Bir Dövme Sanatçısı Maaş: Can Mürekkep = $?

Herhangi bir kariyer yolunu seçmek her zaman bir kumar gibidir, ancak belirli işler genellikle diğerlerinden daha büyük maaş çekleriyle gelir. Bu şişman maaşlı işler de genellikle pahalı ve uzun bir eğitimde büyük bir yatırımı içerir. Her zaman değil, ama elbette, “keşfedilecek” ve bir gecede rock yıldızları ya da bir gazilyon dolar için sattığı bir web sitesiyle gelen adam olan birkaç şanslı var.

Ve sonra, görsel sihir yaratmak için bir armağan olan hayali ruhlar olan sanatçılarınız var. Ortamınız ister boya, ister kil, ister iğne ve mürekkep olsun, sanatınız için olan tutkunuzu, ödediğiniz bir kariyere dönüştürmek, çok fazla özveri ve çalışmayı taahhüt eden bir şeydir. Bir dövme sanatçısı olarak ne kadar para kazanabileceğinizi bir çok farklı faktöre bağlıdır, ancak herhangi bir dövme sanatçısının başarısı için geçerli olan sabit bir şeydir.

dövme sanatçısı maaşı

Peki, bir dövme sanatçısı ne kadar para kazanabilir?

Peki, ne kadar istiyorsun? kutu Bir dövme sanatçısı mı, yoksa ortalama dövme sanatçısı ne kadar kazanıyor? Elbette, bir dövme sanatçısının maaşında çok çeşitli olası sıfırlar var. Paul Booth, Brandon Bond veya Kat Von D gibi efsane ünlü dövmecilerden bazılarının becerilerine eşit olacak kadar iyi olabileceğinizi düşünüyorsanız, müşterilerinizi şarj etmeyi dört gözle bekleyebilirsiniz. saatte 500 dolar kadar yetenekleriniz için.

Mürekkep sanatı diğer mesleklere çok benziyor, daha iyi bilinen ve kurulmuş olmanın sizin alanınızda olmasından dolayı, hizmetleriniz için ne kadar ücret ödeyebilirsiniz. Ve vücut sanatının şimdiki popülaritesi ve fantezi endüstrisinden gelen potansiyel nakit akışıyla, gökyüzü ufuksuz, bir sürü yetenek, şans ve bazı gerçekten iyi bağlantıları olan biri için söyleyecek kadar sonsuzdur.

Ama gerçek dünyada “Ortalama Joe” müşterileriyle…

Her dövme sanatçısı kendi reality TV şovuna sahip olmayacak ve çoğu dövme sanatçısı muhtemelen zengin ve ünlü birisini mürekkeple dolduramayacak. Bu yüzden hiç kimsenin büyük hayal kurmamasına rağmen, bir dövme sanatçısı olarak ne kadar para kazanabileceğine dair daha gerçekçi bir fikir edinmek istiyorsanız, bugün bir dövme müşterisine verilen ortalama saatlik ücret Saatte 150 dolar.

Ama bunun bir saatte 150 dolar aldığın anlamına geldiğini düşünmüyorum! Çoğu zaman, bir dövme sanatçısı bir stüdyoda bağımsız bir alt yüklenici olarak çalışır ve müşterinin aldığı ücret ne olursa olsun genellikle yaklaşık otuz ila kırk yüzde bir komisyon ücreti alır. Yani, tam olarak bir saat süren ve müşterinin 150 dolar ödediği bir parça için sanatçı 45 dolar alıyor 50 $ . Yine de, bu değişim değil, değil mi? Ancak, sorun şu ki, tüm gün boyunca sadece bir müşteriye sahip olabilirsiniz, ya da onları arka arkaya beklerken bekleyebilirsiniz.

Kendi stüdyonuza sahipseniz ve işletiyorsanız, 150 doların tümünü saklarsınız, değil mi? Bu çirkin kelime dışında, baş üstü. Ekipmanlarınız, alanınız, mürekkebiniz, eldivenleriniz, muhtelif malzemeleriniz, vergileriniz için ödeme yapmanız gerekiyor… Yine de, taşeronla karşılaştırıldığında biraz daha ileriye çıkabilir ve yaklaşık yüzde 60'ını temizleyebilirsiniz, bu yüzden saatte 90 dolar.

Alt satır nedir? Eşit Dolar İşaretleri Mürekkebi Olabilir mi?

Evet. Basitçe, bir dövme sanatçısı olarak yaşayabilirsiniz. Yeni başlayanlar genellikle bir süreliğine açlıktan ölürler, zanaat ustaları oluncaya kadar ücretsiz çırak olarak çalışmalıdırlar. Tattooartistsalary.com'a göre, bir yıl veya daha sonra eğitim ve bazı iyi sözlü referanslar sonrasında, yeni dövme sanatçıları, yılda 15.000 ile 23.000 dolar arasında bir komisyonda çalışan bir stüdyoda çalışmaktadır.

Deneyimli bir dövme sanatçısı için ortalama maaş, 19.000 $ - 28.000 $ 'dır. En popüler ve saygın dövme sanatçıları yılda 38.000 $' a kadar çıkmaktadır. Tabii ki, büyük şehirlerde kazanç kırsal kesimlerden daha yüksek olabilir ve yetenek ve beceri, maaşınızın bir dövme sanatçısı olarak ne kadar yükselebileceğinin en önemli belirleyici faktörleridir.

Potansiyel bir dövme sanatçısı için çok fazla potansiyel var. Daha fazla insan, sadece bisikletçileri ve rock'ları değil, profesyonellerden futbol annelerine, üniversite öğrencilerine dövme yapıyor. NBCNews.com, dövme endüstrisinin yılda 2 milyar dolardan fazla para kazandığını söylüyor, bu yüzden niçin payınızı alıp alamayacağınızı ve bir dövme sanatçısı olma hayalini takip edip etmediğinizi göremiyorsunuz?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: