Fantastické Foo Dog Tetovanie Nápady – bytost bohaté na symbolický význam

foo dog tattoo1

zdroj

Keď sa prvýkrát stretnete s tetovaním foo dog, možno si myslíte, že to nevyzerá ako pes vôbec. Nuž, to je preto, že foo pes je mýtické predstavenie leva skôr ako pes.

Tieto obrazy vo forme soch sa predpokladajú, že vznikli v Indii v 3. storočí predtým, ako sa pomaly dostali do Číny a potom do iných ázijských krajín.

Tieto sochy boli použité na ochranu chrámov buddhov a šintoistov, ako aj ďalších dôležitých budov a dokonca bohatých rezidencií.

Foo Dog Tattoo

zdroj

Foo dog alebo fu dog (tiež niekedy známy ako čínsky opatrovateľský pes) sa zvyčajne objavuje na pároch mužov a žien, s jednou sochou na každej strane vchodu.

Muž sa objaví na pravej strane s tlapou na vyšívanej gule (ktorá reprezentuje nadvládu nad svetom) a žena sa objaví na ľavej strane s mláďaťom (na chrbte) pod labkou. Často mužská socha má otvorené ústa, zatiaľ čo ženské ústa sú uzavreté.

Toto predstavuje vyslovenie slova "om", čo je posvätné slovo v indických náboženstvách a mantra v budhizme. Japonci definujú toto odlišne, keď veria, že muž vdychuje, zatiaľ čo žena vydychuje - predstavuje kruh života.

Foo Dog Tattoo 56

zdroj

Význam Foo Dog Tetovanie

Foo pes je stvorenie, ktoré je bohaté na históriu a symboliku a počas stáročí sa niekoľko odlišných významov stalo spájaných s foo psom, ktorý si mnohí muži (a niektoré ženy) teraz vyberajú ako tetovanie. Niektoré z týchto významov sú:

 • Foo Dog Tattoo 75
 • Foo Dog Tattoo 76
 • Foo Dog Tattoo 77
foo dog tattoo2

zdroj

Foo Dog Tattoo 57

zdroj

prežitie 

Lev, na ktorom je foo pes založený, je silným symbolom pre dominanciu i prežitie. Mnohokrát ich vidia v agresívnych pózách v tetovaní, ukazujú svoju silu a vôľu prežiť proti všetkým šanciam.

foo dog tattoo3

zdroj

foo dog tattoo4

zdroj

foo dog tattoo5

zdroj

foo dog tattoo6

zdroj

ochrana 

Pes foo bol používaný mimo budov ako symbol ochrany a opatrovníctva, odvracia zlé duchov a iné nežiadúce. Mnohí si vybrali toto tetovanie s touto symbolikou na mysli, buď aby ich chránili, alebo aby preukázali svoje postavenie ochrancu alebo strážcu vo svojom každodennom živote.

foo dog tattoo10

zdroj

foo dog tattoo9

zdroj

foo dog tattoo8

zdroj

foo dog tattoo7

zdroj

zostatok

Foo pes je najčastejšie videný na pároch mužov a žien, ktoré reprezentujú yin a jang, ktoré v čínskej filozofii predstavujú rovnováhu a prepojenosť všetkých vecí.

Toto tetovanie môže byť vybrané s týmto významom na mysli, aby pripomenul človeku, ako je všetko, bez ohľadu na to, ako je protikladné, spojené a nevyhnutné pre rovnováhu.

foo dog tattoo15

zdroj

foo dog tattoo14

zdroj

foo dog tattoo13

zdroj

foo dog tattoo12

zdroj

Prosperita a úspech

Kvôli svojej dominantnej postave a intenzívnej mytickej sile sa foo pes tiež stal príkladom úspechu a prosperity.

foo dog tattoo20

zdroj

foo dog tattoo11

zdroj

foo dog tattoo19

zdroj

foo dog tattoo18

zdroj

odvaha

Predovšetkým je foo pes považovaný za neohrozený, ochotný bojovať proti nepriateľovi, ktorý hrozí. Toto tetovanie môže pripomínať niekomu ťažkú ​​udalosť, ktorú prekonali, alebo im pripomenul, že úspech prechádza odvahou a odhodlaním.

foo dog tattoo17

zdroj

foo dog tattoo16

zdroj

foo dog tattoo21

zdroj

Foo Dog Tattoo 58

zdroj

Hľadanie správneho umiestnenia

Tento tetovací dizajn zvyčajne vyzerá najlepšie vo väčšom meradle, takže väčšina ľudí si vyberie oblasti, ako je ich chrbát, hrudník, vonkajšie stehná alebo ramená pre svoje tetovanie. Máte viac priestoru na prácu s umelcom ísť do detailov a pridať rozmer k vášmu kusu.

 • Foo Dog Tattoo 73
 • Foo Dog Tattoo 72
 • Foo Dog Tattoo 74
Foo Dog Tattoo

zdroj

Foo Dog Tattoo 59

zdroj

Foo Dog Tattoo 60

zdroj

To sú najčastejšie oblasti, ale môžete si vybrať akúkoľvek pozíciu, ktorá vyhovuje vášmu životnému štýlu alebo má významný význam; čo sa týka foo psa nad tvojím srdcom, aby vás ochránil pred zlomeninou srdca?

foo dog tattoo22

zdroj

foo dog tattoo23

zdroj

foo dog tattoo24

zdroj

foo dog tattoo25

zdroj

Foo psi sa často používajú ako predmety v japonskom klasickom štýle, ktoré urobili populárni gangstri Yakuza. Kozmetika sa skladá z tetovania, ktoré pokrýva celé telo s výnimkou tváre, krku, rúk, nôh a tenkého pásu na prsiach.

Je to proces, ktorý vyžaduje viacnásobné schôdzky a môže byť dosť drahý - rezervovaný pre tvrdých tetovanie hľadajúcich!

foo dog tattoo26

zdroj

foo dog tattoo27

zdroj

foo dog tattoo28

zdroj

foo dog tattoo29

zdroj

Foo Dog Colours

Tradičné sochy boli tradične vyrobené z kameňa, ale najskoršie vykreslené zobrazenia mýtických bytostí "ich ukazujú ako červené s fialovými bodkami a brilantnými rubínovo sfarbenými očami.

Foo Dog Tattoo

zdroj

Foo Dog Tattoo 61

zdroj

Červené a fialové sú kontrastné farby a táto téma pokračuje dnes s tetovaním umelcov pomocou dynamických kombinácií farieb, aby tieto bytosti živé na koži; mysli modrú a žltú alebo červenú a zelenú.

Často bude tetovanie napustené čierne a sivé s tieňovaním a oči alebo ústa budú žiarivo sfarbené.

foo dog tattoo30

zdroj

foo dog tattoo32

zdroj

Foo Dog Tattoo 62

zdroj

Čo môžete kombinovať s tetovaním Foo Dog

Mnohí ľudia, ktorí si vyberú foo psa, chcú skombinovať tento kus s inými podobnými témami v asijskom štýle.

Niekoľko bežných obrázkov sú draci, koi a bambus, ktoré sú všetkými symbolmi šťastia, ako aj vtáky, hadi, samuraj, buddhovia a japonské božstvá s pozadím, ktoré zahŕňajú vlny, veterné mlyny alebo mraky.

Kvety, ako sú čerešňové kvety, lotosy a pivonky, môžu byť tiež použité spolu s foo psom.

 • Foo Dog Tattoo 71
 • Foo Dog Tattoo 69
 • Foo Dog Tattoo 70
foo dog tattoo31

zdroj

foo dog tattoo33

zdroj

foo dog tattoo34

zdroj

foo dog tattoo35

zdroj

Rozlišujúci vzhľad foo psov je založený na jeho pôvode. Vyobrazenia čínskeho lva psov boli ovplyvnené lvími kožušinami a kreslenými obrazmi levov, ktoré pochádzali z krajín, kde leva existovala (napríklad India) a bola považovaná za totem sily.

Keďže tento obraz bol prenesený pozdĺž slávnej Silkroad, postupne sa zmenil, priblížil sa ako svalnatý a divoký foo pes, ktorý dnes poznáme.

foo dog tattoo36

zdroj

foo dog tattoo37

zdroj

foo dog tattoo38

zdroj

foo dog tattoo39

zdroj

foo dog tattoo40

zdroj

Pretože lev je všeobecne považovaný za mužskú postavu a pretože foo pes je často navrhnutý tak, aby bol dosť zúfalý, s tetovacími dizajnmi, ktoré niekedy zahŕňajú ostré pazúry, odhalené zuby a krv, toto tetovanie vyberá viac mužov ako žien, verzie môžu robiť umelecké diela pre dievčatá.

Foo Dog Tattoo

zdroj

Foo Dog Tattoo 64

zdroj

Foo Dog Tattoo 65

zdroj

Foo Dog Tattoo 63

zdroj

Výberom foo psa ako predmetu vášho tetovania si vyberiete symbol, o ktorom sa predpokladá, že prináša šťastie, prosperitu a úspech a súčasne poskytuje ochranu a odvracia zlých duchov.

foo dog tattoo41

zdroj

foo dog tattoo42

zdroj

foo dog tattoo43

zdroj

foo dog tattoo44

zdroj

foo dog tattoo45

zdroj

Foo pes tetovanie nemusí byť pre každého, ale oni robia vynikajúce tetovanie subjektu kvôli ich histórii, symboliku a intenzívnej farby, ktorú umelci používajú, aby im vyniknúť.

Môžete si vybrať, či ich použijete v rukáve spolu s iným ázijským umeniam alebo ako samostatné tetovanie, ale či tak, toto mýtické stvorenie bude určite vyzerať úžasne!

foo dog tattoo46

zdroj

foo dog tattoo47

zdroj

foo dog tattoo48

zdroj

foo dog tattoo49

zdroj

foo dog tattoo50

zdroj

Foo Dog Tattoo

zdroj

 • Foo Dog Tattoo 68
 • Foo Dog Tattoo 67
 • Foo Dog Tattoo 66

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

89 − 81 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: