Köklerinizi Boya Olabilecek 60 Ağaç Dövmesi

Ağaç güzel, görkemli, bilge, güçlü ve sadece etrafta harika. Vücudunuza yapıştırılmış bir ağaca sahip olmak, hayatı, sevgiyi ve köklerini de takdir ettiğinizi gösterir! Modele iltifat ettiğimizi düşündüğümüz en iyi ağaç dövmelerinden bazılarını kontrol ediyoruz. Bazı dövme ilham için bu resme göz atın.

Ağaçlar her zaman çeşitli kültürler için önemli olmuştur ve hayatın bir sembolü olan ağaç dövmeleri çok daha popüler hale gelmiştir. Bu güzel dövmeler, dövme başlangıcına kadar yüzyıllar öncesine dayanabilir ve yenilenme, yaşam ve gençleşme gibi çok çeşitli farklı şeyler anlamına gelebilecek inanılmaz derecede zengin bir sembol haline geldi. Ağaç dövmesi tasarımlarıyla kültürlenen anlamların çoğu, ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış gibi ağaçların yıl boyunca yaşadığı çeşitli aşamalarda olabilir. Ayrıca, kiraz ağacı, Avuç içi, Söğüt, Çam, Meşe ve diğerlerinin dövmesi için seçilen ağacın içinde bir sürü sembolizmin de bulunduğunu göreceksiniz. ağaç dövmesi. İşte size ilham veren 60 arka plan ve bunların ardında yatan anlamlar.

1. Pozitif Negatif Ağaç

Sven RayenSven Rayen tarafından

Bu dövmeyi nasıl dönüştürüyorsanız olun, ağacın köklerine ve dallarına odaklanıyor. Bu, geçmişte bilinmeyenleri keşfetme isteğiyle derin bir bağlantı anlamına gelebilir.

2. Turuncu Sonbahar Yaprakları

ağaç dövmeleri (51)

Canlı portakal yapraklarının bu güzel ağacı, sonbaharda açıkça bir meşe dövmesi. Meşe, her zaman soylu ve bilgeliğin anlamına sahip olarak görülmüştür.

3. Kiraz Ağacı Kadın

ağaç dövmeleri (52)

Bu nefes kesici dövme, kadın figürünün yorumlamada birçok farklı rol oynayabileceği için, farklı anlamlar taşıyabilirdi. Ancak, kesinlikle gençleşme ile ilgili bir şey olabilir.

4. Ölülerin Ağacı

ağaç dövmeleri (53)

Kafatasları ile çevrili bir ağaç sadece korkunç görünüyor, ancak ölüm ve yeniden doğuşun daha derin bir anlamını gösterebilir.

5. Elma Ağacında Başsız

ağaç dövmeleri (54)

Bunun Havva'da bir oyun olup olmadığı ve elmanın söylenmesi zor olsa da, ağacın içinde açıkça bir kadın figürü var ama başı tamamen kayıp.

6. Kiraz Çiçeği Severler

ağaç dövmeleri (55)

Çin'de, kiraz ağacı, kadınsı güzelliğin ve otoritenin yanı sıra aşkın bir sembolüdür. Bu güzel dövme sadece bu anlamı değil, aynı zamanda bu sevgililerin etrafında dönen birçok kelebek kadar eşsizdir.

7. Meşe Siyah Kuşları

ağaç dövmeleri (56)

Geleneksel olarak bir ağaç dövmesi içindeki çıplak dalları yaşlılığı temsil eder, ancak kuşlar özgürlük sembolüdür. Daha da geleneksel olarak, bu dövme ölü bir ağaç olarak kabul edilir ve sevilen birinin ölümünü hatırlamak veya hatırlamak için kullanılır.

8. Ağaca Tırmandım

ağaç dövmeleri (57)

“Dünyayı görmek için ağaca tırmandım…” sözleri, Sinematik Orkestranın Ev Yapması adlı bir şarkıdan geliyor.

9. Fotosentez

ağaç dövmeleri (58)

Ya bu dövme fotosentez sürecini tasvir ediyor ya da hayat ağacının bir varyasyonudur.

10. Aşk Ormanı

ağaç dövmeleri (59)

Çam ormanlarının bu dövmesi, senaryo üzerindeki isimleri göz önünde bulundurarak, aileyi temsil edebilir.

11. Çam

ağaç dövmeleri (60)

Bu sevimli küçük çam ağacı dövmesi bir geleneğin sembolü olabilir, ancak Yerli Amerikalılar dinginliğin bir sembolü olduklarına inandılar.

12. Aşk Ağacı

ağaç dövmeleri (1)

Pek çok ağaç bir güç sembolüdür ve kalp şeklini bu ağacın dallarına dahil etmek sevgide bir güç anlamına gelebilir.

13. Minik Ağaç

ağaç dövmeleri (2)

Bir ağacın çıplak dalları yaşlılığı sembolize ederken, bu küçük çıplak ağacın kendi başına bir anlamı olabilir.

14. Ormanda Ayı

ağaç dövmeleri (3)

Ayı ağacının ormanında kullanılması, yansıma dinginliğini simgeleyebilir, çünkü çam ağaçları, ayinin yansımasını yansıtırken, huzurun sembolleridir.

15. Yükselen Selvi

ağaç dövmeleri (4)

Selvi ağacı, kültüre bağlı olarak çeşitli anlamlara sahiptir, ancak yaygın bir dövme ve onu mükemmel bir dövme haline getiren bir koruma sembolü olarak görülür.

16. Minik Çam

ağaç dövmeleri (5)

Bu minik ağaç, bir selviye benzerken, aslında, gövdenin gösterdiği gövdenin üzerinde daha geniş olduğu için bir çam. Bu küçük çam ağacının yerleştirilmesi biraz garip, sembolizm hala huzurun.

Omurga üzerinde 17. çam ağacı

ağaç dövmeleri (6)

Omurga dövmeleri acıyor, birisinin çam ağacı gibi omurgalarında bir serpinti sembolü koyacağını ironik kılıyor.

18. Söğüt

ağaç dövmeleri (7)

Söğütün sembolizmi, şifanın ve özgürlüğün, onu dövme yaptırmak için mükemmel bir ağaç haline getirmesidir. Bu küçük söğütün yerleşimi harika ve ayak bileğinde harika görünüyor.

19. Çıplak Ağacı

ağaç dövmeleri (8)

Yapraksız bir ağaç sevilen birinin kaybını sembolize ederken, aynı zamanda kaybettiğiniz kişilerin anısına da bir sembol olabilir.

20. Mikro Çam

ağaç dövmeleri (9)

Mikro dövmeler var ve bu çamtaki detaylar inanılmaz. Huzurun sembolü bu kadar kompakt olmayı kim düşünebilirdi?

21. Radyant Hayat Ağacı

ağaç dövmeleri (10)

Bu hayat ağacı kesinlikle daha fazla sanatsal bir temsiliyettir, ancak yaşamın sürekli döngüsünün sembolizmi hala mevcuttur.

22. 2 Ağaçlar

ağaç dövmeleri (11)

Arkadaşların birbirleriyle eşleşmesi ya da bir araya gelmesi, bir şekilde dövmeler yapması yaygın bir durumdur, bu çeşitli çam ağacı dövmeleri huzur bulmayı sembolize edebilir, ama aynı zamanda bu arkadaşlara birliği sembolize ederler.

23. Kelt Söğüt

ağaç dövmeleri (12)

Bir başka yaşam ağacı temsili olan bu söğüt temsili, hem yaşam döngüsünün hem de iyileşmenin güçlü bir anlamına sahip olabilir. Altında Celtic knot çalışması, yaşamın sürekli doğasını ve hiç bitmeyen döngüyü önerir.

24. Güzel Çam

ağaç dövmeleri (13)

Çam ağaçları, kendi yollarıyla görkemli ve sembolize ettikleri huzur, bu kızın omurgasının üzerinde duruyor.

25. Çamların Yaşamı

ağaç dövmeleri (14)

Bu dövme büyük olasılıkla giyen kişiye hatırlama sembolü olsa da, geleneksel hayat ağacından farklı birçok unsura sahiptir. Huzurun ve yaşam döngüsü için hayat ağacının bulunduğu çam ağacı, bu dövmenin, ağacın üzerinde bulunan sevilen birinin kaybıyla bir barış sembolü içerdiği anlamına gelebilir.

26. Boyalı Çam

ağaç dövmeleri (15)

Bunun bir çam olduğunu varsayan bu ağaç dövmesi sanki suluboya ile boyanmış gibi görünüyor ve çamın şeklini yanlışlıkla alıyor.

27. Tomurcuklanan Kiraz Ağacı

ağaç dövmeleri (16)

Bu tomurcuklanan kiraz ağacı, yaşam döngüsünün güzelliğini simgeleyen birçok Asya kültürüne saygıyı ve güzelliği ve güzelliği simgeliyor.

28. Küçük Orman

ağaç dövmeleri (17)

Ağaçların küçük gruplandırılması çeşitli farklı anlamlar için kullanılabilir, dostluğu veya sevilenlerin kaybını sembolize edebilir. Daha fazla bilgi sağlamak için ağaç türlerini betimlemek de zordur.

29. Bir dalda aşk kuşları

ağaç dövmeleri (18)

Bu dövme kesinlikle başka bir kişi ile birlik veya monogamy simgeliyor. Bu daldaki kuş çiftleri kolaylıkla biri olarak görülebilir.

30. Selvi Çemberi

ağaç dövmeleri (19)

Bu çemberin ortasındaki selvi bir koruma çemberini ya da üzüntüyü temsil edebilir.

31. Ormanın Aşkı

A6 preset ile VSCOcam ile işlendi
A6 preset ile VSCOcam ile işlendi

Bu dövmede yer alan ağaç türünden emin olmayan bu birey, bu güzel dövmede bulunan farklı unsurların çeşitliliği ile doğanın sevgisini kesinlikle göstermektedir.

32. Dayanıklı Çam

ağaç dövmeleri (21)

Bu çam dövmesi, hayat ağacının sembolizmine sahipken, yaşamın sürekli döngüsünün huzurunu ve direncini temsil edebilir.

33. Parmaklı Kökler

ağaç dövmeleri (22)

Kabuk bu ağacın en yaygın kısmıdır, ancak ne tür bir ağaç olabileceğini bilmek zordur. Ağacın türüne bağlı olarak kurban veya şifa için durabilir.

34. Kelt Hayat Ağacı

ağaç dövmeleri (23)

Bu daha geleneksel yaşam ağacı dövmesi, canlılığı, gücü ve bilgiyi simgeleyen, Kelt dövmelerinde daha sık görülen, ağacın birbirine bağlı dalları ve köklerini gösterir.

35. Minik Mikro Çam

ağaç dövmeleri (24)

Bu müthiş minik çam ağacı, muhteşem görünmenin yanı sıra huzurun bir anımsatıcısını sağlamak için mükemmel bir konuma sahiptir.

36. Eski Meşe

ağaç dövmeleri (25)

Meşe, dayanıklılık, kuvvet ve cesareti sembolize ederken, çıplak dalları normalde ölümü sembolize eder. Belki de bu dövme, ölüm karşısında cesaretinkidir.

37. Ürkütücü Ağaç

ağaç dövmeleri (26)

Bu ağaç hayret verici bir şekilde ürkütücüdür ve çıplak bir ağacın, bizi ölüm ve kış başlangıcını hatırlatan ürpertici hislerini sağlar.

38. Kasvetli Orman

ağaç dövmeleri (27)

Bu dövme, sadece ayrıntılarla esinlenerek yapılan hayretler olsa da, çıplak dalları ölümün yanı sıra, kayıp olanların anısını simgelemektedir. Sanki bu dövme, gösterilen tüm detaylar ile deriye dövme yapmaktan ziyade boyanmış gibi.

39. Dev Çam

ağaç dövmeleri (28)

Bu çam dövmesindeki detaylar dengesiz olsa da, hala huzur ve huzurun simgesi olmaya devam ediyor. Belki de bir barış sembolü ve dengesiz oldukları zaman şeylerin kabulü.

40. Büyük Hayat Ağacı

ağaç dövmeleri (29)

Hayat ağacının bu büyük arka parçası, sürekli değişen yaşam döngüsünün harika ve güzel bir hatırlatıcısıdır ve birçok harika ayrıntıya sahiptir. Ağacın kabuğunda ve seyrek yapraklarda büyük miktarda ayrıntı vardır, ancak görülemeyen miktardan dolayı yorumlanması biraz zordur.

41. Gecenin Dalları

ağaç dövmeleri (30)

Ayın altında çıplak bir ağacın bu çok gerçekçi görünen dövmesi nefes alırken, bu dövmenin anlamı ölümle ve ayın ışığıyla gücü veya kişinin ruhunun gücünü göstermekle ilgilidir. Bu dövmede en ufak detaylar, sizi anında büyüleyecek harika bir görüntü sağlayarak görülebilir.

42. Mikro Palmiye

ağaç dövmeleri (31)

Bu palmiye ağacı küçük olsa da, tropiklerin ve plajların sembolizmi büyük bir kavramdır. Ayrıca, okyanusu ziyaret etme hayallerinden birini hatırlatmak için mükemmel bir dövme haline getiren gerçek ve özlemleri temsil eder.

43. Kiraz Ağacı Şubeleri ve Blooms

ağaç dövmeleri (32)

Kiraz Çiçekleri inanılmaz derecede popülerdir ve bunların ardındaki sembolizm güzelliklerin sembolü olduğu için çok kadınsıdır.

44. Çiçekler arasında çam

ağaç dövmeleri (33)

Bu uzun çam, çiçeklerin arasında saklanırken, bu mor çiçek tomurcukları arasında huzur için güzel bir haraç.

45. Dünya Kökleri ile Ağaç

ağaç dövmeleri (34)

Bu dövmenin Cinematic Orchestra'nın Ev Yapması şarkısıyla ilgili bir şey olsa da, bir hayat ağacının mükemmel bir örneği ve dünyanın her yerinde nasıl geliştiği.

46. ​​Dogwood Blossoms

ağaç dövmeleri (35)

Dogwood ağacının çiçekleri, hem kokusu hem de güzelliği için ödüllendirilir, ilgisizlik ve ilgisizliği sembolize ettikleri için ilginç bir dövme seçimi yaparlar. Kiraz ağacı gibi, kızılcık da kadınlık ve güzelliğin çeşitli anlamlarına sahiptir ve aynı zamanda kiraz ağacı kadar da zevk alır.

47. Bükülmüş Dallar ve Yaşam Kökleri

ağaç dövmeleri (36)

Bu, hayat ağacının bir başka eşsiz yorumudır, çünkü yeniden doğuşları simgeleyen bahar tomurcukları fark edilene kadar dallardan kökleri belirlemek zordur.

48. Selvi Dalları

ağaç dövmeleri (37)

Bu kişinin ön kolundaki dalın bir selvi veya bir çamurun olup olmadığını söylemek zor olsa da, o mekanda bir sembol koyma seçeneği kesinlikle meraklıdır.

49. Tomurcuklanma Ağacı

ağaç dövmeleri (38)

Ağaç tomurcuğu, bahar tomurcuklarının şifa ve yeniden doğuşu sembolize ettiği için, dövmenin anlamı hakkında size çok şey söyleyebilir. Her ne kadar bu dövmenin en ilginç kısmı, sanki soluklaşıyormuş gibi uzaklaşan bir gövdedir.

50. İnce Çam

ağaç dövmeleri (39)

Bu serenity'yi simgeleyen çam dövmesinin bir başka örneğidir. Bu ağaç sık sık görüldüğü halde oldukça basit olmasına rağmen, hala kullanıcıya özel bir şeyi temsil etmektedir. Bu ağacın küçük detaylarında neredeyse kaybolmuş olabilirsiniz.

51. Uzun ve Dar Çam

ağaç dövmeleri (40)

Tüm çam ağaçları doğada aynı değildir ve dövmelerde de olmamalıdır, çamun tepesine giden uzun gövde uzun bir yaşam sağlayabilir. Bu çam dövmesinin güzelliği ve tekliği, çeşitli diğer yorumlara izin verdiği için sadece bir başlangıçtır.

52. Çıplak Servi

ağaç dövmeleri (41)

Bu çıplak selvi kesinlikle birilerinin ve üzüntünün geçişinin bir sembolüdür. Bu hüzünlü görünen selvi, hüzünlü bir çam olabilir, ancak bu dövmenin içindeki ağacın yuvarlatılmış dibi aksini gösterir.

53. Hayat Ağacının Kalbi

ağaç dövmeleri (42)

Sık görülmese de, bir ağaç ağacının bu yorumu, ağacın kalpten büyüdüğü şekilde kesinlikle bir gelenek halindedir. Kalbin güçlü bir semboldür, çünkü tüm dünyada sayısız şey ifade eder, ancak ondan gelişen yaşam ağacı, kalbin ağacın yakıtı olduğunu gösterir.

54. Sulu Boya Boyalı Ağaç

ağaç dövmeleri (43)

Meşe'nin bu ilginç resmi, suluboya sanat eserinin tüm detaylarına sahip, ancak meşe dayanıklılık, güç ve cesareti sembolize ediyor.

55. Meşe Salıncak

ağaç dövmeleri (44)

Bu güçlü meşe hala cesurluğun sembolüne sahipken, salıncak seti mutlu bir çocukluk yeri önerir. Birçoğumuz, bu dövmeye mükemmel bir uyum sağlayan meşe yapmaktan sıyrılarak çocuklar olarak cesaret gösterdiğimizi düşünebiliriz. Sadece çocukluk aktivitelerinin kullanıcılarını hatırlatmakla kalmaz, aynı zamanda daha basit zamanları da hatırlatır.

56. Blossomed Kiraz Ağacı

ağaç dövmeleri (45)

Bunun bir kiraz ağacı olduğu düşünülürse, ağacın kendisi biraz kaba görünse bile güzellik ve kadınlık önerilmektedir.

57. Tam Bloom Kiraz

ağaç dövmeleri (46)

Japonya'da, kiraz ağacı, okulun ilk günlerini öğrencilere sembolize eder ve hala kadınlık ve güzelliğin birçok anlamı vardır, aynı zamanda bir başlangıçtır. Bu çarpıcı kiraz ağacı dövmesi, bu anlamların tümünü kolaylıkla içeriyor.

58. Namaste Söğüt

Köklerinizi Boya Olabilecek 60 Ağaç Dövmesi

Söğüt şifa ve özgürlük gibi içsel vizyonu da içeren birçok şeyi sembolize eder. Bu özel söğüt dövmesi, genellikle yoga yaparak, huzurlu bir iyileşme ve esneklik dengesi sağlayanlar arasında görülür.

59. Çerçeve

ağaç dövmeleri (48)

Yine de, ilkbahar ağacını tanımakta zor olan bu ilgi çekici dövme, henüz gelmemiş veya henüz geçmemiş yeni bir gün veya yeni başlangıçların bir hatırlatıcısı olabilir.

60. Kavisli Meşe

ağaç dövmeleri (49)

Rüzgârla bükülen bu güzel ağaç, ona karşı savaşmaktan ziyade rüzgârla bükülme kuvvetinin mükemmel bir sembolüdür. Güç önemli olsa da, bazen yapılabilecek en güçlü şey rüzgara karşı çıkmak ve ona karşı değil.

Belirli bir dövmeyi beğendiyseniz veya bu 60 dövmeden birinin anlamları hakkında farklı bir bakış açısına sahipseniz, bize bildirmekten çekinmeyin. Bu, bu harika ağaçların arkasındaki anlamın sadece bir yorumu olsa da, her zaman düşüncelerinizle ilgileniyoruz. Bir ağacın dövmesi olan ya da almak isteyenler için, hangi ağacı seçersiniz ve o ağacın sembolizmini sizlersiniz. Ağaçlar, yiyecek sağlamak, barınmak için materyal sağlamak ve soluduğumuz havanın bir kısmını üretmek için hayatın önemli bir parçasıdır. Her ağaç, çoğumuzun her gün baktığı güç ve güzelliğin güzel bir hatırlatıcısıdır.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

10 + = 16

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: