Bir Dövme Sanatçısı Nasıl İpucu?

Dövme sanatçıları, müşterinin cildinde bir tasarım oluşturmak için sanatsal ve yaratıcı becerileri kullanır ve mürekkep ve iğne yoluyla kendini ifade etme konusunda onlara yardımcı olur. Bir stüdyo için bağımsız olabilir ya da çalışabilirler, ancak çoğunluğu daha deneyimli bir sanatçı tarafından acemi olarak başlar ve becerilerini geliştirirler.

Dövmeciler genellikle, insanlarla yakın çalışma ve yaratıcı yeteneklerini keşfetme ve geliştirme isteğinin yanı sıra, dövme için bir sevgiyi de sergilerler. Uzman bir dövme sanatçısı olmak için takip etmeniz gereken bir devlet protokolü yoktur, ancak sertifikasyon veya lisans, işinizin güvenli uygulama ve sağlık standartlarına uygun olduğunu garanti eder ve aynı zamanda yetenekli ve yetenekli bir teknisyen olduğunuzu onaylar.

Dövme sanatçıları genellikle tasarım kitaplarına ve gerekli tüm ekipmanlara ve hazırlık alanlarına sahip bir dövme salonunda çalışırlar. Mürekkep kalemleri her kullanımdan sonra düzenli olarak uygun şekilde sterilize edilmelidir. Bir dizi cilt tipi üzerinde farklı etkiler yaratmak için çeşitli mürekkepler kullanılır. Dövme stüdyoları yerel meclise kayıtlı olmalı ve gerekli tüm kural ve düzenlemelere uymalıdır.

Bir Dövme Sanatçısı İpucu Ne Kadar
Bir Dövme Sanatçısı İpucu Ne Kadar

Görevler Sorumluluklar

 1. Dekoratif veya dekoratif tasarım oluşturmak için cilde silinmez toksik olmayan mürekkep enjekte eden iğneli bir elektronik alet kullanarak müşterinin cildini iğnelemek. Dövmeci ayrıca dövmenin yapılacağı alanı tıraş ve yıkamak zorunda kalabilir.
 2. Çizgiyi işaretlemek için kömür kaplamalı şablona basmak, tasarımları çizmek veya tasarımın çizim kalıplarını müşterinin cildine yerleştirmek.
 3. İğneleri mürekkep çözeltisine daldırıp kalıcı pigment enjekte etmek için cilde bastırmak.
 4. Bölgeye steril pansuman uygulanması.
 5. Buharla ısıtılmış bir dolapta iğnelerin sterilize edilmesi.
 6. İğneli elektrikli aletin, pense ve tornavida gibi el aletleri yardımıyla onarılması ve ayarlanması.
 7. Formüle göre, toksik olmayan pigmentli mürekkebi karıştırın.
 8. Orijinal fikir ve tasarımların kağıda dökülmesi, tasarımların bir asetat kağıdına yansıtılması ve bir bıçak veya kalem kullanılarak bir şablon veya desen oluşturmak için tasarımın kesilmesi.
 9. Çevreyi temizleme ve güvenlik standartlarını koruma.
 10. Tüm çalışma alanının sağlanması, HIV, hepatit ve diğer bulaşıcı virüsler gibi kan yoluyla bulaşan hastalıkların önlenmesi için iyice sterilize edilir.
 11. Müşterilere incelemek için işlerinin bir portföyünü sunar.
 12. Müşterileri ihtiyaçlarını ve özel gereksinimlerini tartışmak için buluşturun.
 13. Ismarlama veya önceden yapılmış tasarımların müşterinin cildine uygulanması
 14. Mevcut güvenlik ve sağlık prosedürleri ile güncel kalmak.

Eğitim Gereksinimleri

Tipik olarak, dövme sanatçıları bir eğitim programını tamamladıktan sonra lisans alırlar ve vücut sanatını uygulama ya da tasarlama konusundaki kişisel yaratıcı kapasitelerini değil, resmi olarak kurulmuş güvenlik ve sağlık protokollerini doğru bir şekilde anlama ve izleme yeteneklerini kanıtlayan bir sınavı geçerler. Federal sertifika ve lisans gereksinimleri farklı olabilir. Bazı devletler ulusal mevzuattan yoksundur ve kurallar şehir ya da eyalet hükümetinin kontrolü altındadır. Genel olarak, dövmeciler en az 18 yaşında olmalıdır. Sertifikalı veya lisanslı dövme uzmanlarının izinlerini her iki yılda bir yenilemeleri gerekebilir.

Sertifika veya Lisans Gereksinimleri

Lisanslama veya sertifikalandırma standartları, bir dövme uzmanının, iyi bilinen bir alan uzmanının rehberliği ve gözetimi altında belirli bir eğitim süresini veya çıraklık eğitimini tamamlaması için görevlendirebilir. Örneğin Oregon, onaylanmış bir sanatçıya göre en az 360 eğitim saatinin yanı sıra 50 dövmeyi tamamlaması için lisans sahiplerine ihtiyaç duyuyor. Bu en az 1 ila 2 yıl sürebilir. Bazı eyaletlerde, yeni başlayanların bir uygulamayı tamamlayıp küçük bir ücret ödeyerek kazanabileceğiniz farklı bir çıraklık iznine veya lisansına sahip olmaları gerekir.

Bir devlet kontrolü veya lisans için yapılan bazı başvurular, bir arka plan kontrolünü tamamlamak için parmak izi, fotoğraf ve kişisel geçmiş gerektirebilir. Eğitim kanıtı da gerekebilir. Devlet lisanslı bir dövme uzmanının yaratıcılığını düzenlemese de, bir dövme stüdyosu müşterisi bunu önemli bir faktör olarak görebilir.

Dövme sanatçılar için akademik nitelikler kesinlikle isteğe bağlıdır. Müşterilerin tasarım veya sanatta dereceniz hakkında bilgi sorma olasılığı yoktur. Bununla birlikte, mürekkeple oynama sanatının mükemmelleştirilmesi ve sanatın vücut üzerinde çizim yapılması çok önemlidir. Teknik ve sanatsal becerilerdeki ustalık, müşteriye estetik açıdan hoş ve ustaca uygulanan bir dövme almasını sağlar.

Çıraklık

Dövmeciler, Profesyonel Dövmeciler İttifakı (APT) uyarınca bir çıraklığa kaydolmalıdır. APT, çıraklık eğitiminin, en az üç yıl sürmesi için, dövme sanatçısının araçları kullanma sanatını öğrenmesini ve diğer sterilizasyon tekniklerini tamamlamasını önermektedir. APT, serbest çıraklıkların nadir olduğunu belirtir.

Yetenek gerekli

 1. Sanatsal yetenek ve yaratıcılık
 2. Dövme ve dövmeler hakkında kapsamlı bilgi
 3. Müşteri destek becerileri
 4. Sabit bir el
 5. Özveri ve sabır
 6. Mükemmel kişilerarası becerileri
 7. Empatik bir doğa ve müşterilerin fikirlerini gerçek tasarımlara dönüştürme yeteneği.
 8. Detaylara özel önem.
 9. Müşterilerin fikirlerine ve isteklerine saygısız davranmak
 10. Farklı kültürler için bir aşk.
 11. Yeni ayrıntıları ekleyerek müşterinin mevcut fikrini geliştirme becerisi.

Gerekli Nitelikler ve Deneyim

 1. 18 yaşında veya daha büyük olmalı
 2. Belgelendirme / lisans kazanmak için çıraklık veya eğitim programını tamamlamış olmalı
 3. Yaratıcılık için bir yetenek olmalı
 4. Güzel ve anlayışlı bir kişilik
 5. Daha fazla deneyim, daha iyi. Bir stajyer olarak pozisyonu güvence altına almak için, potansiyel bir işveren yaratıcı yeteneğinizin, portföyünüzün ve geçmişinizin kanıtlarını görmek ister. Logo, grafik romanı veya diğer tasarım türlerindeki herhangi bir deneyim, ek bir bonus olarak sayılır.

Maaş Diğer Faydalar

Bir dövme sanatçısının kazançları, aldıkları müşteri sayısı, stüdyolarının itibarı ve kişisel deneyimleri gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Profesyonel ve deneyimli bir stüdyo, Simply Hired'e göre yılda ortalama 32.000 $ maaş kazanmayı bekleyebilir. Maaş, coğrafyaya göre değişecektir. Örneğin, Boston'daki bir dövmeci, gerçekte yıllık bazda 55.000 dolarlık bir maaş kazanıyor.

Çalışma saatleri

Bir dövme sanatçısı olarak, haftada yaklaşık 30 saat çalışmayı bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, bir dizi dövme sanatçısı Cumartesi günlerini en yoğun günlerinde buluyor. Bu meslekte, temelde standart saatler çalışacaksınız, ancak süreç çok fazla vergi verdiğinden ve uzun ve uzun sürelere odaklanmanız gerektiğinden, performansınızın daha iyi olmasını sağlamak için daha küçük bloklara bölünmüş olacaktır. herhangi bir zamanda düşmek. Çalışma saatleri genellikle 9 ila 6 veya belirli günlerde daha uzundur ve 6 günlük bir hafta oldukça yaygındır.

Her seans 1 ila 3 saat arasında sürer ve eldeki göreve bağlıdır. Dövmeler kalıcı olduğu için, bir seansın mükemmel bir şekilde yapılması için yoğun bir konsantrasyon ve özveri gerektirir. Bir dövmecinin işi zorludur, ancak tüm zorlu çalışmalarda başarı ve yaratıcılık artmaktadır. Günümüzde dövme sanatçılarının büyük çoğunluğu erkeklerdir, ancak her geçen gün artan sayıda kadın sektöre katılıyor.

Bir dövme sanatçısı ne kadar bahşiş vermelisiniz?

Birçok kişi, bir dövme sanatçısını bahşedene alışkın olduğunun farkında değildir. Bu konu gerçekten reklam verilemediğinden ya da konuşulmadığından tamamen anlaşılabilir bir durumdur ve maalesef birçok dövme uzmanı, müşterilerini dövme ettikten sonra bir jeton ipucu almadan gitmektedir. Yani, yakında yeni bir dövme yapmayı planlıyorsanız, iyi bir iş çıkarmaları ve güzel olmaları koşuluyla, dövme sanatçınızı iyi bir ipucu ile ödüllendirmeyi unutmayın. Ekstra paran yoksa, dövmeciye anlattığından emin ol. Dövme sanatçıları, özellikle bir başkası için çalışanlar, garsonlar gibidir, yani faturalarını ödemek için ipuçlarına güvenirler.

Bir dövme sanatçısının sadece dövme için ödediğiniz bedelin bir yüzdesi olduğunu unutmayın. Dövme sanatçısını bahşiş vermenin doğru miktarını merak ediyorsanız, başparmak kuralının onları% 10 ile% 20 arasında bir yere ulaştırmak olduğunu unutmayın. Elbette, doğru yüzdeye karar vermek size kalmış, ki bu genellikle yaptıkları işin kalitesine bağlı olacaktır. Sanatın övgüye değer olduğunu ve aynı zamanda güler yüzlü ve destekleyici bir müşteri hizmetleri personeli ile karşılaştığınızı görürseniz,% 20'ye daha yakın bir yere gitmelisiniz.

Bununla birlikte, dövmenin mükemmel olduğunu, ancak müşteri hizmetinin uygun olmadığını düşünüyorsanız, devam edip% 10'a yaklaşabilirsiniz. Ve korkunç bir kavgaya girmediğiniz veya dövmenizin tamamen mahvolmadığı sürece, bu miktarın ne kadar küçük olabileceğine bakılmaksızın sanatçı için bir şey bırakma noktasına gelin. Ayrıca, dövmenizin ne kadar az çizdiği ya da ne kadar küçük olursa olsun, sanatçıyı yine de ihmal etmelisiniz.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

69 − = 59

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: