85+ Değerli Kum Saati Dövme Tasarımları ve Anlamları – Zaman Uçuyor (2018)

Kum saati dövmesi (27)

Sanat endüstrisinde kum saati dövmeleri çok uzun zamandır yaygındı. Eskimiş olduğu düşünülse de, bu dövme biçimi zamanı temsil etmeye devam ediyor. Zaman, her bireyin temel bir kaynağıdır ve bu nedenle dövmeyi tarih sayfaları tarafından tanınmamakla birlikte kullanılmaya devam ettirir.

Bu sembolik dövme bize zamanın değerini ve dolayısıyla toplumun yararına çok şey öğretir.

Kum Saati Dövme 66

Kaynak

Kum saati dövmesi (25)

Kum saati dövmesi (28)

Kum saati dövmesi (29)

Kum saati dövmesi (30)

Kum saati dövmesi (31)

 • Kum Saati Dövme 85
 • Kum Saati Dövmesi 86
 • Kum Saati Dövme 87

Toplumda, zamanın ne kadar değerli olduğunu anlamayan çok fazla insan var. Aslında, hayatlarında daha sonra düzeleceklerini düşünerek, yaşamlarına değer katmayan faaliyetlerde bulunmayı kendileri bulurlar.

Kendilerini zamanın kendi tarafında değil, hırslarını ve hayallerini gerçekleştirmeleri için çok geç olduklarını gördüklerinde pişman olurlar. Bu nedenle, zamanın değerini anlayan herkes için çok ideal bir dövme.

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Geçmişte benimsenmiş olan ve derinlik anlamında çok değerli olan çeşitli dövmeler vardır. Esas olarak zamanı sembolize etmekle birlikte, yaşam, dünya, ölüm, dünya, yaşam döngüleri, sonlanma, yeni başlangıç, güç, e.t.c gibi başka anlamlar için de kullanılabilirler.

Kum saati şekli, kadın bedeninden daha çok kadın bedenini tasvir etmesine rağmen, herhangi bir cinsiyetle sınırlı değildir.

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Kum saati dövmesi (32)

Kum saati dövmesi (33)

Kum saati dövmesi (34)

Kum Saati Döşeme 67

Kaynak

 • Kum Saati Dövmesi 82
 • Kum Saati Dövme 84
 • Kum Saati Dövmesi 83

Kum saati ile kum saati

Yarasa kanatlı bir saat camına sahip olmak, zamanın uçtuğunun göstergesidir.

Kum saati dövme

Kum saati dövmesi (20)

Kum saati dövmesi (21)

Kum saati dövmesi (22)

kum saati-dövme

Kum saati dövmesi (24)

Kum Saati Dövme 68

Kaynak

Bu, “zamanın hiç kimseyi beklemediğini” söyleyerek el ele gider. Bu, ölümün yaklaştığı dövmeyi gören herkese sürekli bir hatırlatma görevi görür.

Bu çok önemlidir, çünkü ölümün yaklaştığını hatırlattığınızda, tüm çabalarınızı yeryüzünde sahip olduğunuz tüm hedeflere ve hedeflere ulaşmak için koymuş olursunuz. Bazı çekici fontlar eklendiğinde bu dövme iyi gelir.

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Kum saati dövme


Güller ve kum saati

Bu başka bir basit ama çok çekici dövme. Kum saati ve gül.

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Güllerin kokusundan elde edilen büyük bir anlamı vardır. Gülleri koklamak için zaman ayırmanız gerektiği anlamına geliyor. Basit olarak, kişinin hayatta olduğu süre boyunca sahip olduğu tatlı zamanın tadını çıkarmak için zaman alması gerektiğini sembolize eder. Bu dövmeler anlamlarına göre inanılmaz. Onlardan çok ders alabiliriz.

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Kum Saati Dövme 69

Kaynak


Para ve kum saati

Kum saati zaman ölçmek için kullanılan kum içerdiğinden, bu tasarımda para yerine para kullanılır.

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Kum saati dövme

En iyi şekil, dövmenin bir kişi eliyle eğrilmesiyle elde edilir. Bu dövmenin ana anlamı, para kazanmak için zaman almasıdır. Bu, para eksikliğinden dolayı kendileriyle çok sabırsız olan insanlar için çok önemlidir.

Bu dövmeyi gördüğünüz an, zihninizin arkasında, para kazanmanın zaman aldığı anlamına gelir. Ne harika bir ders ve güzel tasarım.

Kum saati dövme


Carpe Diem Kum Saati

“Carpe Diem”, zamanın hayatımızla doğrudan nasıl etkileşim kurduğunu ifade eden bir ifadedir.

Kum saati dövme

Kum saati dövmesi (14)

Kum saati dövmesi (15)

Kum saati dövmesi (16)

Kum saati dövmesi (17)

Kum saati dövmesi (18)

Kum saati dövmesi (19)

 • Kum Saati Döşeme 80
 • Kum Saati Dövmesi 79
 • Kum Saati Dövme 81

Anlamı, herkes kendi yoluna gelen her fırsatı almak zorundadır. Fırsat kaybedilirken kayıp bir fırsat kurtarılamaz ve şikayette bulunmaz. Bu nedenle, yolumuza gelip elimizden gelenin en iyisini alsak onu almalıyız.

Bu dövme ilham kaynağıdır ve elemanları ellerde yapıldığında çok güzeldir.

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Kum saati dövme

Kum saati dövme


“Dünyayı Gör” ve Kum Saati

Bu dövme, üst odadaki gözle ve “Dünyayı Gör” ifadesiyle bir kum saatinden oluşur. Alt bölmede, dünyanın bir görüntüsü eklenir.

Bu klas dövme, insanların gözlerini ve zihinlerini açmaları ve dünyanın sahip olduğu birçok fırsatı ve girişimleri görmeleri gerektiği mesajını ortaya çıkarmak için kullanılır. Onlar umutsuz olan birçok insan ama eğer dünyaya keskin bir şekilde baktılarsa, hayatlarını değiştirecek fırsatları tespit ederlerdi.

Kum saati dövme


Kafatası Kum Saati

Bu ölüm simgeleyen başka bir dövme. Kolyeyi bırakarak zamanı ölçmek için kullanılan kumlar bittiğinde, ölüm kaçınılmaz hale gelir. Hayatta belli bir zamanda ölümün gerçekleşeceğini ve bu nedenle hazırlanmanın çok önemli olduğunu daima bilmek önemlidir.

Herhangi bir şansınız olmadığı zaman gelmeden önce bir fırsatınız olduğunda en iyisini yapmak.

Kum saati dövmesi (7)

Kum saati dövmesi (8)

Kum saati dövmesi (9)

Kum saati dövmesi (10)

Kum saati dövmesi (11)

Kum saati dövmesi (12)

Kum saati dövmesi (13)


Kalp kum saati

Bu tür dövme, mavi kanatlı bir kum saatinden oluşur ve esas olarak kalbin bir şekline sahiptir ve kişinin ismine sahip olabilir. Normalde göğüste dövülür ve özellikle bayanlar üzerinde çok güzel gözükür.

İş ortaklarını sevenleri tarafından zamanın uçtuğunu hatırlatmak için kullanıldığından ve çok geç olmadan zaman geçirdiklerinde onları sevmesi gerektiğinden semboliktir. Çoğu zaman insanlar uzun zamandır partnerleri için en iyisini vermedikleri için pişmanlık duyuyorlar, ancak bu dövme bir hatırlatma görevi görüyor.

Kum saati dövme


“Hiçbir şey Statik” Kum Saati

Bu ifade, her şeyin değiştiğini ve her şeyin değiştiğini göstermek için bir saat camı ile kullanılır, zaman da aşağı doğru ilerler. Bu nedenle, bazı şeyler değiştikçe değişmek önemlidir, böylece artık ilerlemişken geriye kalan ya da geride kalanları bulmamanız gerekir.

Yine, bu güçlü bir mesajla dövmeyi motive ediyor.

Kum saati dövmesi (1)

Kum saati dövmesi (2)

Kum saati dövmesi (3)

Kum saati dövmesi (5)

Kum saati dövmesi (6)

Yukarıda belirtilen tasarımlar, daha birçok dövmenin sadece bir parçası. Bu nedenle, vücudunuzda bir tane bulunmasını tercih ederseniz, bunun hakkında kapsamlı bir araştırma yapın. Anlamını anlamak önemlidir, böylece sadece baştan tasarladığınız mesajı çıkarırsınız.

Kum saati dövme

Aksi takdirde, kum saati dövmelerinde, yaşamda motive edici ve insan yaşamında olumlu bir değişikliğe neden olabilecek güçlü bir anlamı olan dövmelerden biri dikkat çekiyor. Sadece onlara değer katan şeylerin herkese açığa vurulması iyi bir şeydir ve bu tür dövme teknikleri bu konuda en iyi şekilde çalışabilir.

Kum Saati Dövmesi 70

Kaynak

Kum Saati Dövme 71

Kaynak

Kum Saati Dövme 72

Kaynak

Kum Saati Dövme 73

Kaynak

Kum Saati Dövmesi 74

Kaynak

Kum Saati Dövmesi 75

Kaynak

 • Kum Saati Dövmesi 77
 • Kum Saati Dövme 76
 • Kum Saati Dövme 78

/

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 8 = 13

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: