Kalın ve şiddetli olan 45 Mısır dövmesi

Eski Mısırlılar, aynı zamanda hem korkulan hem de saygı gören bir ırktır. Tüm bunlar yıllar önce gerçekten ne oldu? Piramitleri kim yaptı? Kediler neden toplumda bu kadar yüksek varlıklardı? Ve tüm hiyeroglifler ne anlama geliyor? Mısır kültürüne hitap eden herkes için bir Mısır dövmesi şarttır - ve en iyilerini bulduk.

Mısır dövmeleri güç ve prestijin güzel temsilidir. Firavunlar topraklara hükmettiğinde günler öncesinden konuşurlar ve tanrılar ve tanrıçalar yüksek kaidelere konurlar. Farklı bir yaştaydı, ancak işaretler insanları kuşaklar boyunca takip ediyordu. Mısır dövmeleri birçok insan arasında hala popüler. Dövme türündeki bu tarz bir çeşit büyüleyici çünkü antik günü, birçoğumuzun bilmediği veya anlamadığı macera ve gizemle karıştırıyor. Bu gün ve yaşlarda daha popüler hale geldi. Keşfettiğiniz gibi, bu türle ilgili birçok farklı sembol ve görüntü var. Cesur ve maceraperest ve saygıyı buyurur. Eski Mısırlılar, tanrılarına çok fazla zaman ve eşitlik katıyor ve bugün gördüğünüz dövmelerin çoğu bu eski tanrılardan.

Bu tür vücut çalışmalarını nereye yerleştiriyorsunuz?

En popüler yerleştirme omuz, göğüs ve sırt üzerindedir. Bu kısmen, görüntülerin birçoğunun oldukça büyük ve tüm kanvasın geniş genişliğine ihtiyaç duymasından kaynaklanmaktadır. Zaman zaman daha küçük görüntüler göreceksiniz ve bunlar genellikle omuzlara, ayaklara, bileklere ve boyunlara dikkatlice yerleştirilmişlerdir. Bu genellikle bir Mısır dövmesinin kadın versiyonudur. Bu türün hiyeroglifler yüzünden kulağın arkasına, boyun, ayak ve ellere yerleştirilmesi kolaydır. Gizemli cazibe verir ve başlangıç ​​dövmesi için idealdir.

1. Bu benzersiz boyama ve mükemmel çizgi çalışmasıdır. Sanatçı, bu parçanın genel görünümü ile gerçekten ayrıntıya girdi. Gözler musallat ve yılanlar öksürüyor.

et (39)

2. Bu renkler çok göz alıcı ve canlı. Böcek, güneş tanrısı Ra'ya doğru yukarı doğru uzanıyor. Bu özel tanrı, eski Mısırlılara çok önem ve önem vermiştir.

et (40)

3. Geçmiş bir Firavun'un güzel sanatı. Firavun, eski Mısır'ın hükümdarıydı ve belki de en çok inatçı ve İsraillilerin bir firavunun ölümüne neden olan gitmesine izin vermediği için biliniyor.

et (41)

4. Bu görüntüler çok canlı. İkisi de geçmişin tanrılarını temsil ediyor ve her iki kolda da farklı hayvan görüntülerini görebiliyorsunuz. Aşağıdaki haçları görüyor musunuz?

et (42)

5. Portreler iyi yapmak için çok zordur. Bir misstep ve tüm yüzün kilter kapalıdır. Bu sanatçı, bu dişinin çekici gözlerini yakalayan harika bir iş çıkardı. Başının etrafına sarılmış ve onun altında uzanan yılana dikkat edin. İçinde renk yok ve sadece onu ayıran ve parçadaki parçasına önem veren bir çizgi çizimi var. Seçilen diğer renkler, sanatı gerçekten canlandırır ve hayat gibi görünür.

et (43)

6. Özellikle detaylara gösterilen önem nedeniyle bunu beğendik. Gayri resmi bir şekilde endişe verici ve kafa karıştırıcı çünkü insan vücudunun üstünde bir hayvan kafası var. Ne anlama geldiğini düşünüyorsun? Muhtemelen Anubis'i kopyalamak anlamına geliyor. Bir çakalın başıyla bir tanrıydı. Yeraltını temsil ediyor çünkü insanların bunun için yeterince iyi olup olmadığına karar vermesi düşünüldü. Aynı zamanda sorumluluk rolü ile eşitlenmiştir. Bu dövmeli biri muhtemelen büyük sorumluluk sahibi olduklarını vurgulamaktadır.

et (44)

7. İşte aynı tanrının bir başka mükemmel görüntüsü. O, otorite varisini ve varisini elinde bulundurur ve oldukça az miktarda iktidara sahip oldugu düşünülmüstür. Bu yüzden, Mısırlılar ona bu kadar çok saygı duymuştur.

et (45)

8. Kedi doğurganlığı ve anneliği simgeler. Kediler ayrıca onurlandırıldı çünkü köylerde insanlara zarar vermek için fareler ve yılanlar yakaladı. Uzanan tüyler, çok fazla zaman aldı ve muhteşem görünüyorlar.

et (46)

9. Bu hiyeroglif resmini taş gibi ve antik görünüyor.

Mısır dövmeler

10. Bu parçadaki canlı renkler ve çizgi çalışmaları. Bu görüntüde çok dikkatli ve sorumlu görünüyor.

ve (1)

11. Belki de bu Kleopatra'ya saygıdır. İktidar, duygusallık ve feminizmin göstergesiydi. Eski Mısır'ın son Firavun olduğunu biliyor muydun?

ve (2)

12. Bu çok gerçekçi ve neredeyse 3D etkisi var. Ay, sihirli ve sonsuzluğu temsil ederken, Anabis de karanlık yeraltı ile ilgili olabilir. İkisi de bu sanat eserinde el ele gider. Herzaman orada olduğu gibi siyah gölgelendirme var, bu acı verici ve tamamlanmak için bir süre aldı emin bir işareti. Bu adama şükürler olsun.

ve (3)

Bu sanat eseri ile güzel tasarım ve genel düzen. Renkleri olmayan çiçekler, özellikle de herkesin kendisinin değil, kendisinin de kaybolabileceği bir şeyi ifade eder.

et (4)

14. Bu dövme sembolizm ile doludur. Güneş, ışınları ne olursa olsun onu koruduğu anlamına geliyor. Göz gücü ve gücü gösterir. Birleşik Devletler'den bir dolar hesabınız varsa, dışarı çıkarın ve bir göz atın. Aynı göz. Piramitler aynı zamanda iktidarı ve otoriteyi de gösterir.

ve (5)

15. Burada herhangi bir renk kullanmayan ilginç bir seçim ama harika görünüyor. Bu görüntüdeki gözleri gerçekten ortaya çıkarır ve çizgi detayı mükemmeldir. Şapkadan yüksek yanak kemiklerine kadar her ayrıntı noktasındadır.

et (6)

16. Güneş tanrısının çarmıhı ve gözü bu parçada çok basit ama çarpıcı bir şekilde yapılır.

et (7)

17. “Mısırlı gibi yürüyün…” Bu sözlerin geri kalanını bilen var mı? Bu adam oldukça iyi bir yürüyüşe sahip gibi görünüyor.

et (8)

18. Bu parça muhtemelen soluk görünüyor çünkü ellerinde ve öğelere maruz kalıyor. Başlangıçta oldukça karmaşıktı ama dokunulabilirdi. Bu, el dövmelerinin bir parçası, rötuşlamaya ihtiyaç duyuyor. Bir sonraki işinizin yerleştirilmesine karar verirken dikkate alınması gereken bir şey.

et (9)

19. Bunlar gerçekten mavi serin sıçraması. Bütün parçayı pop yaptılar. Bu firavunun yüzü, belki de bir mumya olduğunu ima eden gözsüzdür.

et (10)

20. Şarkının eski görünmesini sağlayan başka bir örnek. Çok iyi bitti. Bu kişinin sahip olduğu şapka gün içinde çok moda idi.

et (11)

21. Kalın renklendirme, bu Anubis'in gerçekten tehditkar görünmesini sağlıyor. Güneş, güneş ışınlarını hançerlerde çekiyor gibi görünüyor.

et (12)

22. Mükemmel çizgi çalışması ve detaylara dikkat ile çok güzel bir parça. Bu sanatçılar tarafından yoğun çaba sarf etti ve muhtemelen tamamlanması bir süre aldı.

et (13)

23. Burada mor ve sarı kullanımı bütün parçayı birbirine bağlar. Merkezi odağın göze sığan olmasına neden olur. Gözün içine girerken üçgen bir piramit gibi görünüyor, ancak göz bütün parçanın odak noktası gibi gözüküyor. Sanatta otoriter bir his verir. Düşüncelerin neler?

et (15)

24. Vay canına, sanatçı burada derin bir iş yaptı. Görünüşe göre gerçek bir göze bakıyoruz. Kenarları hala kırmızı renkte ve uzun süredir bu kişinin kolunda bulunmadığını gösteriyor. Güzelce iyileşiyor gibi görünüyor.

et (16)

25. Eşsiz yerleşim ve gölgeleme çok iyi. Burada oldukça fazla görüntü ve anlam var. Her şeyin ne anlama geldiğine dayanarak, sanatçının aktarmaya çalıştığı şeyi çözebilir misiniz? Güç ve baskınlık burada anahtar unsurlar gibi görünüyor. Siyah mürekkebin kullanımı parçanın genel görünümünü gerçekten yoğunlaştırıyor.

et (17)

26. Yeşil neredeyse bir leprechaun hatırlatıyor. Piramidin üzerinde bu gözü gören var mı? Elinde Mısır çarmıhı ve ötekindeki personel var. Burada oldukça yetkili görünüyor. Bu cesur bir dövme çünkü kolunun kolunda oldukça sert ve aşırı bir şey.

et (18)

27. Bu ayrıntı yasaldır. Yapması uzun zaman aldı ve kaburgalarına çarptığında muhtemelen oldukça acı vericiydi. Sanatçı bu görüntünün özünü yakalamak için harika bir iş çıkardı. Gölgelendirme ve kontrast özellikle yılanın ve kartalın üzerindeki kanatlarda iyi bir şekilde yapılır. 3 boyutlu bir görünümü var.

et (19)

28. Bu, hiyerogliflerin ortasında bir Anubis'tir. Bu piramitlerin iç duvarlarında görebileceğiniz bir şey. Oldukça ilkel görünüyor ama aslında her sanatını çeşitli sanatlarla yapmak için sanatçıyı oldukça uzun bir süre aldı.

et (20)

29. Yeni başlayanlar için bu adam şapkasında oldukça havalı görünüyor ve aydınlatma harika. Kanat açıklığı için kullanılan koyu renk boya yüzünden parçasının arkası biraz bulanık. Eğer yakından bakarsanız, bu sanatın içine biraz detay görebiliyorsunuz.

et (21)

30. Bu göğüs parçası oldukça ilginçtir, çünkü burada birkaç farklı türün olduğu görülmektedir. Koluna bakacak olursanız, sanatı bir bütün olarak bir araya getirmeyecek görünen Medusa görünümlü figürünü görürsünüz. Çizgi çalışması mükemmel ama burada bir ritim görünmüyor. Ne düşünüyorsun? Kafatası yüz firavunun belli ki bir önemi var ama kullanılan yıldızlar hiç Mısırlı değil. Göz ve piramit birbirine bağlanır, belki de uğursuz, esrarengiz bir görünüm için gidiyordur.

et (22)

31. Burada ayrıntıda detay. Güzel bitti! Boyun uzun saçlı bir dişi için harika bir yerdir, çünkü eğer dövme boyutuna rağmen yapmaları gerekiyorsa kolayca saklanabilirler, diğerleri kadar kolay saklanamazlar.

et (23)

32. Bu küçük, ucuz ve zarif bir parçadır. Muhtemelen çok acı vermedi ve harika bir başlangıç ​​dövmesi. Muhtemelen dükkan minimumdu ve tamamlanması çok uzun sürmezdi ve iyileşme süreci oldukça hızlı olurdu.

et (24)

33. Buradaki siyah acı verici olurdu çünkü sanatçı oldukça derinden gitmek zorunda kalacaktı. Mükemmel detaylara sahip çok dramatik bir görüntü. Buradaki ayrıntıların derecesi nedeniyle tamamlanması uzun bir zaman olurdu. Çok açık ve yüzünüzde. Bunun cesurluğu, kesinlikle soru sormaktan ve hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen izleyicilere sahip olacaktır.

et (25)

34. İki parçanın bir araya gelmek için bir araya gelmesi bizi seviyor! Renkler oldukça derin ve gölgelendirme gerçekten görüntüleri dengeliyor. Bu çok iyi bitti. Bu sanat, tuval ve sanatçı tarafından bilinen bir hikaye anlatıyor.

et (26)

35. Gözdeki kırmızı aslında onu canlandırıyor. İhale yerleştirme seçimi ama mükemmel genel parça. Oldukça geniş, bu yüzden kolayca saklanmayacak ama burada oldukça güzel gözüküyor.

et (27)

36. Bu, bir marka spankin'in yeni görüntüsü ve çok iyi görünüyor. Onu renkle dolduruyor ya da dolduruyor olabilirler ama dürüstçe böceğin arkasındaki kırmızı ile bitmiş görünüyor. Çizgi çalışması gerçekten harika ve estetik harika.

et (28)

37. Bir starter olarak harika olacak basit bir parçanın mükemmel bir örneği. Bu basit ve tamamlanması çok uzun sürmeyecek. Dükkanın en düşük maliyetine mal olabilir ve büyük olasılıkla çok kötü davranmazdı.

et (29)

38. Canlı renkler gerçekten de görüntülerin göz alıcı ve hoş görünmesini sağlar. Burada biraz detay var ve hepsi güzelce bir araya geldi. Bu bir süreç olurdu ve muhtemelen tuval için çok fazla bir şey anlamına geliyordu ama sonuçta buna kesinlikle değdi.

et (30)

39. Bu güç ve hakimiyet yayıyor. Burada seçilen renkler, neyi taşıdığını merak etmek için gerçekten tahrik ediyor. Korkunç ve tehdit edici görünüyor. Bir kez daha, bu, üst kol için gerçekten cesur bir görünüm. Dikkat çekiyor ve oldukça baskın. Bir hikaye anlatıyor ve çok dikkat çekiyor.

et (31)

40. 3D tip bir görüntü için çalışırken mükemmel bir iş. Bir sürü farklı sahneye sahip ve bir tür yolculuğa işaret ediyor gibi görünüyor. Omzunun üst kısmı Sfenks ve daha sonra bir deve üzerinde bir kişi var. Kolunu takip ettiğinizde, sonunda bir kadın ile biten daha fazla görüntü görürsünüz. Bu bir yolculuğun hikayesidir, ancak ne ifade etmeye çalıştığı konusunda tam olarak emin değiliz, ama ne olursa olsun, farklı parçaları gerçekten seviyoruz. Belki de hiç bir hikaye anlatmıyor. Herhangi bir girdi var mı?

et (32)

41. Belki de adam sert bir koruyucunun peşindeydi. Sanırım onu ​​çiviledi! Bu çalışma boyunca harika görüntüler var.

et (33)

42. Bu, hiyerogliflerin büyük bir temsilidir. Temiz ve simetrik olmasa da, bir ritmi ve akışı var.

OLYMPUS DİJİTAL KAMERA
OLYMPUS DİJİTAL KAMERA

43. Bunu gerçekten çok seviyoruz çünkü çok parlak. Cildinden tam anlamıyla soyulabilirsin gibi görünüyor. Muhteşem iş. Çok dikkat çekici ve çekici. Kolunu çekiyormuş gibi görünüyor.

et (35)

44. kedi burada çok yaramaz görünüyor. Eski günlerde böyle yüksek saygınlık içinde tutuldular. Detaylar ve çizgi çalışması gerçekten kedinin hayatını canlandırıyor.

et (36)

45. Bu görüntülerde Kleopatra ve Anubiler oldukça meşgul. Ne düşünüyorsun? Kendi dünyalarında gibi görünüyorlar ama birlikte bir şeyler planlıyor gibi görünüyorlar.

et (37)

46. ​​Bu güzel. Bu kişi için belirli bir sezonun ayar güneşini belirtebilir. Scarab böceğinin eski günlerde güneşle ilgisi olduğu biliniyordu.

et (38)

Mısır dövmeleri ne anlama geliyor?

Her bir görüntü farklı bir şey ifade ediyor ve her biri zengin tarihte batırılıyor. Aşağıdakiler çeşitli popüler görüntülerin bir derlemesidir. En çok hangisi size yapışır?

Anubis mezarları izleyen ve bir çakal başı olan tanrıydı. Gecenin koruyucusu ve bekçisi olarak biliniyordu. O saygı ve onurlandırıldı. Bu türden bir türe ait olan sembollerin en popüler olmasa da en popüler olanlardan biridir.

Kedi Ayrıca Mau olarak biliniyordu ve onlar kemirgenleri ve yılanları köylerden uzak tuttukları için büyük ölçüde tercih edildi. Onlar çok yüksek saygınlık içinde tutuldular ve tüm insanlar tarafından karşılandı.

hiyeroglif yazılar Eski Mısırlıların iletişim şekliydi. İlk dillerden biriydi ve kelimeler değil, semboller.

kabartma resim veya şekil Bu, hiyerogliflerin bir parçasıdır ve yazan kişinin bir kraliyete başvurduğunu gösterir.

Lotus bir bitkidi ve güneş ve yaratılış anlamına geliyordu, çünkü her geçen gün yükselip her gece sualtına geri dönecekti. Mısırlılar güneşe hayran kalmışlardı ve güneş ışınlarıyla ilgili her şey saygıyla tutuluyordu.

Horus'un gözü aynı zamanda Mısır'ın en güçlü tanrısı olan Ra'nın gözü olarak biliniyordu. Koruma, sağlık ve genel güç anlamına geldi. Bu resmi biraz da göreceksiniz.

Mısır tanrıları ağır saygıyla karşılandı ve onurlandırıldı. Tanrılarına hizmet etmek ve ibadet etmek büyük önem taşıyordu.

Scarab böceği çeşitli şeyler için eski Mısırlılara çok fazla nüfuz etti. Genç bir adamın yaşı geldiğinde ve aynı zamanda güneşle ilgili olarak saygı duyulduğunda belirttiler. Batan güneşin gücü olduğu sanılıyordu. Ayrıca, yargılanırken onlara yardım etmek için mumyalara da yerleştirilmişlerdi.

piramit belki de Mısır'ın en tanınmış imgelerinden biri. Onlar kraliyetlerin gömüldüğü ve hayatın sonuna kadar götürüldüğü mezarlardır. Onlar da “Dünyanın Yedi Harikası” nın bir parçası. Onlar zamanın testini yaptılar ve Mısır'a bu günlerde uzun durdular.

Sfenks bir insanın başı ve bir aslan gövdesi vardı ve ihaneti temsil ettiği söyleniyordu. Merhamet göstermek ve oldukça korkunç bir mitolojik yaratık olduğu bilinmemekteydi.

Çapraz ankh olarak biliniyordu. Hayatın anahtarıydı ve aynı zamanda Nil'i temsil ediyordu. Nil onurlandırıldı, çünkü o olmadan Mısırlılar hayatta kalamazlardı.

Anka kuşu yeniden doğmak anlamına gelen bir kuştur.

Hiyerogliflere bir arka hikaye var mı?

Hiyeroglif, insanların sahip olduğu ilk iletişim. Dinozorların dünyayı dolaştığı eski günlere kadar uzanır. Şaka yapıyorum, kesin olarak bilmiyoruz, ama bunun çok uzun zaman önce olduğunu biliyoruz. Mısırlıların birbirleriyle iletişim kurma şekliydi ve her şey piramitlerin duvarlarının üzerindeydi. Mısır'ı ziyaret eden kimse oldu mu? Rad olduklarını duyduk.

Ortak renkler nelerdir?

Genel renklendirme, doğada daha fazla toprak tonudur. Tipik renkler altın, bakır, kırmızı, mavi ve siyahtır.

Erkek veya kadın normal olarak bu dövmeyi mi yapıyor?

Hem erkek hem de dişiler Mısır dövmelerini alırlar çünkü hem eril hem de kadınsıdırlar. Eskilerin tanrıları ve tanrıçaları, hem insanlara hem de müthiş imgelere benzedikleri kadar anlam taşırlar. Her iki cinsiyetten insanlar on yıllardır onlarla uğraşmaktadır ve aşağıdaki resimlerden de anlaşılacağı gibi, sanatçılar tuval üzerinde - vücudunuzda yakalanmakta oldukça başarılıdırlar!

Bu görüntülerin her birinde gizlenmiş çok fazla anlam var. Eski Mısırlılar, ibadet ettikleri çok sayıda tanrı ve tanrıçaya sahipti. Bu günlerin görüntüleri hala bazı insanların dövmeleriyle gerçekleştiriliyor. Her dövmenin o kişiye özel bir önemi olmasına rağmen, resmin tarihsel olarak neyi temsil ettiğini de bilmek önemlidir. Hangisini seçerdin?

Hangi Mısır dövmesinin sizin için uygun olduğuna karar verirken, görüntünüzün ne anlama geldiğini anladığınızdan emin olun. Beğendiğiniz bir şeyse ve kim olduğunuzu temsil ettiğini düşünüyorsanız, kesinlikle alın. Görüntü sizi temsil etmiyor olsa bile, yine de alabilirsiniz, ancak insanların, başlangıçta gördükleri zaman anlamlarını yanlış yorumlayabilecekleri zamanın farkında olun. Dövmeler vücudumuzda kendimizi diğer sanatların yapamayacağı şekilde ifade etmemize izin verir. Mevcut tüm farklı seçenekleri ve görüntüleri keşfetmek eğlenin. Kendiniz için mükemmel bir görüntü yaratmak, eşsiz ve yaratıcı bir yolculuktur. Arkadaşlarınıza ve ailenize fikirlerinizi ve sanatçınız için sorun. Ya da herkesi şaşırtın ve bittiğinde anlatın. İmkanlar sonsuzdur!

Dövme salonuna gitmeden önce bir araya gelmek için ihtiyacınız olan şeylerin envanterini alın. Bu çalışmanın yeni vücut sanatı ile uyumlu olduğunu ve bu en yeni işi finanse etmek için bir bütçe ayırdığınızdan emin olun. Hayal kurmaya başlayın ve bize yeni sanatınızı anlatın.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

46 − = 43

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: