75+ Muhteşem Tavuskuşu Tüyü Dövme Tasarımları ve Anlamları – Mükemmellik Sanatı (2018)

tüy dövme

Tüy dövmesi çok popüler bir dövme türüdür. Birçok insan tarafından, özellikle Kızılderili kökenli veya mirasa sahip olanlar tarafından aranır. Bu dövmeye sahip olmak, manevi tarafına bağlı olduğu anlamına gelir.

Bir kartal tüyünün dövmesi, kullanıcının cesur ve cesur bir insan olduğu anlamına gelir. Hıristiyan toplumlar da tüylere anlam katıyorlar.

Tüy Dövme 56

Kaynak

tüy dövme

tüy dövme

tüy dövme (1)

 • Tüy Dövme 75
 • Tüy Dövme 77
 • Tüy Dövme 76

Bu dövmelere sahip olan Hıristiyanların bu tüylere sahip olma olasılığı daha yüksektir. Bu tüylerin her biri umut, sadaka ve inanç anlamına gelir. Eski Mısır toplumları da tüy dövmeleri takıyordu. Onlara göre, dövmeler gök tanrıları ile bir bağlantı gösterdi.

Tüy dövme

Tüy dövme

Tüy dövme

Tüy dövme

Tüy dövme

Dövmenin rengi de anlam taşıyor.

 • Beyaz tüyün dövmesi, kişinin yeni ruhani bir başlangıç ​​yaptığını gösterir. Aynı zamanda masumiyeti de temsil eder.
 • Kırmızı tüy dövmesi, sevgiyi ve tutkuyu sembolize eder.
 • Sarı ve turuncu tüyler, kullanıcının akıllı bir insan olduğunu sembolize eder.

tüy tattoo_-5

Genel olarak, dövme gerçek, saflık, özgürlük, maneviyat, uçuş ve hafiflik anlamına gelir. Aynı zamanda cesaret, umut ve umut anlamına da gelir.

tüy dövme

tüy dövme

tüy dövme

tüy dövme

Tüy dövme yerleştirilmesi

Tüy dövmeleri vücuttaki çeşitli bölgelere yerleştirilebilir. Bu alanlardan biri ayaktadır. Dövme ayağın üst kısmında çizilebilir. Tüy, ayak parmaklarının tabanına neredeyse ulaşana kadar ayağın uzunluğu boyunca uzanabilir.

Bu tasarım türünde dövme orta büyüklüktedir.

Tüy dövme

Tüy dövme

Tüy dövme

Tüy dövme

Tüy dövme

Bu dövmenin yapılabileceği bir başka alan ön koldadır. Ön kolun üstünde veya altında olabilir.

tüy tattoo_-4

Tüy Dövme 57

Kaynak

Tüy Dövme 58

Kaynak

Dövme klavikula altında da çizilebilir. Bu, bayanlar için en çok erkekler için geçerli olan zevkli bir yerleşim fikri. Bu bölümde, dövme orta boy veya küçük boyutlu olabilir. Tüy dövmesi sırtın bir tarafına da çizilebilir.

Tüy dövme

Tüy dövme

Tüy dövme

Tüy dövme

Tüy dövme

Tüy Dövme 59

Kaynak

 • Tüy Dövme 72
 • Tüy Dövme 73
 • Tüy Dövme 74

Sırtın tabanından omuz bıçağının üst kısmına uzanacak şekilde büyük bir parça çizilebilir. Böyle bir tüy dövmesi, içinde çok fazla ayrıntıya ve harekete sahip olmak zorundadır. Bu dövme türü çok yönlüdür.

Böylece, karın bir tarafında da çizilebilir. Dövme belden göğüs tabanına kadar uzanabilir.

tüy dövme

tüy dövme

tüy dövme

tüy dövme

tüy dövme

tüy dövme

tüy dövme

tüy dövme

tüy dövme

tüy dövme

Tüy dövme için bir başka çok popüler yerleştirme yeri üst koldur. Bu bir unisex yerleşim noktasıdır. Tüy, omuzun üst kısmından, üst koldan aşağıya doğru uzanabilir ve dirseğin ucuna kadar uzanabilir.

Tüy dövme

Tüy dövme

Tüy dövme

Tüy dövme

Tüy dövme

Tüy dövmesi de uyluğa çekilebilir. Bazı insanlar da kulaklarının arkasındaki tüy dövmesini çizer. Bu noktada, dövme genellikle çok küçüktür. Bu yerleştirme noktalarında çeşitli dövmeler yapılabilir. Bu tipler hakkında daha fazla bilgi için okuyun.

tüy tattoo_-3

Tüy Dövme 60

Kaynak

Tüy Dövme 61

Kaynak


Tüy dövmelerinin çeşitleri

 • Kızılderili tipi tüy dövmeleri

Geçmişin Yerli Amerikan toplumları tüylere çok özel anlamlar kazandırdı. Böylece, tüyleri gümrüklerinde, inançlarında ve gardıroplarında büyük ölçüde yer aldı. Tüylerden yapılmış başörtüsü takıyorlardı ve hatta içinde tüylü kolluklar giyiyorlardı.

Bu gardırop parçaları dövmelere uyarlandı. Böylece tüy dövmelerinden biri de Yerli Amerikan tüy dövmeleridir. Genellikle üst kol veya ayak üzerinde çizilirler.

tüy tattoo_-2

Tüy Dövme 62

Kaynak

Tüy Dövme 63

Kaynak

 • Tüy Dövme 69
 • Tüy Dövme 70
 • Tüy Dövme 71

Bir kol bandı veya bilekliğe bağlanmış gerçekçi bir tüy içerirler. Bu dövme türünde siyah ve gri renkte geniş alanlar bulunurken, diğerlerinde de renk var. Renkler genellikle canlı kırmızı ve turuncu renktedir. Zekayı simgeliyorlar.

Kızılderili tipi tüy dövmesi genellikle Yerli Amerika'da miras veya kökleri olan insanlar tarafından giyilir. Bu dövmeler unisex. Hem erkekler hem de bayanlar tarafından giyilebilirler.

tüy dövme

tüy dövme

tüy dövme

tüy dövme

 • Minyatür tüy dövmeleri

Bu dövmeler genellikle küçüktür. Dövmelerin açıklayıcı ya da realizm stillerinde çizilirler. Tüy dövmelerinin minyatür tipi, kulak arkası, bilekte veya ayak bileğinin arkası gibi küçük alanlarda çekilir. Genellikle siyah ve gri sanatta çizilirler.

Üstelik, bireysel tüyler olabilirler ya da tüyleri ya da onları tutan bir bilekliği bağlayan bir ipe sahip olabilirler. Minyatür tüy dövmeleri genellikle bayanlar ve kızlar tarafından giyilir. Küçük bedenleri kadınsı bir doğaya sahiptir ve erkekler için geçerli değildir.

tüy tattoo_-1

 • Yeni okul tüyü dövmeleri

Bu renk seven insanlar için tüy dövme türüdür. Yeni okul tüyü dövmeleri büyük ve rengiyle dolu. Dövme sanatçısı çoğunlukla birincil renklere sahip bir renk paleti kullanır. Bu, canlı olabileceği ve sanatta kalabilmeleri için böyledir.

Ayrıca, tüy tellerinin dokusunu doldurmak için ve aynı zamanda çizgi çalışması için renk kullanılır. Sonuç tüy yumruğunuzda bir renk kutlamasıdır.

tüy dövme

Tüy dövmelerinin yeni okul türleri de dövmede bazı kelimeler içerebilir. Bunlar gazete kağıdı gibi ilginç yazı tipleri kullanılarak çizilir. Kelimeler genellikle siyah ve koyu kahverengi gibi düz renklerle çizilir. Ayrıca tüy dövmelerinin eğriliğini veya şeklini de takip ederler.

Bu dövme türü unisex. Bu, erkeklerin ve bayanların rahatça giyebileceği anlamına gelir. Yeni okul dövmeleri büyüktür ve vücudun geniş bölgelerini işgal eder. Böylece, bunlar tercihen önkolda, sırtta veya göğüste yapılır. Eğer rengi seviyorsanız, bu tüy dövme türü en iyi seçenektir.

tüy dövme

tüy dövme

tüy dövme

 • Soyut sanat tüy dövme

Pablo Picasso gibi dahice sanatçılardan esinlenen bu tüy dövmesi, İtalyan ustasının icat ettiği kübizm tarzına benzer bir yapıya ve renklere sahiptir. Tüy, vücudunun ve ipliklerinin geometrik şekillere bölüneceği şekilde çizilir.

Bu şekiller sonunda bir tüy oluşturacak şekilde yerleştirilir.

tüy dövme

Çizgi çalışması da katı renklerde yapılır. Bu renkler tüy dövmesinin soyut doğasını yaratmaya yardımcı olur. Canlı renkler, geometrik şekilleri doldurmak için kullanılır ve dövme ömrünü uzatır. Bu dövme türü hem erkekler hem de bayanlar için uygundur.

Dahası, orta büyüklükte veya büyüktür. Soyut tüylü dövmeler, sanatı seven ve tüy dövme haline getirilmesini isteyen insanlar için harika bir fikirdir.

Tüy Dövme 64

Kaynak

Tüy Dövme 65

Kaynak

 • Tüy Dövme 66
 • Tüy Dövme 67
 • Tüy Dövme 68

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

48 − = 38

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: