasarımları (12)

Yerli Amerikalılar derinden maneviydi ve çoğunlukla düşünceler hayallerini ve fikirlerini aşağıda Yerli Amerikan dövmesinde kullanılan insanın sembolü gibi semboller ve işaretlerle iletiyorlardı. İnsanın sembolü, insanın yaşamının bir örneğini verdi.

Kızılderili dövme tasarımları (6)

Aşağıdaki Amerikan Yerlilerinin dövme tasarımı, insanın ve bir kartalın yaratıcı bir kombinasyonunu göstermektedir. Kartal, uçuşunda olduğu gibi, dövme yapmak, kartalların özelliklerinin zengin bir anlamını ve insanın yaşamına nasıl dahil olduğunu gösterir.

Kızılderili dövme tasarımları (1)

Yerli Amerikan dövmeleri renk, tasarım ve sembol kalıplarında çok çeşitli seçenekler sunar. Bu tür dövmeleri tercih eden pek çok insan, dünya elemanlarını su, rüzgar ve ateş gibi tasarımlarına da dahil edebilir. Gurur, güç, sadakat ve aile gibi şeylerin zenginliğini sembolize eden Hintli başların veya kabile giysilerinin dövmelerini sıklıkla görebilirsiniz.

Kızılderili dövme tasarımları (16)

Yerli Amerikan Dövme tasarımlarının çoğu, Yerli Amerikalıların çoğunlukla dini törenler ve ritüellerde kullandıkları tüylerin kullanımını içerir. Genellikle kullanılan tüyler kırmızı kuyruklu şahin ve kartallar için kutsal kuş olarak kabul edildiğinden.

Kızılderili dövme tasarımları (17)

Yerli Amerikan kültürü ve Polinezya kültürü, sembolizm ve dövmelere verdikleri anlam ile ilgili vakaların çoğunda benzerdi. Bazı Yerli Amerikan dövmeleri, taç giyme törenini tüyleriyle ve aşağıda yer alan Amerikan yerlilerinde olduğu gibi diğer unsurlarla açıklayan ilk ölümlerini ele geçiren genç bir savaşçıyı tasvir edebilir.

Kızılderili dövme tasarımları (25)

Sizde Kızılderili kanı olmasa bile, bu dövme tasarımının ardında yatan duygulara ve düşünceye saygı duyabilirsiniz. Ayrıca seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğin olduğunu biliyorsunuz. Bison vb. Hayvanlar da dahil olmak üzere geniş bir tasarım yelpazesi vardır.

OLYMPUS DİJİTAL KAMERA

Basit düş kapanı tasarımının bir çift tüye sahip olduğunu ve yaklaşık 2 inç genişliğinde ve altı inç uzunluğunda olduğunu görebilirsiniz. Geleneksel mürekkep kullanılarak oluşturulmuştur. Renkli boncuklarla tamamlanan sade ancak detaylı tasarım oldukça hoş.

Kızılderili dövme tasarımları (4)

Burada gördüğünüz diğer bir dairesel döngü vardır ve bunun kalp şeklindeki tasarımı izlediğini görebilirsiniz. Ondan asılı tüyler ve boncuklar zarif çizgileri ve sadeliği ile gerçekten çok güzel.

Kızılderili dövme tasarımları (33)

Önemi:

• Bir güvenlik ve esenlik hissi için. Bir dreamcatcher sahip olduğuna inanılıyor
Dövme sizi kötülükten koruyabilir ve kendinizi güvende hissetmenizi sağlar. Bu kesinlikle
kabuslardan korunmaya inanıldı
• Ayrıca, doğanın alabileceği özgürlüğü ve insanın ağaç ve hayvanlar gibi doğadan gelen şeylerle bütünleşmesini de temsil ettiği düşünülmektedir.

• İç korkularını çok güzel ve yaratıcı bir şeye dönüştüren eski bir geleneğe ve inanç setine saygı ve sevgi göstermek için seçilebilir.

Kızılderili dövme tasarımları (28)

Dreamcatcher dövme seçimini belirleyen faktörler

• Seçtiğiniz dövme tasarımının anlamını bildiğinizden emin olun.
göründüğü gibi değil
• Ödevlerinizi hem tasarım hem de sembolizm açısından yaptığınızdan emin olun.
• Ne hissettiğinizi ve neyi temsil etmek istediğinizi temsil eden birini seçin. Yaratıcı olabilir ve kendi tasarımınızı yapabilirsin
• Hem kültürel kaygılar hem de kişisel ve profesyonel yaşamınızı etkileyeceği için, dövmenin yerini dikkatli bir şekilde seçin.

kızılderili dövme tasarımları

Yerli Amerikan dövmeleri sıklıkla bir Şaman veya kabilede sanatta kalifiye olduğu bilinen bir kişi tarafından yapıldı. Dövmenin yapılma süreci, dövmeyi tamamlamak için bilenmiş bir kaya ya da kemiğin kullanılmasından dolayı hafif yürekli değildi.

Amerikan kızılderili dövme tasarımları (2)

Yerli Amerikalılar her şeyi ruhun bir uygulaması olarak gördüler ve anlam, Yerli Amerikan dövmelerinde kullanılan tüm ortak sembollere iletildi.

Kızılderili dövme tasarımları (3)

Aşağıdaki Yerli Amerikan dövme tasarımı, dövmeyi çok yönlü ve çarpıcı yapan her türlü elemanın birleşimidir. Yıpranmış olduğu yer, Yerli Amerikan dövmelerinin her bir parçasını mükemmel bir şekilde barındıracak kadar geniş olmasıyla da ideal.

Kızılderili dövme tasarımları (7)

Yerli Amerikan kültürüne göre, Yerli Amerikan dövmesi, dövmenin kullanıldığı yerdeki ruhaniyet imgesinin bir simgesi olup, bu, bir hayvanın, bir kuşun veya bir insanın olup olmadığı, dövmenin ruhunun bir uygulaması olarak algılanır.

Kızılderili dövme tasarımları (9)

Yerli Amerikan dövme tasarımları, seçim yapmak için çok çeşitli tasarımlarla gelir. Dövmeler diğer dövme tasarımlarının aksine oldukça büyüktür ve renk karışımı birçok renk karışımını sevenler için mükemmeldir.

Kızılderili dövme tasarımları (11)

Hint başlı dövmeler genellikle başın aile ile ilişkili olduğu ve güç ve sadakatin sembolü olduğu Yerli Amerikan dövme kültüründe yer alır.

Kızılderili dövme tasarımları (13)

Büyüleyici görünüm ve karmaşıklık için yerli Amerikan dövmeleri bilinmektedir. Dövmeler hem Amerikalılar hem de kadınlar tarafından, hatta Yerli Amerikalı olmayanlar tarafından giyilebilir.

Kızılderili dövme tasarımları (14)

Aşağıda Yerli Amerikan dövme çok iyi karıştırılmış renkleri ile muhteşem görünüyor. Dövme, giyildiği üst sırt için uygun hale getirecek kadar geniştir.

Kızılderili dövme tasarımları (15)

Giymeye karar vermeden önce bir dövmenin anlamı üzerine araştırma yapmak önemlidir. Yerli Amerikan dövmelerinin çoğu, sembolik anlamlara sahiptir ve kullanıcının, dövme üzerinde çalışmaya başlamadan önce, bir ihtiyacın en uygun anlamını bulması gerekli olacaktır.

Kızılderili dövme tasarımları (18)

İstediğiniz dövmenin büyüklüğüne ve giyeceğiniz yere karar vermek de iyidir. Önceden karar vermek, kararınızı düşünmek için yeterli zaman verir ve eğer gerçekten ne istiyorsanız, kararınızı verebilirsiniz.

Kızılderili dövme tasarımları (21)

Yerli Amerikalılar, avcıları ve toplayıcıları hayvanlara büyük değer veren bir gerçektir. Hayvanlar sadece bir besin kaynağı değil, aynı zamanda kültürlerinde de ayrılmaz bir rol oynamışlardır.

Kızılderili dövme tasarımları (22)

Ateş, su ve rüzgar, aynı zamanda Kızılderili dövmelerinde de yaygın olarak kullanılan unsurlardır. Dövme içindeki elementlerin farklı renklerin karışımıyla birleşmesi, aşağıdaki dövme sırasında giyildiği zaman göze çarpan bir Yerli Amerikan dövme tasarımı yaratır.

Kızılderili dövme tasarımları (24)

Bu dev Amerikan Yerlisi dövmesi, Yerli Amerikan dövme tasarımında kullanılan neredeyse tüm ortak özellikleri bünyesinde barındırıyor. Aşağıdaki dövme sembolü, tasarımında yer alan birçok özellik göz önüne alındığında oldukça karmaşık olabilir.

Kızılderili dövme tasarımları (26)

Yerli Amerikan dövmeleri, sadece Yerli Amerikalılar için değil, popülerlik dünyasını kazanıyor. Yerli Amerikalı bir kızın ve bir hayvanın altındaki dövme, çarpıcı görünüyor ve Yerli Amerikalıların hayvanlarla olan derin bağlantısını güçlendiriyor.

Kızılderili dövme tasarımları (27)

Bu Kızılderili kız dövmesi son derece güzel gözüküyor. Sakallı tüyler kızın dövmesi üzerindeki yüz görünümünü güçlendirir ve bir Kızılderili kızın zengin bir resmini yaratır.

Kızılderili dövme tasarımları (29)

Kafa giysisi ile kafatasının kullanımı, Yerli Amerikan dövme tasarımında yaygın bir özelliktir. Dövmelerde kafatasları birleştirmek dövme tasarımcıları ile ortaktır ve aşağıdaki Yerli Amerikan dövme tasarımı tüylerin bir kombinasyonuyla göz kamaştırıcı görünmektedir.

Kızılderili dövme tasarımları (30)

Yerli Amerikalılar, dövmeler gibi semboller aracılığıyla fikirleri ve düşünceleri ifade etmeyi severdi; ayrıca hayvanlar, bitkiler, ağaçlar gibi her şeyin bir ruha sahip olduğu ve herhangi bir özelliklerin dövmesiyle kişinin kendi ruhuna olan bağlantısını simgelediği ortak bir inancı vardı.

OLYMPUS DİJİTAL KAMERA

Yerli Amerikan Dövme tasarımına hükmedilen ortak bir özellik, egemenliği, temeli, korumayı ve isyankar bir ruha sahip olan gök gürültüsüdür.

Kızılderili dövme tasarımları (36)

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

38 + = 45

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: